YENİ YIL YENİ HİKAYELERİ İLE GELİYOR

YENİ YIL YENİ HİKAYELERİ İLE GELİYOR

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yeni bir yıl için yeni umutlar kurma zamanı geldi çattı. Sizler için yılı özetleyen bir çalışma hazırladım. Niyetleriniz doğrultusunda 2022’ye hazırlanırken faydalı olmasını diliyorum ve sözü yeni yıldaki hikayelere bırakıyorum.

2022 yılına 4 Aralıkta yay burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının enerjisi ile merhaba diyoruz. Aynı zamanda hayatımıza neşe güzellik ve kolaylık katan Venüs’ün oğlakta geri gidişiyle. Bu tutulma henüz ay düğümleri yeni yolculuğuna başlamadan gerçekleşiyor. Güney ay düğümü yönünde yay burcunda gerçekleşen 4 Aralık 2021 güneş tutulması; aşırı iyimserliğin, çok bilmişliğin, tembelliğin, ezberciliğin ve elbette önyargıların tuzağına düşme ihtimalini artırıyor. Herkes hayal kurar, umar, bekler fazlası ise zarar vericidir. Aralık ayından başlayarak bir sonraki güneş tutulmasına 30 Nisan 2022’ye kadar “kendimizi kandırmamaya” özen gösterelim. Yani bitmiş, gitmiş, yeniden canlanmayacak olanın gelmesini/olmasını beklemeyin. Bir ihtimal daha varsa eğer önünüzde, siz gerçekçi olmaya bakın! Gelişmeleri abartılı bir algıyla, yıkıcı tutumla, ayakları yere basmayan inançlarla değerlendirmeyin. Oğlakta geri giden Venüs’ün mesajı da bu temaya paralel ilerliyor. 19 Aralık 2021 ile 1 Şubat 2022 tarihleri arasında o geri giderken biz de hayattan, ilişkilerden ve kendimizden ne alıp verdiğimiz üzerine bolca kafa yoracağız. Pazarlıklar, dengeyi kuramadığımız ilişkiler, parasal konular, kazanç getiren yatırımlar-işbirlikleri, oturtamadığımız sınırlar, kabaran alacaklar listesi keyfimizi biraz kaçırabilir. Hayatın akışı içinde bunlar olabilir, asıl mesele; kendinize sevmeye veya sorunu çözmeye yönelik engeller yaratmamaktan geçiyor. Tıpkı Mevlana’nın dediği gibi.

18 ocak 2022’de boğa-akrep burçlarına geçiş yapacak olan ay düğümleri; hayat/ölüm/hayat doğasını hatırlatacak bizlere. “Kurtlara Koşan Kadınlar’ı” okuduysanız ne dediğimi sezmiş olabilirsiniz. Jüpiter’in namı değer bolluk/bereket/şans gezegeninin 29 Aralık 2021’de balığa geçişiyle yaratıcılığınız artırmak adına içinizdeki ateşi 11 Mayıs 2022’ye kadar besleyin. Lakin bu ateşi gerçeklerden kaçmak için ürettiğiniz fantezilerle karıştırmayın. İdealleriniz, amaçlarınız, değerleriniz gerçekçi olsun. Onlarla bütünleşin ve odağınızı kaybetmeyin. Boğa burcuna geçen kuzey ay düğümü, odaklanma becerimizi artırmamız yönünde davetler yollar. Akrep burcuna geçen güney ay düğümü ise odağımızı kaybetmemiz, dikkatimizi başkalarına veya diğer meselelere kayması yönünde çağrılar yollar. Yani bizi oyalar veya tutkularımız, hırslarımız, öfkemiz yolu ile bizi tuzağa düşürür. Güney ay düğümünün teması sizi yıl boyunca zorlayacak olan temadır, aklınızda olsun.

11 Mayısta koç burcu yolculuğuna hızlı bir geçiş yapan Jüpiter yılın ikinci yarısında girişimlerimize, taze başlangıçlara hız vermek için bizi motive edecek. Ta ki 2022 Ekim ayına kadar! Jüpiter koça geçmeden hemen öncesinde 30 Nisan 2022’de boğa burcunda gerçekleşecek olan Uranüs etkili güneş tutulması yeni bir düzen kurmak, başlangıç yapmak adına oldukça güçlü enerjiler içeriyor. Bu tutulma hayat veren, sınırları aşan bir enerji taşıyor. Dilerim bir çoğumuz için Oğuz Atay’ın deyişi haklı çıkar; “İyi şeyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insanı. Sürüncemede kalan heyecanlardan ancak kötü şeyler çıkar. Ya da hiçbir şey çıkmaz.” Hemen ardından 16 Mayıs 2022’de akrep burcunda gerçekleşen ay tutulması ise şifalandıran bir enerjiye sahip.

