2020 Yılında Burçlar

1024 508 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Her yeni yıla umutlar ve bekleyişler içinde giriyoruz. Bir önceki yıl yapmaya fırsat bulamadığımız isteklerimizin bu yıl hayat bulmasını arzu ediyoruz. Eminim duymuşsunuzdur, harika bir deyiş vardır; “evren düşünceyi değil hareketi sever ve destekler” denir. Öyleyse 2020 yılında düşüncelere değil eyleme geçmeye ağırlık verin, yani bir adım atın. Sonra bir adım daha. Sadece adımlarınızı ölçülü atın ve inandığınız şeyleri yapın. Hayat görüşünüz, eylemleriniz ve seçimleriniz ile mutlaka paralel olsun. İdareten iş yapmayın, ilişki kurmayın. Öylesine değil hakkını vererek geçirin zamanınızı. Yaşamak istediğiniz dünyanız ne ise, onu inşa etme senesinde olduğunuzu düşünün. Öylesine yaşamayın, geçiştirmeyin 2020 senesini. Çok iddialı bir giriş yaptığımın farkındayım ama dayanak noktalarım da çok sağlam.

Yeni yılın ilk yarısında gökyüzünde toprak elementi vurgusu çok baskın olacak. Gündeminizde olan konuları uygulamaya, üzerinde çalışmaya ve sadece o meselelere yoğunlaşmaya bakmalıyız. Çünkü yılın ikinci yarısında bunu yapmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Ocak ve Temmuz aylarında oğlak-yengeç burcunda gerçekleşecek tutulmalar, önemli gezegenlerin (Jüpiter, Satürn, Plüton, Uranüs) toprak elementi burçlarında oluşu yıl boyunca daha tedbirli akılcı planlı olma ihtiyacımızın artacağını gösteriyor. Tutulmaların yengeç burcundan çıkıp ikizler burcuna kayacağı 2020 Haziran ayı ile birlikte bilmenin, bilgi sahibi olmanın bize iyi geleceğini ve sakinleştireceğini söyleyebilirim. Haziran, Kasım ve Aralık aylarında düşünmeye ve öğrenmeye ağırlık verebilirsiniz. Kendimizi geliştirmek, yeni bilgiler edinmek, eğitim almak, uzmanlaşmak, bilgi,  iletişim, seyahate dayalı bir iş kurmak veya bildiklerinizi paylaşmak, yazmak için 2020’nin ikinci yarısı harika olacağa benzer! Son olarak Mayıs ayında Venüs, Eylül de ise Mars geri gidiyor. Bu yıl bahar aylarında başlamaktan çok bir şeyleri tamamlamak ve sorun çözmek ile uğraşacağız.

23 Martta Kova burcuna geçen Satürn ise, bizlere gelecekten öncü bir mesaj iletiyor olacak. Sadece Temmuz ayına kadar bu burçta kalıp oğlağa geri dönen bu güçlü gezegen, Aralık ayında Jüpiter ile birlikte kova burcuna tam olarak geçecekler fakat henüz oğlak ile işleri bitmedi. O yüzden bir bakın bakalım ilkbahar döneminde sizi çağıran ses neyin sesi?  

2020 Yılında Burçlar

Sizler için hazırladığım ipuçlarından daha iyi faydalanabilmeniz için yorumları, önce yükselen burcunuza sonra öz burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yeni yıl beraberinde sağlığı neşeyi ve hayallerinizi gerçekleştirebilme fırsatını getirmesini dilerim. Sevgiyle,

