Venüs Retrosu ve Etkileri

Venüs Retrosu ve Etkileri

500 356 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

VENÜS RETROSU VE ETKİLERİ

Venüs yani diğer adıyla aşkın sevginin ve kıymetli olan şeylerin gezegeni, 5 Ekim Cuma günü geri gitmeye başlıyor. Bir gezegen geri gider mi? Evet gider. Fiili olarak değil elbette, güneş sistemindeki gezegenlerin kendilerine özel izledikleri bir yol yani rota var. Aynı bizim güneşin çevresindeki izlediğimiz yol gibi ama bizimkiyle aynı değil.

O yüzden bu farklılık, dünyadan gökyüzüne yıldızlara (gezegenler) baktığımızda ortaya çıkıyor. Kimi önde kimi geride kimiyle ise bir süreliğine de olsa aynı yolda gidiyoruz. Aslında her biri aynı bizim gibi hareket halinde, evren hiç durmuyor, yavaşlamıyor ve geri gitmiyor.

Peki dünyadan baktığımızda bir gezegenin geri gitmesi ne demek? Yani bizi nasıl etkiler? Çok eskilerden bu yana; aşk sevgi güzellik para estetik sanat birlik beraberlik ile adı anılan Venüs geri gidince, var olan gücü zayıflar. Eskisi gibi sevemeyecek veya güzel olamayacak değiliz elbette. Sadece sorularımız şüphelerimiz ve kararsızlıklarımız artacak. Özellikle bu konularda daha çok oturup düşünecek belki alternatifler arayışında olacağız. Çünkü hayat önümüze bazı tekrarları, olay veya insanları getirecek. Yaşadıklarımız gözümüzün önüne gelecek; kararlarımızı seçimlerimizi değerli bulduklarımızı sevip sevmediklerimizi hepsini gözden geçireceğiz.

Hele de Venüs akrep gibi oldukça yoğun tutkulu bir burçtan geçerken, işler kolay akmaz. Sadece sevmek yetmez. Bakalım önce bir hak etsin diyeceğiz. İspatlasın, mücadele etsin, burnu sürtülsün, uğraşsın biraz. O zaman karar veririm, hak edip etmediğine. Yani bir şeye sahip olmak öyle kolay olmayacak! Bu sadece aşk veya kadın-erkek ilişkilerine mahsus değil. Örneğin master yapıyorsunuz, bakmışsınız hocanız ya da ders notlarınızı paylaştığınız tatlı arkadaşınız pek bir geçimsiz olmuş. Notunu paylaşmıyor, arıyorsunuz açmıyor, ters davranıyor. Bir mesele var ama ne? Şimdi bunlarla yüzleşme zamanı. Üstü örtülmüş meseleler gün yüzüne çıkıp, hadi bu düğümü çöz diyecek yoksa bir yere gidemezsin.

Venüs 5 Ekim’de akrep burcunda geri gidiyor ama asıl etkisi 26 Ekim’de Güneş ile kavuştuktan sonra ortaya çıkacak. Geri gittiği için ağustos ve eylül ayında geçtiği Terazi burcunu yeniden 31 Ekim’de ziyaret edip, burayı da bir karıştıracak. İşbirliklerini dengeleri aldıklarımızı-verdiklerimizi sorgulatacak. Belli ki terazinin kefeleri eşit değil, içerde bir yerlerde birileri huzursuz tatsız tuzsuz. Bu geçişte bu detayları öğrenip çözmeye çalışacağız.

Bir geri gitme klasiği olarak elbette, hangi gezegen geri gidiyorsa temsil ettiği konularda, yeni bir şeye başlanmaz. Ne demiştik; aşk ilişkiler ortaklı işler parasal konular alım-satım işleri harcamalar güzellik estetik… onun yerine olanlar bir elekten geçirilip değerlendirme yapılır. Eksikler kapatılır, sökükler dikilir ama baktınız olmuyor, dikiş tutmuyor o halde yapacak bir şey yok. Geri gidişin durduğu 16 Kasım gününden sonra yeni başlangıçları hayatınıza katın. Eğer bekleyebiliyorsanız ve zamanınız varsa, 17 Aralığı beklemek en güzeli. Çünkü o gün Venüs geri gitmeye başladığı 10 derece akrep burcuna geri geliyor. Yani bu hikayeyi başlattığı noktaya geliyor.

Dilerseniz 4 Ekim Perşembe akşamı saat 20.30-22.00 arasında online olarak düzenleyeceğim Venüs retrosu workshop’una katılabilirsiniz, böylece tüm hikayeyi detaylarıyla konuşuruz. Elbette bireysel haritalara ve etkilerine de değineceğiz. Kayıt için aylin@aylinileri.com adresine doğum bilgilerinizi eposta atın. Katılım ücreti 75 liradır. Katılımcı sayısı 20 ile sınırlı. Venüs akşamında görüşmek dileğiyle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog