Merkür Retro 19 Mayıs-12 Haziran

500 405 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Zihni Yavaşlatma Zamanı

Merkür’ün geri harekette olduğu dönemlerde gündelik yaşamda özellikle de yazılı ve sözlü iletişimde, anlaşmalarda, ticari faaliyetlerde, seyahat planlarında yolculuklarda aksamalar olur. Gecikmelerle karşılaşabileceğiniz 25 günlük bu süreci; düşüncelerinizi ve anlaşmaları gözden geçirmek için kullanın. Zihninizi yavaşlatıp atladığınız şeyleri gözden geçirin. Marsında ikizler burcunda olacağı bugünlerde her ne kadar yavaşlamak, temponuzu düşürmek, sakin kalmak zor olsa da… aceleci kararlar almak için hiç de uygun bir zaman diliminde değiliz, en azından 12 Haziran’a kadar.

Bugünlerde ikililik yaşamak, zihinsel açıdan yorgun düşmek, ticari ve yazılı işlerde hata yapmak, bazı süreçleri fikirleri bir türlü netleştirememek gibi temalar içine çekilebilirsiniz. Sinirsel gerginlikler yaşayabilir, karmaşa ve stres yaratan fikir tartışmalarına çekilebilirsiniz. Özellikle 25 Mayıstan ay sonuna kadarki günlerde konuşma ve pazarlıkları, yolculukları, işlerinizi vb. süreçleri doğru değerlendirememenize neden olabilecek karmaşa yaratan olaylar gündemde olabilir. Aklınız, bir nevi eliniz kolunuz bağlanabilir. Haziranla birlikteyse ayın 12’sine kadar daha çok sürtüşme münakaşa yaratan içinde fikirsel rekabetinde olduğu tempolu yorucu günler yaşayabiliriz. En çok da Yay, İkizler, Başak ve Balıklar bugünlerde daha çok stres ve karmaşaya düşebilirler.

Fikirleriniz üzerinde konuşup anlaştığınız sözleştiğiniz işler/temalar sık sık değişiklik gösterebilir, o yüzden esnek olmaya hayatı yavaştan almaya bakın! Yorucu geçeceğe benzeyen bugünleri daha kolay atlatmak için, hızınızı yavaşlatın. Yarım kalan eğitsel faaliyetleriniz, yazı işleriniz, beceri gerektiren uğraşlarınız(el becerisi, zihinsel beceri…), planlayıpta gidemedeğiniz seyahat programlarınızı uygulamaya gayret gösterin. 1 Mayıstan bu yana zihinsel açıdan sizi meşgul eden temaları düşünün. Merkür geri giderken bu konularla ilgili varsa hatalarınızı ve eksik yönlerinizi kapatabilir, yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak kararlarınızı netleştirmek için 12 Haziran sonrasını bekleyin!

Merkür Retrosunun burçlar üzerindeki genel etkilerini yükselen burcunuza öncelik vererek okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı ve doğru bilgiler içinse Astroloji Danışmanlığı almanızı öneririm. Genel olarak üç hafta boyunca size fayda sağlayacak önerilere gelince;

 KOÇ Yakın çevrenizdekiler ve/veya kardeşleriniz ile daha önce uzlaştığınız konular üzerinde yeniden durmanız gerekebilir. Koşullar fikirler değişebilir. Yanlış anlamalar doğabilir. Üzerinde fikir birliğine vardığınız sözleşmeler-anlaşmalar, ticari işler, yolculuklar yeniden gündeminize gelebilir. Sizi tatmin etmeyen şartları konuşmak, yeni projeler üzerinde çalışmak için uygun bir zaman olabilir. Her türlü zihinsel ve iletişimsel iş ve faaliyetin arttığı bugünlerde daha dikkatli sakin olmaya gayret edin. Üzerine konuşacak yazacak düşünecek tartışacak çok şeyiniz olabilir.

BOĞA Finansal konularda, harcamalarda yavaşlamaya çalışın, daha çok bilgi toplamak araştırmak fikir yürütmek gibi çalışmalar içinde olun. Hatalı harcamalar yanlış değerlendirmeler/bilgiler ticari kayıplara veya gecikmelere sebep olabilir. Yakın zamanda yaptığınız harcamalar yatırım konularında dönüp bakılması gereken şeyler olabilir. Bu dönem ticari bir faaliyete hız vermekten kaçının. Bir iş üzerindeyseniz gelir-gider dengesini geliştirmeye çalışın, üzerinde anlaşılamayan aksayan konulara odaklanın.