Yılın bir diğer güneş tutulmasıysa 25 Ekim 2022’de. Bu kez “hayat veren” değil odağımızı kaybettiren bir tutulma döngüsü başlıyor. Bu tutulmaya katkı sağlayan bir diğer önemli temada Mars’ın ikizler burcundaki geri gidişi. Mars iki yılda bir geri gidiyor ve bu tutulmanın da baş aktörü. O yüzden o nereye biz oraya. 30 Ekim 2022 ila 12 Ocak 2023 tarihlerinde o gerilerken biz de yavaşlamaya, işlerimizi ağırdan almaya bakmalıyız. Bu dönem dilimindeki gökyüzü kombinasyonu; “her şey değişir” başlığına sahip. Bildiklerimiz, fikrimiz, ilişkilerimiz, kavgamız, sağlığımız gün gelir değişir. Kazanmak kadar yenilmek veya geri düşmek de var hayatta. Planlarınız sekteye uğrayabilir, odağınızı geçici olarak kaybedebilirsiniz. Belki de bir fikrin, işin, işbirliğinin artık işe yaramadığını görürsünüz. Bu iyi bir şeydir. Pes etmek, bırakmak her zaman kötü değildir. Özgürleştirici bile olabilir. 8 Kasım 2022’deki son tutulma boğa burcunda doğacak. Ay tutulması ile birlikte bizi özgürleştirecek, süre giden düzenimizi yenileyecek kararlar vermenin eşiğine geleceğiz.

2022 yılında ne YAPALIM?

  • Yapmamız gereken ilk şey acele etmemek! 2022 boyunca, inandığınız şey için sabredin. Bu bir fikir, ideal, proje.. ise onu tutun. Bekleyin, demleyin. Kendinize bir mutlaka bir süre ve sınır belirleyin. Hemen vazgeçmeyin, aceleyle bir şeyleri olur hale getirmeyin.
  • Yıl içinde dinlenmeye, mola vermeye özen gösterin. Okulu bitirmek, tezi vermek, işi kurmak, ev inşa etmek… gayret çaba isteyen işleri tamamlamak insanı yorar. Bu doğaldır, biraz dinlenin. Yapamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz, belki de yaparsınız. Durunca ihtiyacınız olanı geri kazanabilirsiniz.
  • Hayat/Ölüm/Hayat döngüsü; işlemeyen konuları at, bırak der. Geride kalanlara, elindekilere odaklan. Ağaçtaki kuru dalları budamak gibi veya bazı bitkilerde mesela bodur begonvilin tepesinde çiçek açan başı kopartınca gürleşir ve büyür, daha çok çiçek verir. Yıl boyunca bunu aklınızdan çıkarmayın.
  • Odaklanın! Duyularınızın tamamını kullanın. Bakmak, koklamak, dinlemek, tatmak, dokunarak hissetmek yoluyla önünüzde ne olup bittiğine bakın. Bu sayede farkındalığınızı artırırsınız. Boğadaki Uranüs bizden bunları ister.

2022 yılında ne YAPMAYALIM? 

  • Bazı konularda; dünya meseleleri, iş, ilişkiler … görüşünüz algınız bozulmuş olabilir. Kaygılarınız artmış olabilir, gerçeklerden kaçma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu gayet doğal. Fark ettiğiniz anda kendinizi yadırgamayın, ısrarcı olmayın. Sabit fikirlilik sizi bir adım öteye taşımaz. Sadece körleştirir.
  • Bu yıl, oldukça kaygan bir zeminde yol almaya çalışacağız. Güneşin çıkıp zeminin düzelmesini, güvenli hale gelmesini bekleyebilir veya o haliyle yola koyulmayı seçebilirsiniz. Aksi halde yuvarlanmayı, düşüp yaralanmayı göze almalısınız.
  • Yıl içinde bir meselenin peşinde çok koşup yorulup; artık bırakıyorum, bana ne, canıma yetti, deme noktasına gelebilirsiniz. İstifa etmeden, ilişkiyi koparmadan, komşuya kızıp evi satmadan mevzudan bir süreliğine uzaklaşın. İnzivaya çekilin, bir bilenden fikir alın, danışın. Düş kırıklıklarına saplanıp kalmayın. Kararınızı böyle bir demleme süresinden sonra verin.
  • Mars ikizlerde geri giderken (sonbahar ve kış aylarında) hayatımızı tıkar. İşler tıkanır, vasatlaşır, fikirler akmaz, doğruyu-yanlışı ayırt etmek zorlaşır, zihin sisi yaratabilir. Neye yöneleceğimizi bilemeyebiliriz. Bu zaman diliminde inatçı ve kavgacı söylemlerden kaçının. Meselenin haklı çıkmak değil çözüm üretmek ve virajları doğru zamanlamayla almak olduğunu bu sayede fark edeceksiniz.

Kişisel açıdan güçlendiğiniz, özel yaşamınızda ise geliştiğiniz sağlık dolu bir yıl geçirmenizi dilerim. Sevgiyle,