12 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

576 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bugünlerde zamana yetişemiyor, sürekli bir koşuşturma ve planlama halinde olabilirsiniz. Dert etmeyin ve kendinize kızmayın. Yarın sabah saatlerinde doğacak dolunay, hafta başından bu yana bizleri etkisi altına aldı. Bitmek bilmeyen iletişim trafiği içinde sıkışıp kaldık. Değişen koşullara, aksayan işlere uyum sağlamaya bakmalıyız. İkizler burcunda doğan bir dolunayda kararsız kaldığınız ya da birden fazla alternatifin önem kazandığı olayların artması gayet doğal. Aynı anda iki yerde olmak istemek, birden fazla konuya ilginizin artması, programların çakışması, yolculuk ve eğitim planlarının birbirini kovalaması, tez canlılığın tavan yapması tam da böyle bir gökyüzü altında ortaya çıkar.

Astrolojiye göre, dolunayın olduğu hafta bir konu hakkında karar vermek, tartıp biçmek, değerlendirmede bulunmak için harikadır. Fakat dolunay, karmaşayı bir yanıyla kaosu anlatan Neptün gezegeni etkisi altında olunca işler biraz sarpa sarabilir. Kimse kimseye kızmasın, verilen sözler tutulmayabilir, siparişler aksar, fikirler değişir. O yüzden bugünlerde hızlı ve mantıklı kararlar almak konusunda kendinize çok güvenmeyin. Muhakeme gücünüz zayıflayabilir, başkalarının etkisi altında kalabilirsiniz.

Diğer taraftan hayatta bizi besleyen, genç ve heyecanlı kılan en önemli temalardan biri de bilme arzusudur. Çocuksu bir merak içinde olmak, konuşmak-anlatmak veya öğrenmek-dinlemek arzusu… bu heyecan insanı yolculuklara çıkarır, yeni insanlar yeni yerler tanır, yaşamını kolaylaştıracak bilgiler edinir ve bunları da diğerlerine aktarma fırsatı sunar. Şimdi böyle bir zaman. İlgi alanlarınız arasında bir seçim yapabilir, birine odaklanmaya karar verebilirsiniz. Bir konu üzerine daha fazla yoğunlaşıp derinleşmek isteyebilirsiniz. Nitekim Venüs oğlak burcunda, iş ve ilişkileri birkaç adım öteye taşımak resmileştirmek somutlaştırmak için iyi bir dönem olabilir.

Bazılarımız aralık ayı içinde önemli sözler verebilir, imza atabilir veya bazı bilgileri paylaşmaya yaymaya karar verebilir. Belli konularda bir sınavdan geçiyor da olabilirsiniz. Büyük düşünüp ve cesur konuşmalar yaptığınız konular can bulabilir.  Bir süre önce aklınızdan geçenler şuanda gerçekleşmek üzere olabilir. Bu gerçek sizde ikilem veya endişe yaratıyor olabilir. Beklediğim bu muydu, diyor olabilirsiniz. Belirsizlik içinde olabilirsiniz, bir adım ötesini görmek zor olabilir veya gördüğünüz gelecek ilave sorumluluklar taşıyor olabilir. Bir şekilde düşüncelerimiz ve sözlerimiz ile karşılaşıyor gibiyiz. Belki de aile veya iş yaşamında birilerine güvence vermeniz adeta garantörlük yapmanız söz konusu olabilir. Senin yanındayım merak etme dediniz ve o an geldi. Verdiğiniz sözlerin, yaptığınız konuşmaların ağırlığı az veya çok olabilir. Ne yapacağınıza karar vermek ve yola devam edip etmeyeceğinizi netleştirmek için acele etmeyin. Mümkünse biraz topu çevirin. Oğlak burcundaki Venüs ayın 14’ünden sonra, yanında olmaktan haz etmediği Satürn ve Plüton’dan uzaklaşıyor olacak.  Gökyüzü biraz rahatlayacak. Ayrıca, Jüpiter ve Uranüs’ün kurduğu keyifli açı bize yeni bakış açıları, çıkış yolları ve hoş görü katıyor olacak.

Sanırım bugüne kadar “olabilir” sözcüğünü bu denli kullandığım bir yazım olmadı. En iyisi bilge bir Kızılderili atasözü ile nokta koyalım ikizler dolunayına;

Dinle, yoksa dilin seni sağır eder.
Yüzleş, yoksa kalbin seni esir eder.
Anla, yoksa zihnin seni deli eder.

Işığınızı güzellikle yansıtmanız dileğimle,