2020 yılında ŞANS kapımızı nasıl ve nerede çalar?

860 480 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Güneş sisteminin en büyük en görkemli gezegeni olan Jüpiter, 2 Aralıkta burç değiştiriyor ve oğlak burcuna geçiyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca bu burçta hareket edecek olan Jüpiter astrolojide; iyi şansı, fırsatları, büyüme ve genişlemeyi, inançları, kanun ve yasaları, kişisel ve toplumsal anlamda gelişmeyi ifade eder. Bu büyük gezegen yılda 1 kez burç değiştirir ve her sene ilerlemek ve kendimizi yenilemek için bizlere farklı olasılıklar sunar. Yani şans kapımızı yılda bir kez mutlaka çalar! Yeter ki onun gelişini ve bize sunduğu fırsatların nereden gelebileceğini seze bilelim.

Çoğu zaman hayatta belli konularda ısrarcı davranıyoruz, yanlış köşelerde bekleyerek zaman harcıyoruz. Bu bekleyişi ya da eyleme geçme anını, daha verimli ve anlamlı kılmak mümkün. Oğlak burcundaki Jüpiter’in neyi anlatmak istediğini doğru yorumlayarak bir adım öne geçebilir, zamanın ruhunu yakalayabiliriz.

En net ifadesiyle oğlaktaki Jüpiter bizleri “yetişkin” olmaya davet ediyor. Kişisel sorumluluklarımızı üstlenmek, davranış ve seçimlerimizin sonuçlarını göğüslemek, hedeflerimiz doğrultusunda emek ve çaba sarf etmek, yetinmeyi bilmek ve israftan kaçmak, aşırı iyimserlik yerine temkinli ve ölçülü olmak. Kısacası bu sene elle tutulur ve hayata geçirebilir hedefler peşinde koşanlar şansı yakalayabilecek. Ensemizi kalınlaştırmaya, kendi işimizi kendimiz yapmaya bakmalıyız. İçimizdeki cevherin ortaya çıktığı zamanlar daha çok böyle dönemlerdir. Az kaynakla fakat çokça emek ile başkalarının göz ardı ettiği veya değer vermediği fikir veya beceriler üzerinde çalışarak, içimizde yatan altın madenine ulaşırız.

‘İyi de şans bunun neresinde’ dediğinizi duyar gibiyim. Engelleri aşan, adım adım ilerleyen, sabır ve gayret içinde olan insanın şansa ihtiyacı yok mudur sizce? Hepimizin yolumuzda ilerlemek ve hayatta doyuma ulaşmak için biraz inanca biraz da şansa ihtiyacımız var. Yıl boyunca sistematik ve disiplinli yol alan, riskleri görüp temkinli yol alanların yanında Jüpiter duruyor olacak. Kurtarıcı olan da şansımızı yaratan da biziz aslında! 26 Aralık 2019 güneş tutulması ile 2020 Temmuz ayındaki yeniay ve dolunay sırasında bu desteğin oldukça aktif olacağını söyleyebilirim. Aynı zamanda Jüpiter’in Pluto ile gökyüzünde birleşeceği Nisan Haziran ve Kasım ayları çok kıymetli. Öyleyse sizin için önemli görüşme ve girişimleri, adımları bu tarihlere yakın zamanlarda gerçekleştirmeye bakın. Ajandanıza bu tarihleri not edin.

Tüm bu bilgilere ek olarak kendi doğrularımız ve ilkelerimiz ile çevre ve toplumun dayattıkları arasında yıl boyunca gidip gelebiliriz. Toplumsal olarak banka sigorta ve finans piyasaları, önemli şirketlerin yöneticileri ile ilgili yozlaşmaya tanık olacağız. Madencilik, sondaj ve kazı çalışmaları sırasında enteresan bilgi ve kaynaklara ulaşacağız. Bunları korumak ve geri kazanmak için savaş vereceğiz. Sağlıklı bir yetişkin, edindiği tecrübeler sonucunda kendini ispatlayan kurallara, değer ve inançlara, ilişkilere, siyasi görüşlere hayatında yer verir. Öyleyse yıl içinde ön yargıdan ve çıkar ilişkilerinden uzak olan, bakış açısını yenileme gayretinde olanlar daha şanslı olacak diyebiliriz. Şansınız neşeniz kısmetiniz yıl boyunca gani gani olsun dilerim. Yorumları yükselen burcunuza göre okuyarak, Jüpiter’in size sunacağı ilerleme fırsatlarının nerede olacağını öğrenebilirsiniz.

