26 Aralık Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

683 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yılın son güneş tutulmasına sayılı günler kaldı, henüz fiziksel olarak doğmasa bile hayatımızda etkileri belirginleşti. 26 Aralık Perşembe günü Türkiye saatiyle sabah 8.12’de oğlağın ilk derecelerinde (4.) doğacak olan güneş tutulması satır aralarında çok önemli mesajlar taşıyor.

Burçlar kendi içlerinde gruplara (ateş, hava, su, toprak) ayrılırlar. İçlerinden daha temkinli planlı ve gayretli olanı toprak elementinde; şuanda çok sayıda gezegen yer alıyor. 6 gezegen oğlak ve boğa burçlarında yer alıyorlar. Böyle bir vurgu bize maddi konuların ve elimizdekilerin, bu dönemde çok önem kazanacağını anlatıyor. Parasal konularda tedbirli olmak, ekonomik açıdan kendine yetmek, kendine güvenmek, bir hayat planı çizmek, biriktirmek, evlenmek, anne-baba olmak, iş kurmak-sürdürmek, güvenilir olana denenmiş olana yönelmek gibi konularla meşgul olabiliriz. Elle tutulur hedefleri uygulamanın peşine düşeceğiz, elimizde bir şey olsun istiyoruz. Yani hak ettiğimizin ürettiğimizin çabamızın karşılığını almak istiyoruz. Böyle dönemlerde güvenlik ihtiyacımız tavan yapabilir, bir şeye yaslanmak tutunmak ihtiyacında oluruz. Aynı zamanda kaygı ve endişe düzeyimiz de artar. Ne kadar çok çalışır, kurallara uyar sistemden çıkmazsak başarılı olacakmışız gibi gelir. Rutinimiz bozulur da evdeki hesap çarşıya uymazsa panikleriz.

Asıl çelişki bu noktada başlıyor. Tutulma aynı yol ve yöntemleri sürdürerek başarılı olamayacağımızı söylüyor. Tutulma göksel bir nokta olan güney ay düğümü tarafında gerçekleşiyor. Bu nokta bir düşüşü gösterir. Daha yumuşak bir ifadeyle yenilenmeyi, geride bırakma gereğini, yapıcı olmayan alışkanlıkları, ayak bağı yaratan uğraştıran konuları anlatır. Yani bu dönemde başlayan işler ilişkiler maddesel anlamda uğraştırır. Ruhsal açıdansa önemli bir ödevi, tamamlanmayı, bir konu ile yüzleşmeyi anlatır. Tekrara düşmeyi, sınanmayı ifade eder. Öyleyse yeni yılın ilk çeyreğinde bolca eskileri atacağız yeniye yer açmak hedefiyle!

Tutulma sırasında baş rolde olan Jüpiter inancın gezegenidir. Bu gezegen oğlaktayken, hedef belirleme ihtiyacımız artar. İnandığımızın güvendiğimizin peşinden gideriz. Yani illaki bir şey kurmak yapmak bir yol haritası çizmek isteriz. Bir şeye inanmak tutunmak isteriz. İyi de bunu en iyi nasıl yaparız? Değişime açık olarak. Aynı kafada gidersek, artık önemi olmayan mevzulara anlam yüklersek, gelmeyeni bekleyerek yerinde sayarsak ilerleyemeyiz. Hedeflerimiz planlarımız konusunda gerçekçi olmalıyız. Güneş tutulması, zamanı gelmiş bir vedayı çağrıştırıyor bana. İnandıklarınızı hırsları planları doğruları bir şeyleri geride bırakmak gömmek ve üzerine yeni bir birikimle temel atmanın tam zamanı!

Tutulma günleri ve sonrasında Ocak ve Şubat aylarında hedef belirleme, ihtiyatlı planlı olma, aklındakini uygulama, başarılı olma gibi ihtiyaçlarınıza kulak verin ve fırsatları değerlendirin. Ani yolculuklardan doğan iş ve ticaret fırsatlarına karşı uyanık olun. Önümüzdeki sene eğitim ve ticarette çeşitli reformlar yapılabilir. Üniversiteler, adli kurumlar, devlet dairelerinde değişimler atamalar ortaya çıkabilir. Olmaz böyle şey, değişmez dediklerimizin değiştiği bir yıl bizi bekliyor ve bu tutulmada bu dönemin bir başlangıcı olacak gibi görünüyor.

Elbette gökyüzündeki bu yenilenme en çok oğlak burçlarını etkiliyor. Sonrasında yengeç, koç ve terazi burçlarının ilk haftasında doğanları. Süreci daha yumuşak ve akıcı yaşayacaklar ise boğa akrep ile balık başaklar. Güneşi ikizler yay koç ve kova burçlarında olanlar eğer doğum haritalarında belirgin bir toprak vurgusu yoksa bu dönemde daha çok gözlemci olabilirler. Sorgulanmayanların sorgulandığı, aklımızın zihnimizin açıldığı, aynı zamanda kendimizden emin adımlarla ilerlediğimiz bol aydınlanmalı bir tutulma mevsimi diliyorum size. Sevgilerimle,