24 Haziran Yengeç Burcunda Yeniay

24 Haziran Yengeç Burcunda Yeniay

1000 800 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

24 HAZİRAN YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

24 Haziran sabahı 05.30’da Yeniay koruyan kollayan, besleyen büyüten, insanlarla ilgilenen, şefkatli ve duyarlı Yengeç burcunda doğacak. Bu dönem gündüzlerin kısalmaya başladığı daha çok içimize döndüğümüz, duygularımızla özlemlerimizle yüzleştiğimiz, karanlıkların arttığı bir mevsim olarak tasvir edilir. Dolayısıyla daha çok, Aileniz çocuklarınız eviniz odanız sevdikleriniz işiniz, sizi güvende hissettiren yer ve insanlar, yakın çevre ilişkileriniz bağlarınız paylaşımlarınız, gündelik rutinleriniz, yeme-içme alışkanlıklarınız bu dönem önem kazanacaktır. Duygularınızı uyandıran, kalbinize sızan, sizi hassas kılan konularla bugünlerde haşır neşir olabilirsiniz. Bu temalarda daha fazla ilgi ve şefkat arayışındaysanız, yenilikler yapmak istiyorsanız onların gerçekleşmesi için “neler yapmanız veya nasıl yapmanız” gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yengeç burcu doğası gereği, açık sözlü davranmaz ve direkt hareket etmez. Yaşamını ve ilişkilerini kurarken dolaylı ve stratejik yöntemler kullanır. Lakin bu yeniayda koşullar pek de yengeçin alışık olduğu gibi değil. İlerlemek ve kalbinden geçenleri hayata geçirmek istiyorsa, kendini açık etmesi ve gerekiyorsa da savaşması şart! Yoksa yol alamayacak ve içinde olduğu kabuğun ağırlığı daha da artacak. Bu dönem üzerinizdeki baskının, stresin, duygusal gerilimin arttığı inişli çıkışlı birkaç gün geçirebilirsiniz. Duygularınızı ifade etmeye, kaçmamaya gayret gösterin. Sizi kıran üzen hırpalayan hayal kırıklığına uğratan olay veya kişilerle yüzleşme fırsatınız olabilir.  

Yengeç burcunda yer alan Mars ve Merkür; duygularınızı, yüreğinizden geçenleri anlatmanız ve onlar için mücadele etmeniz yönünde teşvik edici olabilir. Sevdiklerinizi korumak, onlarla daha çok zaman geçirmek, ilgilenmek, yuva kurmak, kendinize ait bir yer/iş kurmak, evinizi güzelleştirmek/taşınmak için yeni kararları uygulamaya sokabilirsiniz. Diğer taraftan aynı enerji; duygusal kararlar almanıza, geçmiş alışkanlıklar ve korkularla hareket etmenize de neden olabilir. Olayları kişisel alıp tartışmalar başlatabilir, tarafsız kalamayabilir, yakın çevrenizdeki insanlara küsebilir alınabilirsiniz. Ya da aynı şeyi diğer insanlar size yapabilir ve onlara nasıl tepki vermeniz gerektiği konusunda çekinceler yaşayabilirsiniz. Özelikle; 24-29-30 Haziran, 1-2-5 Temmuz günlerinde daha sağduyulu serinkanlı hareket etmeye çalışın. Hem kendi hassasiyetlerinizi hem diğerlerininkini anlamaya çalışın. Gardınızı alırken ya da hücum ederken; olaylara önce kendi yüreğinizden sonra ötekinin penceresinden bakmaya özen gösterin. Ayrıca,  Mars Yengeç Burcunda yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

 Işığınız yansıtmanız, sevdiklerinizle keyifli bir bayram geçirmeniz dileğimle.