Yükselen Koç: iş yaşamında fırsatlar ve ağır sorumluluklar var. Ev ve iş yaşamı arasında dengeyi iyi kurabilirseniz, terfi alabilir, önemli sıçramalar yaşayabilirsiniz. Sektörel değişiklikler, üst düzey yöneticiler ile kurduğunuz güçlü ilişkiler, bildiğiniz sırlar, geliştirdiğiniz öneri ve projeler, eğitim ve seyahatler yolunuzu açabilir. İş ve özel yaşamınızda öğrenecek ve kendinizi güçlendirecek çok şey var.

Yükselen Boğa: uzaklar sizi çağırıyor. Yurt dışı yabancılar seyahatler yolu ile yeni fırsat ve kaynaklara ulaşabilirsiniz. Bu sene ne bildiğinizden çok ne bilmediğinize odaklanın, hoş görülü ve ön yargısız seçimlerde bulunun. Medya yayıncılık reklam işleri eğitsel uğraşlarda önünüz açık. Yol almak için hem kendi içinizde hem dış dünyada kararlı bir savaş vermeniz gerekiyor.

Yükselen İkizler: ortak paylaşımlar, kaynaklar sizi çokça uğraştırabilir. Aynı zamanda asıl zenginlik de burada! Toprak, miras, banka ve sigorta işlerinde elimden gitti ya da buradan bir şey çıkmaz dediğiniz konular sizi yanıltabilir. İsraftan uzak olabildiğince adil bir tutum içinde kaynaklarınızı yönetmeye ve paylaşmaya bakmalısınız. 2020 yılı krizler ve problemlerle baş etme yönetme yılı olacak gibi görünüyor.

Yükselen Yengeç: ikili ilişkilerden öğreneceğiniz çok şey var. Eş dost ortak veya ilişki içinde olduğunuz insanlarla olan paylaşımlarınızda daha açık cesur olmaya, kendinizi açmaya bakmalısınız. Her birimizin aydınlık yanında karanlık tarafları da vardır. Onlarla baş etmek ve keşfetmek için ilişkileriniz sizin aynanız olacak gibi görünüyor. Bir şeyleri sürdürmek istiyorsanız onları dönüştürmeye, geri kazanmaya bakmalısınız. Ortaya muazzam bir cevher çıkabilir.

Yükselen Aslan: 2020 de en çok çalışan çaba harcayan yepyeni bir düzen kuranların en başında aslanlar var. Hem iş hem özel yaşamınızda sorumluluklarınız artıyor. İş veya ev değiştirmek, sistem kanun ve diğer insanlarla rekabet etmek… tüm bunlarla bizzat kendiniz başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Sanki bir evin ana iskeletini ellerinizle kuruyor ve düzenliyor gibisiniz, bittiğinde çok güzel olacak. Sağlığınıza diş kemik ve iskelet sistemine yıl boyunca özen gösterin, spor yapın, iyi beslenin.

Yükselen Başak: eğer çocuğunuz varsa işiniz gücünüz o olabilir. Onu sınavlara hazırlamak, önüne çıkan engelleri aşmasında destek olmak veya ilişkinizdeki sorunları çözmek için yol kat edebilirsiniz. Evli değilseniz uzun süreli ve beraberinde yükümlülükleri de olan bir aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan yapmaktan keyif aldığınız ama başaramam iyi olur mu bilemiyorum dediğiniz bir ilgi alanı ile çokça meşgul olabilirsiniz. Asıl cevher burada gizli, yaratıcılığınız ve üretkenliğiniz bu sene zirve yapıyor, pes etmeyin!

Yükselen Terazi: hayatlarını yeni baştan kuruyorlar. Bu; yeni bir yere taşınmak, yeni bir iş kurmak veya işe başlamak, bazı insanları hayatınızdan uzaklaştırmak, yas tutmak şeklinde kendini gösterebilir. Böyle zamanlarda seçilmiş bir yalnızlık içinde olmayı tercih ederiz. Sadeleşmek, içe dönmek, psikolojik danışmanlık almak veya aile üyeleriyle dertleşmek çok iyi gelir. Yeniden doğacak ve kendini keşfedecek olanlar arasında ilk sıralardasınız 2020 yılında.