İKİZLER  Merkür retrosu boyunca anlaşma imzalarken, düşüncelerinizi paylaşırken dikkatli olun. Bu dönem becerilerinizi, analiz yeteneğinizi sergilemekte zorlanabilirsiniz. Yanlış anlama veya yanlış anlaşılma riskiniz yüksek! Aceleci davranıp eksik/net olmayan bilgilerle hareket edip hatalı kararlar alabilirsiniz. 12 hazirana kadar yeni bir şeye başlamak yerine, süre giden veya geçmişten kalan işleri-projeleri, eğitim veya yazı işlerini tamamlamak, problemleri çözmek, öneri getirmek daha doğru olabilir. Daha esnek sakin olmaya bakın. Kişisel girişimlerinizi başlatmak, önemli fikir ve projeleri sunmak paylaşmak için 12 haziranı beklemenizi öneririm. O zamana kadar fikirleriniz ve koşullar değişebilir.

YENGEÇ Merkür retrosu boyunca anlaşma imzalarken dikkatli olun. Bu dönem becerilerinizi, analiz yeteneğinizi sergilemekte, düşüncelerinizi net şekilde ifade etmekte, insanlar üzerinde doğru etkiyi bırakmada zorluklar yaşayabilirsiniz. 12 hazirana kadar yeni bir şeye başlamak yerine, süre giden veya geçmişten kalan işleri-projeleri, eğitim veya yazı işlerini tamamlamak, problemleri çözmek, öneri getirmek daha doğru olabilir. Diğer taraftan bu dönemde var olan veya çıkacak problemleri farklı bir bakış açısıyla gözden geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz.  İç dünyanıza, gerçek düşüncelerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. İçe dönmek, iç sesinize kulak vermek adına faydalı bir dönem.

ASLAN İçinde bulunduğunuz sosyal çevre ilişkilerinde, varsa dernek vakıf siyasi faaliyetlerde hareketlilik artıyor. Düşüncelerinizi aktarmak için çok sayıda imkan bulacağınız gibi onları netleştirmede, kabul ettirip harekete geçmede zorlanabilirsiniz. Arkadaşlarla olan ilişkilerde iletişim problemleri gerginlikler doğabilir. İnsanları organize etmek, plan yapmak bugünlerde kolay olmayabilir. Geleceğe ilişkin planlarınızı gerçekleştirmek için insanları bir araya toplamakta işbirliğine varmakta zorlanabilirsiniz. Tüm bu konularda üzerine düşünülmesi konuşulması belki de revize edilmesi gereken şeyler var. Sosyal ilişkilerde daha sabırlı esnek olmaya bakın.

BAŞAK Merkür retrosu üst yönetimdeki kişilerle (patron, yönetici, devletle ilgili işler vb.) ilişkilerinizde sorun yaratabilir. Bir şekilde topluma ya da halka hitap ediyorsanız, sözcülük aracılık yapıyor veya bir konuda yazarak onları bilgilendiriyorsanız sözcük seçiminde daha dikkatli olun. Daha önce uzlaşmaya varamadığınız önemli kişiler varsa onlarla yeniden konuşmaya çalışın. Kariyerinizle ilgili konularda geriye dönüp bakma, anlaşmazlıkları yeniden gözden geçirme zamanı. 3 Hafta boyunca net bir yaşam-kariyer planı oluşturmak kolay olmayabilir. Yaşananları gözden geçirin, daha esnek ve sakin bir tutum içinde olmaya gayret edin. Önemli kararları hayata geçirmek için 12 haziranı beklemek daha doğru bir tercih olabilir.

TERAZİ Bu dönemde çıktığınız seyahatler bazılarınız için yepyeni bakış açıları kazanmak, yeni insanlar kültürler tanımak için fırsat yaratabilir. Yeni ve farklı yaklaşımlara sohbetlere açık olmak, konuşulmamış şeyleri masaya yatırmak için uygun zamanlar olabilir. Yurt dışı işler-ilişkiler, ticari faaliyetler, yabancılarla ilgili konularda yeniden düzenlenmesi gereken konular doğabilir. Akademik çalışmalar, yayıncılık, medya basın reklamcılıkla ilgili konularda fikir ve yazışmalarda yine gözden geçirilmesi gereken ertelenen işler söz konusu olabilir. Her türlü zihinsel ve iletişimsel iş ve faaliyatte daha dikkatli ve sakin olmaya gayret edin. Bu dönem üzerine konuşacak yazacak düşünecek tartışacak çok şeyiniz olabilir. Yolculuk planlarınızda ertelemeler yaşanabilir, daha esnek bir seyahat planı yapmaya gayret edin.

