YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

1024 684 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

10 Temmuz Yengeçte Yeniay

10 temmuz Cumartesi günü sabaha karşı 4.16’da yengeç burcunda yeniay var. Bu demek oluyor ki hafta sonuna sımsıcak şefkatli biraz da gözü yaşlı bir enerji ile başlıyoruz. Konumuz duygularımız, başlangıç noktamız ise “önce insan” !

Kişisel yaşamınızda bugünlerde sizi hassas kılan, kalbinize değen belki de onu doldurup taşıran bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Hayat, insani tarafınıza tuz basıyor olabilir. Gözünüz gönlünüz ihtiyacı olanları görmeye daha çok yatkın olabilir. Yengeç burcu zamanında radarımıza, gözlerimizi mutluluktan merhametten veya gönül yarasından yaşartan “küçük şeyler” takılır. Küçük şeyler, hayatın kendisidir. Ayrıntılar, hikayenin bütününü özetleyen ince detaylar… Bir şekilde hafızamız güçlenir, geçmiş gözümüzde canlanır. Özlem artar. Kimi geçmişe kimi olası geleceğe hasretlik çeker. Yardım etmek, yanında olmak, kol kanat germek, layığıyla vedalaşmak, yüreğini yüreğinde hissetmek, bir düzen kurmak veya onarmak, iş-ev değiştirmek, eskiye dönmek, geçmişi canlandıran insanlarla karşılaşmak, albüm karıştırmak… tüm bunlar yengeç burcundaki yeniayın temalarıdır. 

Zamanın ruhu, duygu ve hassasiyetlerimizi merkeze alarak yeni başlangıçlar yapmamızı destekliyor. Dostlarla iki çift lafın belini kırmanın, eski şarkıları dinlemenin, ev yemekleri kaynatmanın, bahçeye eve bakmanın, aile ile ilgilenmenin, memlekete gitmenin zamanındayız. Aslında köklerimizi beslemenin, oradan güç alarak yeni bağlar kurmaya cesaret göstermenin tam zamanı desem daha doğru olur. Sizi tutan yola çıkmanıza engel olan alışkanlık veya gelenekleri bir kenara bırakmanın mevsimindeyiz.

Gönlünüzü inciten deneyimler 19 temmuz gününe kadar kendini hatırlatabilir. İlişkinizi, aileyi, eşi dostu, işi, yaşadığınız kendinizi ait hissettiğiniz yer ve kişileri sorgulayabilirsiniz. İçlenebilir, kırılabilir, kızabilirsiniz. Bu konulara dair girişimler/başlangıçlar beraberinde kendi duygularınız/öncelikleriniz/yaranız ile karşılaşmanıza neden olabilir. Kendinize hakim olmak başkalarının yaşamına çok müdahil olmadan destek olmayı başarmak bu yeniayın altın kuralı! Yeniayın Pluto gezegeni ile yaptığı zorlayıcı açı; kendinin veya ötekinin olumsuz yüzünü, gerçekte derinlerde yatan niyetini görmeyi mümkün kılar. Bu karşıtlık ve Neptün gezegeninin etkisiyle; bazı şeylere evet demek gerekebilir; kaybetmemek, yardımcı olmak veya gücü korumak, tutku-hırs-kıskançlık gibi konular köşeye sıkışmaya neden olabilir, dikkatli olun. Önceliğimiz insan unutmayın. Kendi nefsine hakim olan Pluto ile restleşmeden galip çıkar.

Gönül gözünüzün sevgiyle açıldığı, geçmiş yaralarınızın onarıldığı bir yengeç yeniayı diliyorum.