Yükselen Koç: iş yaşamında fırsatlar ve beraberinde getirdiği yeni sorumluluklar var. Ev ve iş yaşamı arasında dengeyi iyi kurabilirseniz önemli sıçramalar yaşayabilirsiniz. Sektörel değişiklikler, üst düzey yöneticiler ile kurduğunuz güçlü-iyi ilişkiler, geliştirdiğiniz öneri ve projeler, eğitim ve seyahatler yolunuzu açabilir. İş ve özel yaşamınızda öğrenecek geliştirecek ve kendinizi güçlendirecek çok şey var. Tüm bunlar olurken yakın çevrenize, ailenize gereken ilgiyi ve özeni göstermeyi ertelemeyin. Taşınmak ev veya şehir değiştirmek gibi değişikliklere gitmeniz de mümkün. Eğitim almak, yüksek lisans yapmak veya yurtdışı ile iş-ilişki ağı kurmak için yılın ikinci yarısı harika.

Yükselen Boğa: uzaklar sizi çağırıyor. Yurt dışı yabancılar seyahatler yolu ile yeni fırsat ve kaynaklara ulaşabilirsiniz. Bu sene ilginizi çeken konulara eğilin, merakınızı uyandıran konularda eğitim alın, kurslara katılın, seyahatlere çıkın. Uzaklarda fırsat var. Başkalarından duyup öğreneceğiniz çok sayıda konu var. Medya yayıncılık reklam işleri eğitsel uğraşlarda önünüz açık. Yılın ikinci yarısı parasal konular ve yatırımlar ağırlık kazanıyor olacak. Paraya çevrilecek fikirler projeler önünüze çıkabilir. İş kurabilirsiniz. Ama bunun için önce bilgiye, iletişim kurmaya ihtiyacınız var.

Yükselen İkizler: yeni yılda ortak paylaşımlar, kaynaklar sizi uğraştırmaya devam ediyor. Aynı zamanda asıl zenginlik ve fırsatlarda burada! Toprak işleri, miras, tazminat, banka ve sigorta işlerinde elimden gitti ya da buradan bir şey çıkmaz dediğiniz konular sizi yanıltabilir. Yılın ilk yarısı alacakları temin edebilir, yeni bir kaynak yaratabilirsiniz. İsraftan uzak olabildiğince adil bir tutum içinde kaynaklarınızı yönetmeye ve paylaşmaya bakmalısınız. 2020 yılının ikinci yarısında ise başkaları ile birlikte hareket etmenizde fayda var. İşbirliği içinde olmak yeni insanlarla tanışmak size avantaj katıyor. Ayrıca aşk yaşamı ve ikili ilişkilerde şanslı bir döneme giriyorsunuz.

Yükselen Yengeç: ikili ilişkiler bu yılda önemli olmaya devam ediyor. Bir eleme sürecinden geçiyor olabilirsiniz, kendinizi ihmal etmeyin ve ihtiyaçlarınıza kulak verin. Daha çok kendinize zaman ayırmaya, sağlığınıza özen göstermeye bakmalısınız. Eş dost ortak veya ilişki içinde olduğunuz insanlarla olan paylaşımlarınızda daha açık cesur olmaya, kendinizi açmaya bakmalısınız. Bir şeyleri sürdürmek, kopmamak istiyorsanız onları ve kendinizi yenilemeye bakmalısınız. Yılın ikinci yarısı iş yaşamında değişimler yaşayabilirsiniz. Nasıl bir işte hangi koşullar altında çalışacağınız konusu önem kazanacak.

Yükselen Aslan: Yeni yılda çok çalışan çaba harcayan yepyeni bir düzen kuracakların en başında aslanlar var. Hem iş hem özel yaşamınızda sorumluluklarınız artıyor. Gündelik düzeniniz rutininiz çevreniz değişiyor. Daha çok rekabete girebilir, kendinizi ispat edebilmek için fazla mesai yapabilirsiniz. Diş kemik ve iskelet sistemi ile cilt hastalıklarına karşı yıl boyunca açıksınız, spor yapın ve iyi beslenin. Yılın ikinci ayrısında yeni insanlarla tanışmaya, aktivitelerde olmaya önem verin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için bulunduğunuz çevreyi yenilemeniz şart.