AKREP Alacak-borç konularında gecikmeler aksaklıklar, yeniden planlanması gereken şeyler çıkabilir. Eşin ortağın veya başkasına ait kaynakların paylaşımı kullanımı konularında daha önce uzlaştığınız temalarda fikir ayrılıkları doğabilir. Miras nafaka vergi sigorta konuları üzerinde konuşulması anlaşılması gereken şeyler olabilir. Kısaca başkalarının da içinde olduğu finansal konularda ilerleyebilmek için, geriye dönüp bakma işbirliklerini yeniden gözden geçirme zamanındasınız. Yazışmalarda ve imza atılacak konularda daha dikkatli hareket edin. Üzerinde yeterince düşünmeden borç vermeyin, almayın. Spekülatif yatırımlardan uzak durun, dedikodular söylentiler hatalı harcamalara yanlış yatırımlara neden olabilir. Diğer taraftan bazı yükselen akrepler korkularını aşmak, sırlarla yüzleşmek, hesaplaşmaları tamamlamak için uygun bir süreçte olabilirler.

YAY Özel ve iş ilişkilerinde, anlaşma sözleşmelerde, evliliğinizde, ortak yürütülen işlerde, hukuki konularda, halkla ilişkiler danışmanlık konularında gözden geçirilmesi, konuşulması gereken şeyler olduğunun farkına varabilirsiniz. Eşiniz dostunuz ortağınızla aranızdaki sorunları çözmek için uygun bir dönem olabilir. Eski bir düşmanınız ya da sizi zora sokan yoran kişilerle kapanmamış hesabınız, konuşulmamış konular varsa yine gündeminize gelebilir. Pazarlık masasına oturmak için uygun ama son kararı vermek için sakıncalı bir zaman. Her türlü işbirliği ve ilişkileri netleştirmek için retro bitimini bekleyin.

OĞLAK Hem çalışma yaşamında hem de günlük işlerde yeniden düşünülmesi konuşulup anlaşılması düzenlenmesi gereken şeyler olabilir. Üzerinde çalıştığınız konuları yeniden delege etmeniz, çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkinizi ortak işleri gözden geçirmeniz anlaşmazlıkları pürüzleri gidermeniz gerekiyor. İş yaşamında tamamlandığını düşündüğünüz anlaşmalar projeler, iş-görev değişiklikleri yeniden gündeminize gelebilir. Organizasyonel işler, düzen getirme temaları üzerinde daha çok durmanız gerekebilir. Sağlığınıza günlük beslenmenize spor aktivitelerinize önem verin, ihtiyaçlarınız doğrultusunda onları yeniden belirleyin. Varsa kiracınız size yardımcı olan çalışanınız onunla olan ilişkinizi/anlaşmanızı da gözden geçirmeniz gerekebilir.

KOVA Aşk yaşamınızda kırgınlıklar veya üzerinde konuşulup anlaşılmamış konular var ise şimdi çözme zamanı. Çocuklarınızla ilgili varsa iletişim sorunlarınız, konuşup anlaşamadığınız şeyler kendinizi açmanın ve onu dinlemenin tam zamanı. Daha önce başlayıp da yarım bıraktığınız spor sanat hobi çalışmalarınız varsa onlara yeniden başlamak, üzerinde çalışmak veya yazmak tasarlamak üretmek için de uygun bir zaman. Size neyin keyif verdiğini, potansiyelinizi, içinizdeki çocuğu çıkarmanıza yardımcı olan şeyler üzerinde düşünüp odaklanma zamanı. Yeni bir aşk ilişkisine başlamak, ürettiğiniz yazdığınız tasarladığınız şeyleri sahnelemek için uygun bir dönem olmayabilir, onları geliştirmeye odaklanın. Spekülatif yatırımlardan uzak durun, dedikodular söylentiler, hatalı harcamalara yanlış yatırımlara neden olabilir.

BALIK  Ev yaşamında konuşmalar ziyaretler yolculuklar bu dönem öne çıkabilir. Aile içindeki iletişim sorunları, konuşulmamış çözülmemiş konular, hassasiyet yaratan temalarla daha çok ilgilenmek gerekiyor. Diğer taraftan aileniz ve aile büyükleriyle ilgili konular, taşınma, tadilat, alım satım işlerini aşmak, uzlaşmaya varmak bu dönem çok kolay olmayabilir. Geçmişe ait konular aklınızı daha çok meşgul edebilir, belirsizlikler sürekli değişen koşullar sizin açınızdan oldukça yorucu olabilir. Önemli kararları uygulamak için 12 haziranı bekleyin, şimdi gözden geçirme fikir yürütme zamanındasınız.

Işığınızı yansıtmanız, kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz dileğimle