İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

İkizler Burcunda Güneş Tutulması, 10 Haziran 2021

Hareketli bir haftaya başlıyoruz, yılın ilk güneş tutulması 10 Haziran Perşembe günü 13.52’de ikizler burcunda gerçekleşiyor. İkizler burcu astroloji sembolizmasına göre habercidir, öğretmendir, o iletişim ustasıdır. İşitir, okur, görür ve tüm bunları olduğu gibi tarafsızca aktarır. Edindiği bilgiyi iletir; konuşur, yazar, iletişim araçlarını kullanarak duyurur. Her burcun kendi doğasına uygun olarak yürüttüğü sorumlulukları vardır. Peki İkizler bu görevleri layıkıyla yürütebilecek mi? Maalesef ki, hayır! 

Tutulma anı haritasını incelediğimizde bu burcun yöneticisi olan Merkür’ün Güneşe çok yakın olduğu için yandığını görüyoruz. Yani kendiyle kendi meseleleri ile çok meşgul, dışarda ne olup bittiğini anlayacak farkındalığa sahip değil. Ayrıca bugünlerde Merkür geri gidiyor; aklı geçmişte, çözülmemiş, yarım kalmış iş proje ve bilgileri açığa çıkarmakla anlamaya çalışmakla meşgul. Bu meşguliyetin illa ki olumsuz bir sonuç doğurması gerekmiyor. Örneğin çıkmaz veya yanlış bir yola girdiğinizi arabayı geriye doğru sürdüğünüzü hayal edin. O anda gözünüz mecburen arkadadır. Dikiz aynası, yan aylar ve varsa arabanın geri sürüş kamerasını kullanarak dikkatli ve yavaşça arabayı sürersiniz, dikkatiniz doğal olarak önünüzde değildir. Şimdi olabildiğince yavaşlayarak, bakmamız gereken noktaya odaklanarak geri adım atma zamanında olabiliriz. Aldığımız haberler planlarımızı, fikirlerimizi, işlerimizi, ilişkilerimizi, yatırımlarımızı yenilememizi gerektirebilir.

Bazılarımız içinse bir süredir bitmeyen, ertelenen, yavaşlayan iş proje ve fikirleri sonuca bağlamak için bir fırsat doğuyor olabilir. Gündeminizde konuşulması gerekenler olabilir, ama siz bir nedenle bazı fikirleri veya bilgileri saklama niyetinde olabilirsiniz. Neyi nasıl anlatacağınızı belirlemekte zorlanıyor olabilirsiniz. Aklınız ayrı diliniz ayrı konuşuyor olabilir, bu durum iç dünyanızda yoğun bir strese neden oluyor olabilir. Tüm bu olası senaryolara ek olarak bugünlerde beklenmedik haberler almanız, “bu da nerden çıktı şimdi” şaşkınlığı içine düşmeniz çok olası! Tutulma ikizlerde olduğundan gündemde bir rüzgar misali düşünceler, sözler, haberler uçuşur. Bunlar müjdeli haberler de olabilir planlarınızı aksatan da. Bu elbette sizin yaşadıklarınızla bağlantılı. Mesele ise neyin gerçek neyin gelir geçer olduğunu saptayabilmekte!

Bu durumu zorlaştıran bir diğer tema da tutulma derecesinin (19 derece ikizler) sislerin pusların gezegeni Neptün ile (23 derece balık) sert bir kontak kuruyor olması. Buğulu bir camın ardındakini seçmeye ayırt etmeye çalışır gibiyiz. Doğal olarak görüşümüz net olmayınca fakat ne olduğunu hemen şimdi bilmek isteyince zihnimiz bizi rahatlatmak için kurgu yaratır. Şekilleri, sesleri, renkleri, gölgeleri, kokuları kullanarak yarattığı kurgu yaşadıklarımızın ve o anda gündemimizde olanların bir karmasıdır. Yansımadır.

Bir sonraki güneş tutulması, 4 Aralık 2021’e kadar önümüzde açılacak ve kapanacak kapılar bu temalar üzerinde gelişecek. O yüzden belirsizlikle baş edebilmek için bazı becerileri geliştirmemiz, bunun için çaba harcamamız yararımıza olur. Kasten yanlış bilgiler yayan veya kasten yanlış anlayan insanlardan uzak durun. Bireysel olaraksa tutumlarınızda aceleci olmak, resmin ayrıntılarını görmeden yorumda bulunmak, sonuç odaklı olmak, söylenenlere yazılanlara sorgulamadan inanarak kararlar almak sizi yorabilir, aklınızda olsun. Esnek olun, anda kalın, adım adım ilerleyin, bilmiyorsanız söz almayın ve lütfen ezbere yol almayın. 

Güneş tutulmasının etkileri Mayıs ayında başladı ve Kasım ayına kadar etkili olacak. Özellikle ikizler, yay ve beraberinde balık ve başak burçları bu süreçten olumlu/olumsuz en çok etkilenecek olanlar. Kova ve teraziler süreci daha iyi yönetebilirler. Doğum haritanızı biliyorsanız ikizler burcunun hangi eve düştüğüne bakın; o evin konularında kendinizi yenilemeye, öğrenmeye açık olmaya bakın ve buralarda tekrara düşmenin sizi üzmesine izin vermeyin. Yıl sonuna kadar çift dikiş gitmek, sormak sorgulamak bizim faydamıza olacak emin olun. Sonuçta insan doğası gereği kusurludur, hata yapabilir, başına iyi/kötü olaylar gelebilir “düşmez kalkmaz bir allahtır”.

İyi dileklerimle,