Plüton Uranüs Karesi Değişim Kapıda

1000 442 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Uranüs Pluto karesi, 2012 ila 2015 yılının ortalarına kadar toplamda 7* kez tekrarlanacak! Bu sene ise 21 Mayıs ve 1 Kasım 2013 tarihinde aktif olacak bu zorlayıcı açı, doğum haritanızdaki yerleşimine bağlı olarak sağlık iş finans yerleşim evlilik çocuklar yakınlar eğitim… gibi hayat alanlarında önemli değişim ve yenilikler getirecek. Bizleri yeni kararlar almaya, seçimler yapmaya değişmeye zorlayacak!

Uranüs ve Pluto arasında destekleyici yerine sert bir açı olduğundan hayatımız üzerinde etkisi de ani ve şaşırtıcı olabilir, üzerimizde baskı yaratabilir.  Tam da oyunun ortasında hakem size kırmızı bir kart gösterebilir, sizi zorla oyundan atabilir, bu da oyunun gidişatını, sizin planlarınızı tahmin edilemez biçimde değiştirir. Konuyu daha iyi açıklayabilmek adına iki gezegenin neleri sembolize ettiği bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kişisel doğum haritasında;

  • Plüton güç arzusunu, tutkuyla derinden bağlı olduğumuz değerleri, fiziksel/ruhsal, maddi/manevi krizler ve güç savaşları yaşayarak yeniden ayağa kalkmayı, sonrasında bunca yaşanmışlığın ardından başka bir düşünce ve algılama seviyesine varmayı, dönüşmeyi, yeniden doğmayı anlatır. Manipülasyonu güç çekişmelerini entrikaları ve kazanmak için her yolu denemeyi anlatır. Ayrıca kişiye gizem, karizma, güç ve derinlik de katar.
  • Uranüs ise aniden gerçekleşen olayları, ani ve hızlı tepkileri, aceleciliği, özgürlük ihtiyacını, isyanı başkaldırmayı, değişimleri, reformları, aydınlanmayı, daha önce fark edemediğimiz kişileri/olayları, neden/sonuç ilişkilerini görmemizi sağlar. Uyandırıcı, orijinal, sarsıcı, şaşırtıcı, marjinal, sıra dışı etkileri vardır.

Eğer bu açıyı doğru idrak edebilirsek yaşamda kontrolümüz dışında aniden gelişen olayları kabullenip değişime uyum sağlayabilir, krizleri büyümek gelişmek adına fırsata çevirebiliriz ki bence Astrolojinin amacı da budur! Plüton  geri hareketteyken (retro) oluşacak bu açı, geçmişten kalan belki henüz değişimin tam tamamlanmadığı konuları/düzenlemeleri, yerli yerine oturmayan olay/kişileri yeniden gündemimize getirebilir. O yüzden 2012 Eylül ve Haziran aylarında yaşadıklarınızı bir gözden geçirin.

İki öncü burçta gerçekleşecek olan bu gergin açı herkesi ama en çok Koç, Oğlak, Yengeç ve Terazi burçlarını ve Yükselenleri bu burçlardan biri olan kişileri zorlayacak! Hayatları yaşam biçimleri kariyerleri evlilikleri/ilişkileri ve sağlıkları üzerinde etkili olacak, değişmeyi-yenilenmeyi zorunlu kılacak, stresli koşullar yaratacak. Bu süreçte yaşadığımız Ay ve Güneş tutulmalarının da olayları hızlandırarak etkilerini daha görünür kılacağını, harekete geçip insiyatif almak için bizleri desteklediklerini hatta itelediklerini düşünüyorum. Gelişen olaylar ve kişiler üzerinde güç ve baskı uygulamamakta, ısrarcı olmamakta, ani tepkiler vermemekte fayda var.

21 Mayısta Merkür ve Venüs’ün desteğiyle; yeni ve orijinal bilgiler öğrenerek, projeler üreterek, işbirlikleri ve ilişkiler kurarak, kendimizi etkili ve güzel ifade ederek krizin veya zorlukların üstesinden gelebiliriz. 1 Kasımda ise; Güneş Tutulmasından hemen önce yaşanacak senenin ikinci Uranüs Pluto karesi krizlerin üstesinden gelmemiz için gereken, köklü ve önemli kararları alıp harekete geçmemizde bize yön verecek! Yükselen burca göre yaptığım genel değerlendirmeleri aşağıda okuyabilirsiniz. Daha detaylı ve doğru bir analiz için doğum haritanız üzerinden Astroloji danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

KOÇ: Yenilenmek, farklı olmak, özgürleşmek, kendinizi değiştirmek istediğiniz bir süreçtesiniz. İş ve kariyer alanında sizi farklı adımlar atmaya, beklenmeyen tutumlar sergilemeye iten sürtüşmeler yaşanabilir. Gelecek planlarınızı, mesleğinizi, kariyerinizi değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Cesaretinizi toplayıp yeni planlarınızı uygulayın.

BOĞA: Kendi iç dünyanızı keşfettiğiniz, farkındalığınızın arttığı bir süreçtesiniz. Vizyonunuzu ve hayat felsefenizi değiştirecek insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bu dönemde gizli düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. Yurt dışı, yabancılar, uzaklar, uluslararası işler, hukuksal konular, eğitim, yayımcılık, medya gibi konularda kontrolünüz dışında gelişen, kadersel olaylar yaşanabilir. Ani seyahatler çıkabilir.  Hayatın akışına güvenin ve bakış açınızı, felsefenizi yenileyin.

