MERKÜR GERİ GİDİYOR

MERKÜR GERİ GİDİYOR

1024 595 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Merkür Terazi Burcunda Geri Gidiyor

Astrolojiye göre her gezegen yeryüzünde bir işten sorumludur ve Merkür, bilgi ve iletişimin efendisidir.

Mantığın ve akıl yürütmenin gezegeni Merkür bir burçtan diğerine, ortalama 21 günlük bir sürede hızla ilerlerken aklımız onunla birlikte yeni olasılıklara açılır. Böylelikle bakış açımız zenginleşir. Mantığımız ve zihnimiz ilerlediği burç doğasında çağrışımlara maruz kalır. Merkür bizim öğrenme isteğimizi tetikler, merak uyandırır, yeni deneyimlere yolculuklara doğru bizi çeker. Son gelişmelerden haberdar eder, ne olup bittiğini öğrenmemizi sağlar. Bu haliyle bir öğretmendir, habercidir, bizi ileriye taşır, genç ve dinamik tutar. 

Merkür yıl içinde ortalama olarak 3 kez geri gider. Bu sene sadece hava burçlarında geri gitmiş olması bile tarafsız/güvenilir bilgi akışında sorun yaşayacağımızın göstergesiydi. Merkür bizi sorgulamaya, sormaya, araştırmaya çağırıyor.

İleri giderken olumlu geri giderken yaşantımızda olumsuz özelliklerini yansıtır demek çok ezbere bir yaklaşım olur ve bu Merkür ile ilgili bir yazı için hiç de uygun olmaz. Ama geri gittiğinde içe dönmek, öğrendiklerimizi sorgulamak, yavaşlamak, eksikleri tamamlamak, zihnimizde biriktirdiklerimizi yararlı olacak şekilde bir araya getirmek veya gereksiz bilgileri boşaltmak uygun olur. İletişim araçlarını ve elektronik aletleri gözden geçirmek, varsa eğer onlarla ilgili sorunları boş vermemek bize avantaj sağlar.

Bazen bir kavramda, kişide, anda, anıda, bildiğimizi sandığımız bir şeyde takılıp takılırız. Bildiğimizi düşünür sorgulamayı bırakıp gerçeği reddedebiliriz. Asabileşir, geveze olur, varsayımlarda bulunur, bir rüzgâr gibi oradan oraya savrulabiliriz. Gerçekliğinden emin olmadığımız konular hakkında çok konuşur, bilgileri yayarız. Tüm bunlar iletişimde ve yaşantımızda sorunlara yol açabilecek büyük riskler yaratır. Bu haliyle Merkür düzenbazdır ve hayatımızı tam bir kısır döngüye sokar. Özellikle geri gittiğinde bu konulara özen göstermeliyiz.

Merkür geri giderken dışardan tavsiye almak yerine neyin ne olduğunu bildiğinizi düşünebilirsiniz. Belki doğrudur ama ya yanlışsa? Doğru yolda olduğunuza yüzde yüz emin değilseniz görüşlerinizi Merkür geri giderken tazelemeye bakın. O nedenle bu süreçte önemli sözler vermeyin, geleceğe dönük sorumluluklara imza atmayın. Düşüncelerinizi görebilmek için yazmak ya da güvendiğiniz bir dostla konuşmak iyi bir fikir olabilir. Bu sayede düşüncelerinizin sesinizi duyabilir, şu anki ihtiyaçlarınızı karşılayacak fikir veya inançlara sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz. Zaman her daim olduğu gibi kendi akışında akıp giderken bizler de niyetlerimize uygun olarak kendi takvimimizi oluşturabiliriz düşüncesindeyim. Bunun için Merkür’ün terazi burcunda geri gideceği 27 Eylül-18 Ekim günlerinde zihnimizde bedenimizde ve yüreğimizde yeni bir denge yakalamaya niyet edelim, derim. Öngörebildiğimiz kadarıyla özel-iş-sosyal ilişkilerimizde öğreneceğimiz yeni bilgiler veya üzerini örttüğümüz konular dengemizi ve bunun üzerinden kurduğumuz işbirliklerimizi etkileyecek.

Merkür Terazi burcunda iken bizden olaylara karşıdakinin gözünden bakmamızı talep eder. Orta yolu bulmak ve ötekini anlamak için tarafsız şekilde akıl yürütmemiz gerekir. Tek başına düşünmek, fikir üretmek, proje geliştirmek yerine bir ortakla yol almak avantajlıdır. Alışveriş içinde olmak, birbirimizle fikirsel açıdan paslaşmak fayda sağlar. Terazi güzel bakmak, güzeli görmek ile ilgilidir. Ayrıştıran değil birleştiren, destekleyen düşünceler üretilmesini destekler. Merkür geri giderken iletişim tarzımızı yenilememizi ve çok hızlı kararlar almamızı talep eder. Samimiyeti, dostluğu, kurduğumuz işbirliklerini, sosyal yaşamımızdaki insanları ve bizim durduğumuz yeri sorgulama ihtiyacı hissedeceğimiz olaylar yaşayabiliriz. Yaşadığımız şeyler bize adil gelmeyebilir, yeni bir duruş belirleyerek bir eşitlik kurmak arzusunda olabiliriz. Akrepte ilerleyen Terazi burcunun yöneticisi olan Venüs’ün etkisiyle gerçeği ortaya dökmek, geçmişi didiklemek, birilerini birlikte yol almak için zorlamaya meyil edebiliriz. İlişkileri kendi lehimize olacak şekilde yeniden düzenlemeye çalışabiliriz. Özellikle 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniay, ittifakları-ortaklıkları ilişkileri bozacak bir fitili tetikleyebilir. 7’sinden sonra yay burcuna geçecek olan Venüs, spekülasyonda bulunmanın, varsaymanın, dinlemeden anlam çıkarmanın, vaaz vermenin bize fayda sağlamayacağını işaret ediyor. 

Özetle bu 3 haftalık süreçte bilgi sahibi olmadan büyük beklentiler içine girmeyin ve şüphelerinizi gidermek için gizli yollara başvurmayın. Şimdi bildiklerimizi içerde ve dışarda sınamaya ihtiyaç duyduğumuz bir zaman dilimindeyiz. Pazardan 1 kilo limon alırken nasıl tek seferde limon adedini tutturamıyor iki alıp bir koyuyorsak düşünce ve ilişkilerimizden emin olarak yol almakta kolay iş değil, hiç acele etmeyin. Sevgiyle,