Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor

Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor

1024 681 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

AY DÜĞÜMLERİ BURÇ DEĞİŞTİRİYOR

Her birimiz gözlerimizi dünyaya ilk açtığımız andan itibaren belli bir hikâye ile dünyaya geliyoruz. Doğarken yanımızda getirdiğimiz bu enerjilerden en tartışmalı olanı ise, astrolojide çok sık adı geçen ay düğümleri. Doğum haritanızda ay düğümleri hangi burçta ise, bu ortak özelliği taşıyan ruhlarla benzer enerjilere-tecrübelere sahipsiniz demektir. Bir başka açıdan ruh kardeşisiniz. Benzer yaralarınız, karmik dersleriniz ve ortak bir yolculuğunuz var. Astroloji de Ay düğümleri adı verilen bu noktalar, kuzey ve güney olmak üzere 2 noktadan oluşuyor. Güney noktası aşağıda ve dolayısıyla geride kalanı (kayıplara ve tekrara neden olan konuları), kuzey ise gitmemiz gerek yönü (açılan kapıları-ilerlemeyi) gösteriyor. Kuzey aynı bir kutup yıldızı gibi, güney ise bir karadelik. Aslında siyah ve beyaz gibi görünen bu iki nokta bir yandan dengede ve hareket halinde kalmamızı da sağlıyor.

Bazen, ister geçmiş ister bu yaşamda olsun, yaşadıklarımızdan doğru anlamlar çıkaramayız ya da bir şeylere geç kalırız öyle değil mi? insanız sonuçta, bu oldukça makul bir şey. Ay düğümü geçişlerini de bu bakış açısıyla değerlendirebilirsiniz. Kaçırdığımız ya da iyi kilerimizin olduğu döngülerdir ay düğümleri. Şimdi yeni bir dönem yeni bir sayfa başlıyor. 16 Kasımda Kuzey ay düğümü aslan burcundan çıkıp yengeç burcuna geçecek. Güney ay düğümü ise, kovadan çıkıp oğlak burcuna geçecek. 4 Haziran 2020’ye kadar doğan çocuklar da bu enerjiler ile dünyaya gözlerini açacaklar. (Not olarak; her 19 yılda bir düğümlerin aynı burca geldiklerini hatırlatayım, bir nevi “bizim kuşak” kavramına benziyor)

Düğümler; atalarımız, köklerimiz, kuşaktan kuşağa aktarılan DNA kodları, dualar, enerjiler, ahlar, günahlar ile de yakından ilgilidir. Eğer size makul geliyorsa daha önceki yaşam tecrübelerinizi de bu kapsamda düşünebilirsiniz. Birçok inanışa göre, hayat sadece 1 kerelik yaşanmıyor daha fazla anlam ve hikâyeyi içinde barındırıyor. İçinden çıkmadığımız, bizi birbirimize bağlayan, hepimizin bir yerde buluştuğu büyük bir döngü içindeyiz. Bir ülkede veya coğrafyada büyümek, bir ailenin üyesi olmak, bir şeylere doğuştan yeteneğin olması gibi… Kısaca ruhsallıktan, geçmiş yaşam veya DNA ile aktarılan bir geçmişten bahsediyoruz; en çok bilinen adı ile karma! Astrolojide bu kelimeyi farklı açılardan da olsa temsil eden temelde 3 sembol vardır. Güney ay düğümü, Satürn ve Plüton. 2019-2020 yılları arasında bu gezegenler ve noktalar yan yana gelecekler. Dolayısıyla bizi bekleyen önemli karmik seçimler var. Ne olacağını söylemek zor elbette çünkü bu gezegenler ve noktalar bizim irademiz dışı gelişen büyük resmin ve döngünün bir yansıması. Ama bu döngülere ve sembolize ettiği konulara dikkat etmekte fayda var. Tarihler şöyle;

28 Mart 2019 güney ay düğümü, Plüton ile kavuşuyorlar. 20 Mayıs-23 Haziran-15 Eylülde güney ay düğümü Satürn ile 2019 içinde 3 kez kavuşuyor.

