Merkür’ün Balık Burcu Yolculuğu

Merkür’ün Balık Burcu Yolculuğu

1024 576 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MERKÜR’ÜN BALIK BURCU YOLCULUĞU

Astrolojide her gezegenin bir görevi, işlevi vardır. Tıpkı evde ya da iş yerinde yaptığımız iş bölümüne benzer şekilde gökyüzünün de kendi içinde bir görev dağılımı var. En çok geri giden ve işlerimizi karıştıran hınzır Merkür’ümüz akıl yürütmek, düşünmek, idrak, kendini ifade etmek ve öğrenmek ile ilgili işlerden sorumlu. O hangi burçtaysa o burcun doğasına ritmine haline tavrına göre düşünür ve akıl yürütürüz.

10 şubatta balık burcuna geçen Merkür, 17 Nisan tarihine kadar bu burcun etkisinde kalacak. Bu kadar uzun süre burada kalmasının nedeni ise, 5-28 Mart günlerinde geri gidecek olması. Öyleyse hepimiz bir balık gibi düşüneceğiz diyebiliriz. Biraz dağınık biraz da ilham dolu olacağız. Oluruna bırak, bu kadar kasmana ne gerek var, her şeyin zamanı var gibi sözleri daha çok söyleyip daha çok işitebiliriz birkaç ay boyunca.

Merkür’ün balık burcunda oluşunu fırsata çevirebiliriz yada handikaplarının tuzağına düşüp ne düşüneceğimizi söyleyeceğimizi bilemez bir hale gelebiliriz. Birkaç ay boyunca cebinizde taşımanızı istediğim bir öğüt var. Çoğunlukla hayatı kendi akışında yaşandığımız ve evrenle birlikte düşünüp hareket edebildiğimiz zamanlarda “raslantı işte” dediğimiz, birçok olay gelip bizi bulur. Oysa bir konuda ne kadar ısrarcı olur ve üzerine gidersek olacak olanın da ortaya çıkmasına engel oluruz. Şimdi böyle bir döngüdeyiz. Kırmızı ışığın yandığı yerde durun ve eğer size çok bekletiyorsa en yakınınızdaki yeşil ışık yanan bir başka yerden geçmeyi deneyin, ısrarcı olmayın. Merkür’ü balıkta olan insanlar tembel veya boş vermiş değillerdir. İllaki kararsız ve akılları karışık olmaları da gerekmiyor. Ama diğerlerine göre, daha kabul ve sabır içindedirler. Hayatın kendi ritmine güvenir, kendi zaman çizelgelerine uyması konusunda ısrarcı olmazlar. Bizim de bugünlerde en çok özen göstermemiz gereken nokta bu! Ayrıca uzun süredir, ne yapsam ne etsem de özgün bir fikir veya yol bulsam dediğiniz her konuda hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz. Yeter ki mesaj kutunuza gelenleri okumadan silmeyin.

Mart ayı boyunca, yeni adımlar uğraşlar başlangıçlar arifesindeyiz. Sırf bu yüzden, bugünlerde seçilmiş bir yalnızlık alanı yaratabiliriz kendimize. Yaratıcı insanlar ancak yalnız kaldıklarında iç dünyalarına inip kendi zenginliklerinden yeni bir şey doğururlar. Balık burcundaki yeniay, değişim gezegeni Uranüs’ün boğa burcuna geçişi, Balık burcunun son derecesinde başlayacak olan Merkür retrosu … tüm bunların yarattığı ortak bir hikaye.

Neptün’ün sahnede olduğu yeniay 6 Mart akşamı 19.03’de doğacak. Yüreğinizde ve zihninizde yansıyan hayaller umutlar beklentiler idealler için yeni adımlar atabilirsiniz. Hepimizin az veya çok “şöyle olsaları” vardır, öyle değil mi? Gökyüzünün sizden tek istediği tek şey; acele etmemeniz. Hele de Merkür aynı burçta geri giderken ve Neptün sahnedeyken! Olaylar geliştikçe pozisyon alın, varsaymayın, olmayan şeyi olmuş gibi düşünüp stres ve kaygı üretmeyin. Sezgilerinize güvenin, gözlemleyin, ne eksik ne fazla, adım adım ilerleyin. Hayal gücünüzü kullanın, evhamdan kaçın 🧐

Aynı gün Merkür geri gitmeye başlayacak. Demek ki eksik kalan bir şeyler var. Üzerine düşünmemiz, yeniden ele alınması, dikkat edilmesi gereken konular var. Çözüm odaklı ve esnek olmalıyız. Belki de mevzu eski bir meseleyle ilgili, geçmişe dönmekten başka çaremiz olmayabilir hayalimizi gerçekleştirmek için. Balık burcu doğum haritanızda neredeyse, o konularda değişimin iniş çıkışların ve yeniliklerin olacağını söyleyebilirim.

Aylin İleri
Danışman Astrolog