SÜRPRİZLERLE DOLU BİR KASIM

SÜRPRİZLERLE DOLU BİR KASIM

1024 684 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Özel bir zaman dilimine giriş yapıyoruz bu nedenle kasım ayına özgü özel bir bilgilendirme yazım ile karşınızdayım.

Kasım ayı astrolojik göstergelere göre bizi şaşırtacak, zaman zaman kısıtlayacak bir ay olacak. Yolumuzu niyetimizi planlarımızı değiştirecek olayların gelişeceği bir zaman dilimine giriş yapmış bulunuyoruz. Bu sayede yaşamımızda uygun değişiklikleri yapma şansımız olacak! Peki bunu nasıl yapabiliriz? içinizde zaman zaman büyüyen baskıyı, kaygıyı, endişe veya öfkeyi sağlıklı şekilde dışarı atabileceğiniz alternatifleri hayatınıza sokmanızı öneriyorum. Özetle bastırılmış enerjiyi (duygu-düşünceyi) bedeninizden atacak bir çıkış yolu bulun!!! Esneme egzersizleri, meditasyon, doğa yürüyüşleri yapın. Bol su için, uyku düzeninize dikkat edin. Ay içinde mutlaka düşünerek davranın, fevri kararlar almayın. 

Pazartesi gününe Ay başak burcunda başlıyoruz. Ayın ışığı 5 Kasım gece yarısı doğacak olan yeniaya kadar küçülmeye devam edecek. Bu nedenle tamamlayacak, bitirecek veya sona erdirip devam etmek istemediğiniz ne varsa işe koyulun hiç ertelemeyin derim. Haftanın ilk günü Merkür-Jüpiter açısı iletişimde yolculukta fırsatlar yaratıyor, işleri bugüne alın. Salı günü ise Merkür-Pluto ile sert bir etkileşimde; olaylarda takılıp kalabilir çözüm üretmekte zorlanabiliriz, dikkat edelim. Cuma günü akrep burcunda bir yeniay var. Yeniaya eşlik eden çok sayıda zorlayıcı gösterge var. Sizi astroloji terminolojisiyle boğmak istemem. Tek diyeceğim, bizim kültürümüzde çok kullanılan muhteşem bir deyişi hatırlatmak. “Her şerde bir hayır vardır”. Her ne olursa benim ve bizim iyiliğimize olur, diyelim ve değişen koşullara adapte olmaya çalışalım. 

Aynı gün Venüs oğlak burcuna geçiş yapacak ve 19 Aralıkta geri gideceği için 6 Marta kadar bu burçta hareket edecek. Yani tam 5 ay oğlakta ileri ve geri yaparak çift dikiş atacak. Bu sağlam dikişe rağmen bazı ilişkiler, işbirlikleri, yatırımlar tutmayacak bazıları ise bu tadilatın vermiş olduğu destekler ile yenilenip yoluna devam edecek. Venüs oğlakta iken bizden hayata zevklere aşka sevgiye paraya sanata ve kadına olan yaklaşımda saygılı sorumlu ve sabırlı olmamızı bekler. Tüm bu konuları ciddiyetle ele almamızı ister ki arzu ettiklerimize ulaşalım. 

Kasımın ilk iki haftasında dayanıklılık ve disiplin gerektiren işlere uğraşlara öncelik verebilirsiniz. Kontrol etme dürtünüze dikkat edebilir bu arzuya yenik düşmemeyi seçebilirsiniz. Ne yapabildiğinize bakabilir, biteni olmayanı uğurlayabilir, yolunuza devam edebilirsiniz. Tesadüfen gelişen gecikme ve engellere takılmadan akışa anlayış göstermeyi seçebilirsiniz. Hayat bazen zor akar, tıkanır hatta durma noktasına gelir. Böyle zamanlarda biz baş rolde olabilir veya olmayabiliriz fakat herkes anlayışı hak eder. Kasımın ikinci yarısında 19’unda boğada gerçekleşecek Ay Tutulması ile ilgili yazımı ve yılın son aylarını ayrıca yayınlayacağım. Birbirimize şefkatle yaklaştığımız bir ay olması dileklerimle,

Sevgiyle