KOVA BURCUNDA DOLUNAY

KOVA BURCUNDA DOLUNAY

1024 684 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

22 Ağustos 2021, Kova Burcunda Dolunay

Bugün 15.01’de kova burcunda dolunay var. Etkilerini 19 ağustostan itibaren göstermeye başlamıştı, geriye o ihtişamlı halini görmek kaldı.

Yıl içinde bazen bir burçta iki kez dolunay olur (şimdi olduğu gibi), bu durum gayet doğal. Önemli olan ise bu tekrarın hangi burçta ve derecede gerçekleştiği. Bizler bu detaylara göre yorumda bulunuyoruz. İlk dolunay 1 derece kovada 24 temmuzda idi, şimdi ise aynı burcun son derecesinde 29 derecede doğuyor. Her burç 0 ila 29.59 dereceleri arasında değişiyor. Ay ve Güneş temmuz ayında başladıkları döngüyü bugün tamamlıyor olacaklar. Üst üste aynı burçta 2 dolunay gerçekleştiğindeyse ona “mavi dolunay” deniyor. 

Kovanın son derecesinde doğan dolunay; yasal ve ahlaki konularda anlaşmazlıklar, yönetici ve toplumun arasında yaşanan çıkar çatışmaları, intikam almak veya canınızı acıtan birini rövanşa davet etmek, halkın eşitlik adalet yeni bir düzen-değişim talebinin artması, sosyal gruplar-dernekler-vakıflar içinde yaşanan sorunların gün yüzüne çıkması, bir şeylerin fazlaca büyüyüp yayılması hatta patlama noktasına gelmesi, meseleleri fazlasıyla büyütmek-abartmak, içsel gerilim, duygu-düşünce çatışması gibi uyumsuzlukları ortaya çıkarır. 

Dolunaylar doğası gereği bir şeylerin; düşünce proje ilişki sorun girişim … büyüyüp gelişmesini anlatır. Gelinen noktada bir karar verilmesi gerekir. Tamam mı devam mı? Devamsa nasıl? Ne ile kim ile hangi düşünce veya revizyon ile devam edilecek? Tüm bunlar beraberinde bir elemeyi değerlendirmeyi gerektirir. Eğer olduğunuz yerde bir sorun varsa, bu sayede sizi veya başkalarını rahatsız eden şeyi bulup onarabilirsiniz. Çünkü dolunaydan hemen sonra Güneş başak burcuna geçiş yapıyor olacak. Düzenlemek onarmak iyileştirmek sadeleşmek demek olan başak enerjisi sadece güneş ile bize ulaşmıyor, Merkür ve Mars da bu burçta ilerliyor. Öyleyse bugünlerde büyüyen meseleler karşısında tepkilerimizi iyi yönetmeli, duyguları bastırmamalı fakat çok abartıya kaçmamalıyız diyebilirim. Eyleme geçmek bizi iyileştirecek, sadeleştirip, güzelleştirecek!

Hafta içinde 24 ağustosta başaktaki Merkür, Neptün’ün etkisindeyken bir şeyleri oldurmaya çalışmayın. Kendi haline bırakın, ertesi gün yeniden üzerine düşersiniz, dert etmeyin. Salı gününü zihninizi sakinleştiren aktivitelere sohbet ve yolculuklara ayırın. Bedeninizle ilgilenin. Ayrıca 15 eylüle kadar sağlığınıza, hijyeninize ve gündelik yaşamınızda sizi iyileştiren onaran hızlandıran uğraşlara daha çok ağırlık verin. Fazlalıklardan kurtulma ve arınma mevsimi olan sonbahar gelip çattı bile.

Sevgiyle,