İKİZLER: Ortak gelirler, kredi, miras, nafaka, vergi işlerinde yaşanacak gelişmeler yeni kararlar almanıza neden olabilir. Sosyal çevrenizde para kaynaklı sorunlar veya işbirlikleri yaşanabilir. Eşinizin ortağınızın ailenizin gelir ve giderlerindeki değişmeler gelecek planlarınızı etkileyebilir. Gizemli konulara merak duyan gruplar, arkadaşlıklar içinde yer almaya başlayabilirsiniz. Sizi neyin mutlu ettiğini, nasıl bir arkadaş çevresinde yer almak istediğinizi fark edebilmeniz için eskilerin yıkılması gerekli.

YENGEÇ: Eşiniz veya ortağınızla aranızda gelecek hedefleri, iş planlarıyla ilgili anlaşmazlıklar çıkabilir. Eşiniz veya siz üzerinizde çokça baskı hissedebilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarınızda köklü değişimler, sonlanmalar yaşanabilir. Varsa bir davanız bu süreçte sonuçlanabilir. İş hayatında yeni bir kariyer veya ilişkinizde yeni bir gelecek planı çizmekten korkmayın.

ASLAN: Yurtdışına, uzak yerlere eğitim danışmanlık hizmeti verebilir veya alabilirsiniz. Uzak yerler yabancılarla olan iş ve işlemlerinizde, yasal konularda, medya-yayımcılık konularında aksaklıklar çıkabilir, ek yükümlülükler doğabilir, görev yeriniz iş metotlarınız değişebilir. Uluslararası bir firmada işe başlayabilirsiniz. Hayat felsefenizi değiştirmekten, yeni bilgiler öğrenmek ve paylaşmaktan korkmayın.

BAŞAK: Kendinizi, potansiyelinizi, yeteneklerinizi ortaya koymak adına işbirliği yapıp kredi çekebilir, başkasının maddi kaynaklarını kullanabilirsiniz. Yatırımlarda bulunurken risk yönetiminde dikkatli olun. Bilinmeyen mistik, okült konularına ilgi duyabilir araştırabilirsiniz. Aşk hayatı, çocuklar, hobi ve sportif faaliyetler temalarında yeni gelişmeler yaşanabilir. Ortak gelirlerdeki değişimlere, gerekirse yeniden başlamaya cesaret gösterin.

TERAZİ: Yaşadığınız yeri değiştirebilir, ailevi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Ailenizden biri ile ortaklık kurabilir, işbirliği yapabilir ya da onlardan destek alabilirsiniz. Konu ortak bir gayrimenkul alımı-satımı da olabilir. Ancak işler planladığınız gibi gitmeyebilir, zorlayıcı koşullar doğabilir. Bu dönem eşiniz veya ortağınız kaynaklı stresler yaşayabilirsiniz. Özel-iş-aile ilişkilerindeki kuralları yeniden düzenlemekten korkmayın.

AKREP: Araştırmaya iletişime dayalı, başkalarına hizmet ve destek vermeyi gerektiren yeni bir çalışma şekli deneyimleyebilirsiniz. Zihinsel olarak yorulabilir, daha çok çalışabilirsiniz. Çalışma ilişkilerinde gerginlikler, değişiklikler yaşanabilir. İş değiştirebilirsiniz. Günlük işlerde, evrak işlerinde sorunlar çıkabilir. Bu dönemde yakınlarla iletişim kurarken zorlanabilirsiniz. Düşüncelerinizi, yakın çevrenizi, işyerinizi, çalışma metotlarınızı değiştirmekten  korkmayın.

YAY: Çocuklar, aşk hayatınız, hobiler, sportif faaliyetler temalarında yenilikler yaşanabilir. Gelir ve giderlerinizdeki değişimler hayattan keyif almaya yönelik faaliyetlerinizi olumlu-olumsuz etkileyebilir. Yatırımlarda bulunurken, borsada oynarken, paranızı harcarken koşulları iyi analiz edin. Paraya bakış açınızı değiştirin hayattan daha çok keyif almaya çalışın.

OĞLAK: Gücünüzün, karizmanızın, başkaları üzerinde etkinizin arttığı bir dönemdesiniz. Bu yoğun enerjiyi başkaları üzerinde baskı kurmak için değilde kendinizi yenilemek, kurallarınızı değiştirmek için kullanın. Ev yerleşimi, aileniz, aile büyükleri, gayrimenkulle ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Ev alabilir, satabilir, taşınabilirsiniz. Yaşamınızda köklü ve yeni kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi yenilemekten, aile olmaktan kök salmaktan korkmayın.

KOVA: Bu dönemde yeni bilgiler öğrenebilirsiniz, kafanız karışabilir. Yakınlarla, komşularla ve kardeşlerle olan ilişkilerinizde sorunlar patlak verebilir, iletişim trafiğiniz artabilir. Dedikodu ve entrikalar kulağınıza gelebilir. İnternet işlemlerinde, sohbetlerde, trafikte dikkatli olmakta fayda var. Yeni düşünce, bilgi ve ilişkilere açık olun, yenilenin.

BALIK: Geleceğe yönelik planlarınızı uygulamak için birikimlerinizi kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan destek almakta zorlanabilirsiniz. İşten kazanımlarınızda dalgalanmalar yaşanabilir, bu da gelir-gider dengenizi bozabilir. Sosyal çevre ilişkileri, klüp veya dernek etkinlikleri bütçenizi etkileyebilir. Yeni kazanç yolları denemekten, kendinize yeni beceriler kazandırmaktan korkmayın. Dostluklarınızı yenileyin.

Pluto Uranüs karesinin kesinleştiği tarihler: 24 Haziran-19 Eylül 2012, 21 Mayıs-1 Kasım 2013, 21 Nisan-15 Aralık 2014, 17 Mart 2015