11 Nisan 2017 Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

11 Nisan 2017 Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

490 490 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

11 NİSAN 2017 TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY VE ETKİLERİ

11 Nisan sabahı saat 9.08’de Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunayın enerjisi Terazi burcunun huzur ve denge yaratan sempatik enerjisiyle pek de örtüşmüyor. Daha çok ilişkilerde, anlaşmalarda, ortaklı işlerde kopmalar engeller uzaklıklar yaratan olaylar içine çekilebiliriz.

Astrolojide Güneşin bulunduğu burç, bir çağrı niteliğini taşır ve fark edilmeyi görülmeyi bekler. Güneş özgürleşme, sınırlarını aşma enerjisi taşıyan Uranüs ile 20 Nisana kadar koç burcunda yakın temasta olacak. Dolayısıyla kendinizde veya yaşamınızın gidişatında, özel ve iş ilişkilerinde değişiklik yapmak istediğiniz konular bugünlerde oldukça önem kazanacak diyebiliriz. Dirençlerinizi kalıplarınızı kırmak, farklı yanlarınızı öne çıkarmak ve elbette yenilenmek için güzel bir dolunay. Ani gelişen fakat bekleme yaratan olaylar, sürpriz haberler, yeni yol/ortak arayışları söz konusu olabilir. Lakin anlaşmalarda ilişkilerde uzlaşmaya varmak, fikir birliğini yakalamak çok kolay değil (Merkür ay boyunca retro). Yasal işlemlerde, evrak işlerinde, alım-satımlarda bu ay dikkatli olunmalı. Daha çok size uymayan, içinize sinmeyen konuları masaya yatırın. Dolunay haftasında dengeyi uyumu yakalama arayışında olmak yerine; sallantıda giden, “rahatım bozulmasın diye sesimi çıkarmıyorum” dediğiniz konuların üzerinde durursanız daha avantajlı çıkabilirsiniz. Çünkü çok sayıda gezegen geri harekette, böyle durumlarda daha çok sorgulama geçmişe bakma yavaşlama yaratan olaylar içine çekiliriz. Venüs’ün balık burcundaki geri hareketi (ve Satürn karesi ) nedeniyle arzular, beklentiler, endişeler, gerçekler birbirine girebilir. “Buradan bana iş çıkmaz, bu iş olmaz, umduğumu bulamayacağım” gibi düşüncelerin içinde dönüp durabilirsiniz. Elinizdekilerle mutlu olmak için, önce geçmişten kaynaklanan engeller sorunlar pürüzlerle yüzleşmeyi deneyin. Neyi görmezden geldiğinize yok saydığınıza üstünü örttüğünüze bir bakın. Terazi burcundaki dolunayın enerjisini doğru kullanmak için bugünlerde elinizde hassas bir tartı ile yol alsanız iyi olur. Çünkü denge dediğiniz şey değişkenlik gösterir, sürekli tartıp biçmeyi tarafsızlığı sağduyuyu gerektirir. Oysa Nisan ayı boyunca ağırlıklı olarak gezegenler, tarafsız kalamayan sabırsız doğaya sahip burçlarda olacaklar. Goethe’nin şiirinde dediği gibi “Mutluluk dediğiniz şey, üzüntülerin sorunların üstesinden gelebilmektir”. Bir terazi burcu enerjisine uygun şekilde koşullar ne kadar oynak da olsa masadan kalkmamaya, pazarlığa, alternatif yol arayışlarına açık olmaya sevdiklerinizi kırmamaya gayret edin.

11-25 Nisan haftasına ait değerlendirmeleri yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm. Yaşamınızla ilgili daha bütünsel bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız, Astroloji Danışmanlığı almak için info@aylinileri.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Yükselen KOÇ Dolunayla birlikte ilişkilerinizi, diğerleri ile birlikte yürüttüğünüz işleri/anlaşmaları, evliliğinizi, iş ve özel yaşamınızdaki sorumluluklarınızı değerlendirme ihtiyacında olacaksınız. Diğerleri size ne katıyor ve siz onlara ne veriyorsunuz? İlişkileriniz ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? aradığınız güven ve istikrar duygusuna sahip misiniz? değişmesi gereken dengeler var mı? neler eksik bir bakın. Kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, gerekiyorsa yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapamaya cesaret etmelisiniz. 

