Uranüs Boğa Burcuna Geçiyor, Esnemeyen Kırılır

Uranüs Boğa Burcuna Geçiyor, Esnemeyen Kırılır

788 443 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

URANÜS BOĞA BURCUNA GEÇİYOR, ESNEMEYEN KIRILIR

Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin bir burçta kalış süresi birbirlerinden farklıdır. Kimi tez canlı kimi orta karar kiminin geçişindeyse iki üniversiteyi okur bitirirsiniz. Örneğin, Merkür 21 günde bir burç değiştirir, Güneş 30 gün, Jüpiter 12 ay, Satürn 2,5 yıl, Uranüs 7 yıl… Gezegenlerin döngüsü yani Güneş çevresindeki yolculuğu; yörüngeleri ve doğaları gereği birbirinden farklıdır. Sonuçta hiç biri güneşin çekiminden çıkamaz, onun çevresinde döner durur ve izledikleri yol  benzer de olsa farkı yaratan bir noktadan diğerine olan varış süreleridir, ‘zaman’dır. Hani şu hepimiz için kıymetli olan, peşinden koştuğumuz geçip giden yetmeyen zaman! Bir gezegen bir burçta ne kadar uzun kalırsa, hayatımıza etkisi de bir o kadar artar.

Mayıs’ın 15’inde Astrolojinin en asi ve sıra dışı gezegeni Uranüs, bir yanıyla muhafazakar ama her daim garantici olan Boğa burcuna geçecek. Hem de 7 Temmuz 2025 yılını kadar… 

Boğa yaratan, üreten, değer katan, sahip çıkan, biriktiren, artıran, istikrarı ve düzeni seven bir burçtur. Huzur ve güven içinde bir yaşam sürmek, bunu korumak, kendine yetmek en temel arzusudur. İniş çıkışlardan hoşlanmaz; yani zırt pırt iş ve ev değiştirmez, arkadaşlarını kolay kolay hayatından çıkarmaz, eşini ailesini sevdiğini hayatında tutmaya gayret gösterir, rahatını kaçırmıyorsa etliye sütlüye karışmaz, durduk yere rekabete girmez-yarışmaz. Yani yoldan çıkmaz, hemen hırslanmaz, galeyana gelmez. Bir şey onun için kıymetliyse bu değişmez. Uykusuna, düzenine, bedenine önem verir, yemek yemeğe düşkündür. Oysa Uranüs geleneklere uymaz ve köksüzdür. Bağımsızdır, hiper-aktiftir, bir gün öyle bir gün böyledir, gergindir, heyecan ve yenilik peşindedir. Yeni şeyler denemeyi sever. Sınırları aşmayı sever, radikaldir. Her hafta benzer yemekler yemez, aynı insanlarla takılmaz, sürekli bir yerde kalamaz veya yaşayamaz, sabah-akşam işe gidip gelemez. Ona can katan değişim enerjisidir, yeniliktir, heyecandır. Boğaya can katansa istikrar ve güvendir. 

Buraya kadar okuduklarınızdan sonra şöyle kocaman bir soru gelmiş olmalı aklınıza; iyi de Uranüs denen ele avuca sığmayan bu gezegen 7 yıl nasıl kalacak boğa burcunda? Bolca yaramazlık yapacak elbette; vazolar kırılacak, prize kalem sokulacak, ben o yemeği yemeyeceğim, ödevimi yapmayacağım, gece uyumayacağım, saçımı pembeye boyatacağım ya da kazıtacağım diyecek, ben onunla bir daha konuşmam, banane ve sanane diyecek, bir bakmışsınız ders saatinde parkta oyun oynuyor olacak… hoş geldin ergenlik.

Sonuçta hepimiz yetişkiniz, ikinci bir ergenlik geçişinin bize katkı sağlaması için dönüpte şu soruyu sormalıyız kendimize; 1. Kendimde ve yaşamımda neyden sıkıldım? 2. Bunu nasıl değiştiririm? 3. Bu geçişi en güvenli ve en az zararla nasıl yapabilirim? Elbette görmezden gelme seçeneğini kullanıp, “ben halimden memnunum canım, razıyım” diyebilirsiniz. Bu seçenek bir süreliğine mümkün, en çok 2020’ye kadar. 

Bu soruların yanıtları sizde, bir Astrolog olarak benim size vermem gereken ipuçları ise şunlar olabilir. Çekirdek ailenizin, yakın çevrenizin, varsa işinizin veya bir grup dernek içindeyseniz onların özgürlüğü, fiziksel ve maddi ihtiyaçlarıyla daha çok ilgilenebilirsiniz. Alternatif kaynak ve kazanç arayışına girebilirsiniz. Boğa para ile maddi konularla çok ilgilidir, dolayısıyla parayı kazanış ve değerlendirme biçimlerimiz değişebilir. Bu sene en çok harcama yaptığınız şeyler birkaç yıl sonra değişecektir. İhtiyaçlarımız gider-gelir dengemiz değişecektir. Dolar şuanda dünyanın para birimi iken bir kaç yıl sonra bu düzen değişebilir. Daha farklı ticari ve iş kanalları bulabilirsiniz, girişimcilik, iş kurma, kendi paranı kazanma arayışları artar. Bir yandan özgürleşmek, geleneksel olmayan bir iş ve yaşam biçimi kurmak isterken bir yandan sağlam ve güvenilir bir yaşam biçimi kurma arayışına düşebilirsiniz. Bilgisayar teknolojileri, İnternet, tarım, çiftçilik, doğal kaynaklar, beden, beslenme ve doğa ile ilgili konular önem kazanabilir. Alternatif beslenme, alternatif yaşam alanları yaratma projeleri, doğaya yakın sade yaşama planları iyiden iyiye artabilir. Beslenme biçimimiz değişebilir; organik çiftçilik, hayvancılık, doğal enerji kaynakları tüm bunlarda yenilikler olacaktır. Doğanın dengesindeki değişimler, daha yaratıcı pratik buluşçu ve tutumlu olmamızı sağlayabilir. Bu alanlarda şaşkınlıkla “neydi ne oldu” diyeceğiz ileri de. Bu süre içinde, kimi zaman stresli ve gergin olacak, kaygı katsayımız tavan yapacak kimi zamansa iyi ki de böyle olmuş sohbetlerini yapacağız. 

Unutmayın, esnemeyen her şey çabuk kırılır ve eski haline asla dönemez. Esneklik ise size daha çok dayanıklılık ve ömür katar. Esneklik uyumu artırır, geçişi kolaylaştırır. Esneyin, gevşeyin, değişmek ve geliştirmek istediğiniz yanlarınızı keşfedin. Işığınız bol olsun.

Aylin İleri
Danışman Astrolog- IsarCap Astrologer