Yükselen Başak: yeni yılın en şanslı burçlarındansınız. Yıl boyunca kendinizi geliştirmek için fırsatlarla karşılaşacaksınız, gözünüz açık olsun. Eğer çocuğunuz varsa odağınız yıl boyunca onun üzerinde olabilir. Onu sınavlara hazırlamak, önüne çıkan engelleri aşmasında destek olmak veya ilişkinizde varsa sorunları çözmek için güzel çözümler üretebilirsiniz. Evli değilseniz uzun süreli bir aşk ilişkisine hazır olun. Bebek sahibi olmak içinde bu yıl oldukça destekleyici bir sene. Diğer taraftan yapmaktan keyif aldığınız ama başaramam iyi olur mu bilemiyorum dediğiniz bir ilgi alanı ile çokça meşgul olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısı bu konuyu işe çevirmeyi bile düşünebilirsiniz. Bolca hareket halinde olacağınız bir sene geliyor.

Yükselen Terazi: yükselen teraziler hayatlarını inşa etmeye bu yılda devam ediyorlar. Attıkları adımlar bu yıl iyice yerine oturacak. Yeni bir yere taşınmak, yeni bir iş kurmak veya işe başlamak, aile ilişkilerini düzene sokmak konuları yine gündemde olabilir. Bu konularda bir hazırlık, ön çalışma içinde olabilirsiniz. Zorluklar ve sürecin kendisi sizi yıldırmasın, pes etmeyin. Kendinizle ve çok yakınlarınızla birlikte olmaya, zaman ayırmaya özen gösterin. Yeniden doğacak ve kendini keşfedecek olanlar arasında ilk sıralardasınız 2020 yılında. Onun için neyi isteyip istemediğinizi iyi düşünün ve yılın ikinci yarısında dışarıya açılmaya hazır olun. Harekete geçme ve dışarıya açılma zamanınız geliyor. Uzaklar, yeni yerler diyarlar insanlar keşfedilecek konular sizi çağırıyor.

Yükselen Akrep: ilgi duyduğunuz bir konuya yoğunlaşmak, eğitim almak, yazmak-çizmek, düşüncelerinizi hayata sokmak için harika dönemdesiniz. Bazılarınız önemli sınavlar veriyor, kitap yazıyor veya tez hazırlıyor olabilir. Kardeşiniz veya kuzenlerinizle çokça meşgul olabilirsiniz. Düşünce iletişim ve ilişkileri yürütme tarzınız değişiyor yeni yılda. Söyleyecek çok sözünüz görüşünüz var fakat bir süredir çekiniyor korkuyor hatta hareket edemiyor gibisiniz. Kendinizi anlatma biçiminizi, iş ve ilişkilerinizi yürütme şeklinizi yenilemeye bakın. Bunun için eğitim veya danışmanlık almak söz konusu olabilir. Yılın ikinci yarısında parasal konular, alışverişler, yatırımlar önem kazanıyor. Tek başına değil başkalarıyla işbirliği içinde olmaya bakın. Bu yüzden kiminle nasıl konuştuğunuz, kendini nasıl ifade ettiğiniz çok önemli! Cebinizdekiler aklınızdakiler tek başına ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir, güç birliği yapmaya bakmalısınız.

Yükselen Yay: Bu yılda parasal konularda ve harcamalarda tasarruflu olmaya devam edin. Sizin için kıymetli olan, belki de fikren size ait olan, fark yaratan henüz gün yüzüne çıkmamış paraya çevrilmemiş projelerin peşindesiniz. İş kurabilirsiniz, yeni fırsatlar tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Bu yıl geleceğinize, gelecekte kuracağınız önemli iş ve özel ilişkilere yatırım yapıyorsunuz. Yılın ikinci yarısı parasal konuların yanında ikili ilişkilerde önem kazanıyor. Eşiniz dostunuz arkadaşlarınız varsa iş ortağınızın size olumlu katkıları olacak. İyi ki hayatıma girmiş dediğiniz güzel dostluklar, ilişkiler kurabilirsiniz. Evliliğiniz güçlenirken, bekar olanlarda uzun vadeli bir birlikteliğe evet diyebilir. Ön yargılı olmayın, yeni fikir ve önerilere açık kalın yeter!

