Terazi Burcunda Yeniay 9 Ekim 2018

Terazi Burcunda Yeniay 9 Ekim 2018

1024 500 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

TERAZİ BURCUNDA YENİAY 9 EKİM 2018

9 Ekim salı sabahı 6:46’da Terazi burcunda bir yeniay var. Terazi barışın uyumun birlikteliğin burcudur. Bu burçta doğan yeniaylar; ilişkileri güçlendirmek, sosyalleşmek, ortaklık kurmak, birlikte yol almak, anlaşmazlıkları gidermek için çeşitli fırsatları da beraberinde getirir. Hayatı diğerlerini ve kendinizi güzel görmenizi sağlayan gelişmelere vesile olur. İş veya sizin için özel olan bir birlikteliği sürdürürken gereken özveri ve fedakarlığı sunmak, terazi burcu zamanında daha zahmetsizdir. Karşı taraf size yük olmaz aksine mutlu eder.

Birkaç gün önce, 5 Ekim’de, geri gitmeye başlayan Venüs ise bu burcun yöneticisi yani ‘o ne derse o olur’. Venüs’ün tadının tuzunun yerinde olduğu zamanlarda, uyumu ve barışı yakalamak, onu ikna etmek daha kolaydır. Alma-verme dengesi ilişkilerde ve parasal konularda kendiliğinden kurulabilir, pazarlıklar akar gider. Ama Venüs’ün rahatı şuanda çok bozuk. Sevmediği bir yerde Akrep burcunda ve geri gidiyor. Bu nedenle hem içerde ve dışarda dengeyi bulmak, anlaşmazlıkları gidermek yeniayda hiç de kolay olmayacak.

Geçmiş meseleler; korkular kaygılar endişeler şüpheler suçlamalar önünüze gelebilir. Buna ister karma deyin, ister içime atmıştım mesele aslında kapanmamıştı deyin fark etmez. Hepimizin içinde bir yerde gününü göstermek, yüzleşmek istediğimiz ufak tefek meseleleri vardır. Şimdi o defterleri açıyoruz. 

Özellikle 11-12 Ekim günlerinde Merkür Uranüs ile Güneş ise Plutonla restleşirken, geri giden Venüs de Mars ile zıtlaşacak. Sanki tüm dünya bize karşı her şey üzerimize doğru geliyormuş gibi hissedebiliriz, kimseyle anlaşılmaz diyebiliriz, ilişkiyi-ortaklığı-dostluğu sürdürmek eski günlerde kaldı deyişleri hava da uçuşabilir. Özel veya iş ilişkileri içinde kendimizi düşüncelerimizi ortaya koymak, söz söylemek her şeyden çok önemli olabilir. Bir süredir devam eden gerilimler, biriken duygular ilişkiyi bozacak düzeyde patlayabilir. Niyetiniz bağları anlaşmaları koparmaksa evren yolunuzu açıyor. Ama her yolun bir de dönüşü var, dikkatli olmak lazım diye düşünenlerdenseniz, bir tavsiyem var. Süren ilişkileri onarmak ve uzlaşmak için çatışmadan kaçamayacak gibi görünüyoruz. Eskiye ait şeyleri geride bırakmak için bu haftayı değerlendirin. Yani çatışmadan tartışmadan korkmayın, sesiniz yükselebilir, aynı fikirde olmayabilirsiniz bunda hiçbir sorun yok. Varlığınızı düşünce ve duygularınız yoluyla ifade edin. Sadece kendinize şunu sorun; sırf muhalefet olsun diye mi böyle davranıyorum? Gerçekten de aynı fikirde değil miyim? Yoksa burada bir başka mesele varda sumen altı mı ediyorum?

Yeni haftada en çok sağduyu ve anlayışa ihtiyacımız olacak. Bir bakın bakalım, sizi sinirlendiren, kılıçlarınızı yerinden çıkaran şey ne? Çünkü bu duygu kimi zaman artarak kimi zaman azalarak yaklaşık 40 gün yanı başınızda olacak, ondan kurtulmak pek kolay olmayabilir, aklınızda olsun. Er geç onunla yüzleşeceğiz. Venüs retrosu 5 Ekim de başladı, 16 Kasım’da sona eriyor.

Aylin İleri
Danışman Astrolog