Yükselen BOĞA Dolunayla birlikte pratik ve serinkanlı olmaya bakın. Yapamayacağınız işleri, sorumlulukları yükleri üstlenmekten kaçının. Günlük iş yükünüz sorumluluklarınız artabilir. Biraz daha içe çekilmek, yalnız kalmak isteyebilirsiniz bu hafta. İş ve görevlerinize, yediğiniz içtiğinize, sağlığınıza yeniden bir çeki düzen vermek için verimli bir haftadasınız. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sınırlarınızı yeniden belirlemek isteyebilirsiniz. Bugünlerde size keyif veren/vermeyen, artı değer katmayan işleri bir listeleyin…gerçekte yapılması gereken elzem olanları belirleyin! 

Yükselen İKİZLER Dolunayla birlikte diğerleri ile birlikte artı bir değer yaratmaya, işbirliği içinde olmaya gayret edin. Ancak başkalarının yüklerini üstlenmemeye dikkat edin, size ait olmayan hedefleri gerçekleştirmek için zaman harcamayın. Takım çalışmalarında, varsa grup dernek sosyal çevre aktivitelerinde hareketli inişli çıkışlı bir hafta geçirebilirsiniz. Ayrıca aşk yaşamınızı, çocuğunuzla ilgili konuları, özel yaşamınızda üstlendiğiniz riskleri sorumlulukları ve karşılığında aldıklarınızı yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Sırf yapılması gerektiği için katlandığınız, keyif almadığınız, sizi sınırlandıran temaları belirleyin.

Yükselen YENGEÇ Dolunayla birlikte odak noktanız eviniz, eve ait konular uğraşlar yükümlülükler olabilir. Aile büyükleri ziyaretler eve yönelik işler sizi yorabilir. Bu konuları yakın çevrenizdekilerle birlikte yeniden değerlendirin. Hem iş hem de özel yaşamınızda önemli değerlendirmeler yapacağınız üretken mücadeleci bir hafta geçirebilirsiniz. Pratik ve serinkanlı olmaya bakın. Kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, gerekiyorsa yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapmaya cesaret etmelisiniz. 

Yükselen ASLAN Dolunayla birlikte yurt dışı iş ve seyahatler, yüksek öğrenim, eğitsel uğraşlar, yabancılarla ilgili iş ve ilişkileri gözden geçirebilirsiniz. Yakın çevrenizdekilerin görüşlerini dikkate alarak, size uygun olan en doğru hedefleri planları uygulamaya sokun. Gerekirse revizyona gidin, önünüze çıkan fırsatları kaçırmayın. Kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapamaya cesaret etmelisiniz. Bu hafta düşünceleriniz, mantık-kalp ikilemi arasında sıkışabilir. Pratik ve serinkanlı olmaya bakın. 

Yükselen BAŞAK Dolunayla birlikte göz ardı ettiğiniz, ertelediğiniz konularla yüzleşmeye cesaret edebilirsiniz. Bu konu eşiniz, ortaklı işleriniz, paylaşılan değerler/fikirler, para-mal, ödemeler, borç-alacaklar üzerinde yoğunlaşıyor olabilir.  Parasal konular, girişimler, harcamalar dikkat çekiyor. Finansal konularda kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, gerekiyorsa yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapamaya cesaret etmelisiniz. Sınırlarınızı prensiplerinizi gözden geçirmek için verimli bir haftadasınız. Diğerleri size ne katıyor ve siz onlara ne veriyorsunuz? İlişkileriniz ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? değerlerinizle örtüşüyor mu? aradığınız güven ve istikrar duygusuna sahip misiniz? neler eksik bir bakın. Yapamayacağınız işleri, sorumlulukları yükleri üstlenmekten kaçının. Pratik ve serinkanlı olmaya bakın. 

Yükselen TERAZİ Dolunayla birlikte ilişkilerinizi, diğerleri ile birlikte yürüttüğünüz işleri/anlaşmaları, evliliğinizi, iş ve özel yaşamınızdaki sorumluluklarınızı değerlendirme ihtiyacında olacaksınız. Karşı taraftan gelen beklenmedik hamleler dengenizi, planlarınızı bozabilir. Bu nedenle sınırlarınızı prensiplerinizi gözden geçirmek için verimli bir haftadasınız. Diğerleri size ne katıyor ve siz onlara ne veriyorsunuz? İlişkileriniz ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? aradığınız güven ve istikrar duygusuna sahip misiniz? neler eksik bir bakın. Sizi sınırlandıran düşünce kalıplarından sözlerden, size ait olmayan fikirlerden uzaklaşmaya, kendinizi yenilemeye çalışın. Yakın çevrenizdekilerin görüşlerini dikkate alarak, size uygun olan en doğru hedefleri planları uygulamaya sokun.