Yükselen Oğlak: ikili ilişkiler, ortaklı işler bu yılda önemini korumaya devam ediyor. Başkalarından öğreneceğiniz çok şey var, yeter ki dinlemeye açık olun. Destek almaya gönüllü olun. Oğlakların güçlü savunma mekanizmaları vardır, kolay kolay kimseye güvenmez ve hayatlarına almazlar. Hayat bir süredir karşınıza güzel insanlar çıkarıyor. Olumsuz ilişkiler ise birer birer kendini gösteriyor ve onlardan sıyrılmak için size fırsat sunuyor. Yılın ikinci yarısı gündem daha çok iş yaşamına kayıyor olacak. Gündelik düzeniniz rutinleriniz ne iş yaptığınız nasıl ve kiminle çalıştığınız tüm bu rutin değişmeye başlıyor. Ev veya iş değişikliği gündeme gelebilir. 2020 yılının ikinci yarısı oldukça yoğun geçeceğe benziyor. Bolca seyahat, eğitsel uğraşlar, yazışmalar, konuşmalar içindesiniz. Sağlığınıza özen gösterin, iyi beslenin ve spor yaparak vücudunuzu güçlendirin.

Yükselen Kova: yaklaşık iki yıldır elinizde kazma kürekle dolaşıp çok çalıştınız, hatta hayatın keyifli yanlarından uzaklaştınız. İş yaşamı, ev yaşamı, anne-baba olmak, birinin sorumluluğunu üstlenmek, elde olmayan sorunlar… bunların hepsi sizi biraz geride tuttu. Bu esnada dış dünyada aradığınızı bulamadınız ama kendi içinizde bir zenginlik ve huzur ile karşılaştınız. Güçlendiniz. Bu yılda başkaları için yapabilecekleriniz olabilir. Bir şekilde yıl boyunca özveri gayret ve fedakarlık içinde olacaksınız gibi görünüyor. Yılın ikinci yarısında ise bu atmosfer değişiyor. Gezmek eğlenmek hobi ve spor aktivitelerine yönelmek hayatta sizi mutlu eden ne varsa onları daha çok yapabilmek için fırsatlarınız artıyor. Artık hafifliyorsunuz. Yalnız olanlar aşık olabilir, anne-baba olmak isteyenler içinde destekleyici bir dönem.

Yükselen Balık: sosyal çevreniz birlikte zaman geçirdiğiniz insanlar ve hayalleriniz değişim göstermeye devam ediyor. Ortak bir çalışma veya birliktelik içinde olduğunuz insanları denemeden geçiriyor gibisiniz. Güzel zaman geçirmekten çok; birlikte ne yaparız, nasıl fayda ve katkı sağlarım konusu hep akınızda. Sadece kendiniz için değil diğerleri içinde ortak bir hareket içine girebilir, siyasi veya gönüllü bir çalışma içinde olabilirsiniz. İlişkiler ve işbirlikleri sizi güçlendiriyor, bu gücü iyi kullanın. Yılın ikinci yarısı ise, ev ve aile yaşamınız önem kazanıyor. Taşınmak ve iş değiştirmek söz konusu olabilir. Uzun vadeli bir yatırım yapabilir, ev alabilirsiniz. Yuva kurmak, aile ilişkilerini güçlendirmek, evde daha çok zaman geçirmek size mutluluk verebilir. İlişkilerinizi güçlendirme, bağlarınızı kuvvetlendirmeye bakmalısınız.

Aylin İleri,
Danışman Astrolog