Nasıl bir farkındalık içinde olmalıyız?

Satürn ve Pluton gezegenleri bir araya geldiklerinde şu olumlu ve inanılmaz anlar aklınıza gelebilir; taşı çıkardı suyu çıktı, inanılmaz bir güç gösterip bir hamlede koca taşı yerinden kaldırdı gibi. Aynı anda merhametsizlik acımasızlık baskı ve şiddet kelimeleri de aklınızda olsun. Bu iki gezegen 1914,1915,1947,1982’de bir aradalardı ve şimdi 2020 de bir araya gelecekler. Bu senelerde 1. Dünya savaşı, soğuk savaş ve farklı ülkelerde ekonomik ve siyasi çalkantılar yaşanmış. Kısaca dünyada koskoca bir sistem çökmüş ve yeni politikalar uygulanmaya başlamış. Marshall planının devreye sokulması, atom bombası yapımı, komünizm, liberalizm ve küreselleşme gibi. En başta dediğim gibi bu bizim yönetebileceğimiz bir olaylar zinciri değil maalesef.

Özel hayatlarımızda ise önce oğlak-yengeç temasını sonra da Satürn ve Plüton’un ne ifade ettiğini bilmenizde fayda var. Ayrıca yükselen burcunuza göre hesaplayarak oğlak burcu haritanızda nerede ise, sizi bekleyen temalara dair ipuçları çıkarabilirsiniz. Bunun için bir astroloji danışmanlığı alabilirsiniz.

Kuzey ay düğümü yengeç-güney ay düğümü oğlak burcunda olduğunda; İçten ve samimi olmak, kalbini açmak, koşullu değil olduğun gibi hatalarınla sevmek-sevilmek, ilgili ve özenli olmak, bakmak büyütmek beslemek, bir çiçeğe bakar gibi şefkatli ve umutla bir şeye emek harcamak, yuva kurmak, çıkarsız ilişkilere öncelik vermek, ihtiyaç duyuyorsan yardım istemek, el açmak veya destek olmak, yakın çevrene sahip çıkmak, ilişki ve bağlarını güçlendirmek, daha duyarlı hareket etmek, sınırlarını koşullara göre esnetip güçlendirmek, sistem için değil sana doğru gelen şeyler için çalışmak…  önem kazanır.

Satürn ve güney ay düğümü ne anlatır? Gerçeği kabul edememe, sorumluluklardan kaçma veya tam tersi fazlasıyla sorumluluk üstlenme, yardım ve işbirliğine kendini kapatmak, sürekli bir kaygı-tedbir-savunma halinde olmak. Kısaca korku ve karamsarlık diyebiliriz aslında. Dolayısıyla olacakla yüzleşip elinden geleni yapmak en iyi çıkış noktası olabilir. İşler kötüye gidiyor ve borcu döndüremiyorsan sonuna geldiğini kabul edip bırakırsın ya da daha çok kredi çekip derin bir çöküşe hazırlık yaparsın. Belin sürekli ağrıyordur, yokmuş gibi davranıp güne devam edersin ve bir gün kitlenir kalır acil bir operasyon olmak zorunda kalırsın…

Pluton ve güney ay düğümü neyi ifade eder? Güç bağımlılığı, unvan-statüyü bırakamamak ve bu gücü kötüye kullanmak, karanlık tarafla işbirliği içinde olmak, acı dram kayıplardan beslenmek, değişimlere direnmek-durdurmaya çalışmak. Böyle zamanlar değişim ve yenilenme için bir fırsat olduğu da söylenir. Örneğin, işyeriniz kapanır hiçbir alternatifiniz olmadığını düşünüp çıkmaza girersiniz ya da yaşam ve para kazanma biçiminiz değiştirirsiniz. Bir saldırı sonucu, bir ülkenin silah ve terörizm politikasını yenilmesi veya tam tersi güç kullanımını artırması gibi örnekler verilebilir.

Şansınız bol, seçimleriniz kısmetli olsun dilerim, umarım güzel şeylere vesile oluruz.