VENÜS’ÜN ÇETREFİLLİ YOLCULUĞU

VENÜS’ÜN ÇETREFİLLİ YOLCULUĞU

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Venüs oğlak burcunda ilerlerken ilişkilere aşka ve parasal konulara pembe gözlüklerle bakmaz, oldukça gerçekçi bir bakış açısına sahiptir. Oğlak, toprak elementinde ve öncü niteliğe sahip bir burçtur. Planlıdır, temkinlidir, sonuç odaklıdır ve hep geliştirmek istediği standartları vardır. Bu standartlar aynı zamanda onun koruyucu duvarlarıdır da. Seçimlerini bu doğrultuda yapar. Birine veya bir fırsata evet/hayır demek için acele etmez. Standartlarına uyuyor mu?, ona bakar. 5 Kasım’da oğlağa geçen Venüs ile birlikte eşzamanlı olarak yaşamdan keyif almakta, arkamızı güvenle yaslamakta ve ileriye iyimser gözle bakmakta zorlanıyoruz. Aşkta ilişkilerde hobilerde ortaklıklarda yatırımlarda kariyer yaşamında ticari konularda mutlu olmak, gevşemek, ilerlemek zorlaşıyor. Her adımın beraberinde getirdiği avantaj/dezavantajlarla yüzleştiğimiz bir kış mevsimine başlıyoruz. Böyle bir döngüde, sınırlarımızı ve standartlarımızı yenileme ihtiyacı duyabiliriz. Sahip olduğumuz pozisyonu ve geleceğe dair planlarımızı sağlama almak için yeni adımlar düşünür, eyleme geçebiliriz.

Venüs geri giderken, kimi içerde kimi dışarda tutmak istediğimize karar vermek için yeniden oturup düşünürüz. 19 Aralıkta gerilemeye başlayacak olan Venüs; yol arkadaşlarımız, tutkuyla bağlı olduklarımız, ticari ilişkilerimiz, kazançlar, yatırımlarda düzenleme gerekliliğini ortaya çıkaracak. Ticarette ve ilişkilerde güç kazanmak için yaptıklarımız ve yapacaklarımız bizi yıpratabilir. Seçimlerimizin getiri ve götürülerini bir arada değerlendirmeyi atlamayalım. Özellikle Venüs’ün Plüton (namı değer yeraltı tanrısı Hades) ile birleştikten sonra yeraltına indiği tarihlerde 10-29 Aralıkta dikkatli olmalıyız. Bizi tutsak kılan, kısıtlayan işlere ilişkilere girebiliriz. Benim dediğim olacak veya bu iş olacak dersek, ısrarcı olursak zorluklar yaşayabiliriz. Uzun vadede bizi bağlayan iş ve ilişkilere, yatırımlara farkında olmadan evet diyebiliriz. Buradan sıyrılmak kolay olmayabilir. Sonuç iyi bile olsa diğer koşullar, çevresel şartlar keyfimizi kaçırabilir. Mümkünse bu tarihlerde ileriye dönük kararlar almayın, eyleme geçmekte aceleci olmayın.

Venüs’ün oğlakta ilerlerken ek olarak gerilemesi, hazzın iştahın uyumun ve birlikteliklerin gezegenini tatmin etmez, huysuzluk çıkarır. Bu süreçte hırs yapmamaya, koşulları zorlamamaya özen gösterin. Hedeflerimize ulaşmak veya standartlarımızı korumak konusunda hırslı davranırsak mutlu olamayabiliriz. Kişisel limitlerimize, başkalarının sınırlarına ve hayatın getirdiği engellere saygılı olmalıyız. Arzu ve isteklerin çok çok ön planda olacağı kış aylarında yönlendirmelere, oyunlara, tuzaklara daha açık olacağız gibi görünüyor. Hayat bir şekilde karanlık tarafınıza oynayarak sizi zor duruma düşürebilir. Yani, hırslarınız karar alma mekanizmanızı zedeleyebilir, yolunuzdan çıkabilirsiniz. O yüzden sonuç odaklı olmak yerine, biraz gevşemeye bakın, zamanın getirdiklerinin gelip geçmesine izin verin. Elinizdeki listeye, zaman limitine takılı kalmayın, kendinizi sınırlamayın. Yoksa Hades’in yanında sıkışıp arzuların ve hırsların elinde tutsak düşebilirsiniz. Aslına bakarsanız Hades kötü değildir sadece yeraltının tanrısıdır. Birey olarak her birimizin gün yüzüne çıkarmak istemediğimiz veya bastırdığımız arzularımız olabilir. Henüz karşılaşmaya, geride bırakmaya hazır olmadıklarımız olabilir. Bu zaman diliminde onlarla karşılaşabilir, öteki tarafımızla bütünleşebiliriz.

Bu uyarıları yanınıza alarak, kariyer hedeflerinizi ve iş ilişkilerinizi, aşkta ve sosyal ilişkilerde standartlarınızı yeniden belirlemenizde fayda var. Yeni yıla girerken Venüs geriliyor olacak, bu nedenle, yeni yıl planlarınızı yaparken ajandanızı tamamlamak için kendinize ilave bir ay daha tanıyın. 29 Ocağa kadar gerileyecek olan Venüs, bizi sabra sükûnete ve soğukkanlı davranmaya davet ediyor.

Ek bilgi olarak Venüs, oğlağın 25-11.derecelerinde gerileyecek. Normal seyrine döndükten sonra Hades ile yani Plüton ile 2-3 Martta yeniden bir araya gelecek. Bu kez de ona eşlik eden, yanından biran bile ayrılmayan bir Mars ile yola devam edecek. Mars, Venüs’ün ateşini artırır. İlişkilere rekabet, yarış biraz da kavga gürültü getirir. Bir şey kendiliğinden olmaz, gayret ve mücadele talep eder. Tırnaklarınla kazımanı bekleyebilir. Arzu ve istekleriniz için mücadeleye davet eden bir kombinasyondur bu. Özetle, 5 Nisan’da keyif aldığı burç olan Balığa geçene kadar Venüs’e gün yüzü yok!

İyi dileklerimle,