Yükselen Akrep: düşünce ve akıl yürütme tarzınız değişiyor. Söyleyecek çok sözünüz görüşünüz var fakat söyleyemiyor hareket edemiyor gibisiniz. Kendi düşüncenizi seslendirmekten korkuyor çekiniyor olabilirsiniz. Kurallarınızı prensiplerinizi kendinizi anlatma biçiminizi yenilemeye bakın. Bunun için eğitim almak, bolca yazmak belki belli bir konuda eğitim veya danışmanlık vermek söz konusu olabilir. Yakın çevrenizdeki insanlar ile bir söz savaşına girmek yerine kendi doğrularınız doğrultusunda seçimler yapıp yol almaya bakın. Eğitim aşamasında olan için bu yıl zorlayan belki de depresif bir ruh haline iten sınav ve hocalarla mücadele içine girebilirler, pes etmeyin.

Yükselen Yay: 2020 yılında parasal konularda ve harcamalarda tasarruflu olmaya bakın. Sizin için kıymetli olan, katma değer yaratan belki de henüz gün yüzüne çıkmamış projelerin peşine düşebilir iş kurabilirsiniz. Sanki gizi bir yeteneğin ya da formülün peşinde gibisiniz. Geleceğinize yatırım yapıyorsunuz. Bu yıl parasal konular çok ama çok önemli. Sizi güçlendirip yükseltebileceği gibi elinizdekileri kül edebilir. İşin sırrı ölçülü riskler almak ve çok çalışmaktan geçiyor.

Yükselen Oğlak: enerjinizi imajınızı yenilemek, insanların size duyduğu güveni güçlendirmek için kullanabilirsiniz. İnsanların size danıştığı, öneri ve fikirlerinizi sorduğu bir yıl sizi bekliyor. Güçleniyorsunuz lakin bu gücü iyi kullanmaya bakmalısınız. Etik değerler, alışkanlıklar, doğru yanlışlar bu sene daha da çok anlam kazanıyor hayatınızda. Kimlerin hayatına dahil olmak ve kimleri hayatınıza katmak istediğiniz konusunda iyi düşünün. Kişisel olarak genişlemek ve ilerlemek, dış dünyaya açılmak için iyi bir sene. Sağılık kontrollerinizi de atlamayın.

Yükselen Kova: yıl içinde elinde kazma kürekle dolaşıp aradığını bulmak ve ortaya çıkarmak için en çok siz çalışacaksınız. Belki de dış dünyada aradığınızı bulamayacak kendi içinizde bir dünya zenginlik ve huzur ile karşılaşacaksınız. Sanki üzerinizde ağırlık yapan ağır bir kabanı atmak üzeresiniz. Başkaları için yapabileceğiniz önemli adımlar da olabilir. Yardımseverlik çalışmalarında bulunabilirsiniz. Bir şekilde yıl boyunca özveri gayret ve fedakarlık içinde olacaksınız gibi görünüyor. Böyle zamanlarda şimdi ’de kalmak çok kıymetlidir. Bazen hayat bize yön verir, bir kapı açar veya kapatır, biz ne kadar uğraşsak da olduramayız. Anda kalın, ne gelecekte ne geçmişte! Böylece kapı açıldığında orada olabilirsiniz.

Yükselen Balık: sosyal çevreniz ve hayalleriniz değişiyor. Bu biraz, ne umdum ne buldum, hikayesine benziyor. Ortak bir çalışma veya birliktelik içinde olduğunuz insanları bir elemeden geçirmeniz gerekebilir. Ortak paydada olmadığınız ya da daha önce neden karşılaşmadık dediğiniz çok sayıda insanla temas içindesiniz. Sadece kendiniz için değil diğerleri içinde, bir el birliği, ortak bir hareket veya çalışma içinde olabilir, katkı sağlayabilirsiniz. İlişkiler ve işbirlikleri sizi güçlendiriyor, bu gücü iyi kullanın.

Aylin İleri,
Danışman Astrolog