12 Kasım Boğa Burcunda Dolunay

576 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Haftanın ilk gününe hızlı başlıyoruz. Ay fethetmeyi ve bir şeyleri başlatmayı çok seven koç burcunda. Hayatın içinde aktif bir duruş sergilemeye bakmalıyız. Nitekim Salı günü boğa burcunda 16:34’de dolunay var. Gökyüzü bizlere farkındalık katmak için gün sayıyor.

Boğa burcunda doğan dolunaylarda kendimize yetmek; bedenen ve madden belli bir konfor içinde yaşayabilmek konusu önem kazanır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda daha önce attığımız adımları sorgulayabiliriz. Para kazanmak, harcamak, bir şeyleri çoğaltmak veya yatırımda bulunmak gibi konularda yeni adımlar atmak isteyebiliriz. Duygusal açıdan bizi yatıştıran, güvende ve iyi hissettiren şeylere daha çok yönelebiliriz. Daha çok yemek, alış veriş yapmak, uyumak, biriktirmek, saklamak… Olumlu açıdan elimizdekileri gözden geçirebilir, yeniden bir bütçe oluşturabiliriz. Sahip olduğumuz becerileri kullanıp geliştirmeyi seçebiliriz. Dikkatimizi daha çok kendimize, seçimlerimize, bedenimize ve iyi gelenlere çevireceğiz. Bu aşamada ‘iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batırsak iyi olur.

Çünkü akrep burcundaki güneş ve aynı burçta geri giden Merkür, güvenli alanda kalıp kafamızı kuma gömmek yerine yolunda gitmeyen meseleleri çözmemizi istiyor. Yeni haberler, geçmişte kaldığını düşündüğümüz meselelerle ilgili detaylar, olayların iç yüzleri… Yoğun bir bilgi akışı var bu hafta, iletişim trafiğimiz pek yoğun. Evren değişiklik veya sorun yaratabilecek meselelerle uğraşmamızı istiyor aslında. Bu nedenle bu hafta kendinize alan ve küçük zamanlar yaratın. Neyi isteyip istemediğinizi, sizi rahatsız edenin ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. İyi ve güvende hissettiren alışkanlıklarınızı uygulayın. Ama bir yandan da hayatın engebesi karşısında bir şekilde yolunu bulup düzlüğe çıkacağınız yönünde kendinize telkin verin. Değişiklikten korkmak, konfor alanında kalmak için ısrarcı olmak, tembel veya hareketsiz kalmak, sahiplenici ve rahatına düşkün olmak gibi davranışlarınız nedeniyle treni kaçırabilirsiniz. Savunmaya geçmeyin, harekete geçin!

15 Kasıma kadar aktif olan Venüs Neptün kare açısı, ilişkilerde ortaklı işler ve parasal konularda gerilim içinde olacağımızı gösteriyor. Bir şeyleri görmek veya duymaktan kaçıyor olduğumuzu fak edebiliriz. Bu gerilimi; esnemek genişlemek harekete geçmek yol almak için kullanabiliriz. Bu durum karşısında ne hissediyorum?  Daha iyi hissetmek için ne yapabilirim? sorularını sormanın ve bu yönde seçim yapmanın tam zamanı! Aksi halde bu enerjiyi iyi yönetemez isek, gerilim bizi tüketebilir ve yere serilebiliriz. İkili ve sosyal ilişkileri idealize etmek ve gerçek olmayan beklentilerimizi beslemek yerine, boğa burcundaki dolunayın enerjisini kullanıp; kendimize yetmeye ve elimizdekileri iyi kullanmaya bakmalıyız. Sanat edebiyat güzellik ve ilhama dayalı uğraşları olanlar içinse bereketli bir haftadayız. Keyifli neşeli haftalar ve bereketli bir dolunay dilerim.