Yükselen AKREP Dolunayla birlikte gündelik yaşamınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Hareketli yoğun bir hafta sizi bekliyor. Değişen koşullara hızlı gelişen olaylara adapte olmaya bakmalısınız. İş ve görevlerinize, yediğiniz içtiğinize, sağlığınıza yeniden bir çeki düzen vermek için verimli bir haftadasınız. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sınırlarınızı yeniden belirlemek isteyebilirsiniz. Günlük iş yükünüz sorumluluklarınız artabilir. Dolunayla birlikte biraz daha içe çekilmek, yalnız kalmak isteyebilirsiniz fakat zaman hızlı hareket etme zamanı. Sizi sınırlandıran düşünce kalıplarından sözlerden, size ait olmayan fikirlerden uzaklaşmaya kendinizi yenilemeye çalışın.

Yükselen YAY Dolunayla birlikte sırf yapılması gerektiği için katlandığınız, keyif almadığınız, sizi sınırlandıran temaları belirleyin. Hayattan nasıl daha fazla keyif alırım ve bu diğerlerini de mutlu eder? konusuna odaklanmanın tam zamanı. Ancak başkalarının yüklerini üstlenmemeye dikkat edin, size ait olmayan hedefleri planları gerçekleştirmek için zaman harcamayın. Dolunayla birlikte aşk yaşamınızı, çocuğunuzla ilgili konuları, özel yaşamınızda üstlendiğiniz riskleri sorumlulukları ve karşılığında aldıklarınızı yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Finansal konularda, harcama ve yatırımlarda gerçekçi pratik ve serinkanlı olmaya bakın.

Yükselen OĞLAK Dolunay ile birlikte yaşamınızı, gelecek hedeflerinizi, kariyerinizi gözden geçirmenize vesile olabilir. Üstleriniz, patronunuz ile olan ilişkilerinizi, uzun süreli ilişkilerinizi, bağlarınızı gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kariyer planlarınızı, terfi görev değişiklerine ilişkin konuları netleştirmek isteyebilirsiniz. Fakat burada henüz netleşmemiş aydınlanmamış durumlar, sürprizler söz konusu olabilir. Hem iş hem de özel yaşamınızda önemli değerlendirmeler yapacağınız üretken mücadeleci bir hafta geçirebilirsiniz. Pratik ve serinkanlı olmaya bakın.

Yükselen KOVA Dolunayla birlikte kardeşlerinizle ilgili konular, yakın ve uzak çevrenizdeki meseleler gündeminizi işgal edebilir. Yakın çevrenizdekilerin görüşlerini dikkate alarak, size uygun olan en doğru hedefleri planları uygulamaya sokun. Kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, gerekiyorsa yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapamaya cesaret etmelisiniz. Bu hafta düşünceleriniz, mantık-kalp ikilemi arasında sıkışabilir. Pratik ve serinkanlı olmaya bakın. Bakış açınızı genişletmeye, olasılıklara açık olmaya bakmalısınız. 

Yükselen BALIK Dolunayla birlikte parasal konular, girişimler, harcamalar dikkat çekiyor. Finansal konularda kendi kişisel sorumluluğunuzu almalı, gerekiyorsa yeni bir yol planı hazırlamaya veya var olana ilaveler yapamaya cesaret etmelisiniz. Başkalarıyla birlikte yürütülen işlerde beklenmedik gelişmeler planlarınızı değiştirebilir. Sınırlarınızı prensiplerinizi gözden geçirmek için verimli bir haftadasınız. Diğerleri size ne katıyor ve siz onlara ne veriyorsunuz? İlişkileriniz ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? değerlerinizle örtüşüyor mu? aradığınız güven ve istikrar duygusuna sahip misiniz? neler eksik bir bakın. 

Işığınızı yansıtmanız dileğimle