14 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

490 490 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

14 Aralıkta yılın son dolunayını yaşayacağız. Dolunay zamanlarında bolca muhasebe yapar, burada neler oluyor? sorusunu sorarız. Ay’ın o göz alan büyüleyici ışığıyla birlikte dikkatimiz hayatın belli bir alanında yoğunlaşır. Hem duygusal hem de zihinsel açıdan alıcılarımız açılır, içsel sorgulamalarımız artar, aslında arayış içinde oluruz. Gerçeği, olanı biteni anlamaya çalışırız. Elbette bir o kadar da duygusal ve hassas oluruz.

Yılın son dolunayı ikizler burcunda gerçekleşecek. Bu burç merak etmek, soru sormak, öğrenmek, bilmek, bildiğini duyduğunu paylaşmak, aktarmak, akıl ve mantık aracığıyla bağ kurmak ile ilgilidir. Bilmek yaşamsal bir ihtiyaçtır onlar için, zihinleri hep aktiftir. Ayrıca çok yönlü ve hareketlidirler. Hızlı değişen koşullara uyum sağlamada çok başarılıdırlar. Dolunay bu burçta gerçekleştiğinden neler olup bittiğini öğrenmek hafta boyunca bizim öncelikli konumuz olacak demektir. Ancak bu burç, derinlemesine bir bilgi arayışından kaçma eğilimi gösterir. İyi bir öğrenci olmak da zorlanır.

Bugünlerde hem Güneş hem de Satürn yay burcundalar, dolayısıyla bizden daha iyi bir dinleyici ve araştırmacı olmamızı istiyorlar. Her birimizin dünyayı algılamasına ve anlamlandırmasına yardımcı olan, kendine has bir penceresi vardır. O pencerenin önünde görüşünüzü daraltan ya da bulanıklaştıran ne varsa onları bir süreliğine kenara çekin. Camları açın, dışarıdaki havayı bizzat kendiniz bir koklayın.  Hayatınızın en çok neresinde yeni bir bakış açısına ihtiyacınız olduğunu düşünün. Aradığınız yanıtları bulmak için, doğru kaynaklar kullanıyor musunuz? doğru soruları soruyor musunuz? yanıtları bulabileceğiniz yerlerde arıyor musunuz? Elde ettiğiniz bilgileri uygulamadan, bire bir tecrübe etmeden mi kabul ediyorsunuz? Kendinize karşı dürüst müsünüz? Yeni fikirlere, olasılıklara açık mısınız? yoksa bildiklerinizi onaylatmak için mi uğraşıyorsunuz? Oyalanıyor musunuz? Gördüklerinizi duyduklarınızı akıl süzgecinizden geçirirken ne kadar tarafsızsınız? Olayları hissetmekten ve yüzleşmekten kaçmak için akla mantığa uygun hale mi getirmeye çalışıyorsunuz? Kısaca, kendinizi bir şeylere ikna etme çabası içinde misiniz?

Tüm bu sorulara 19 Aralıkta başlayacak Merkür retrosunu da ( 7 ocağa kadar iletişim ve öğrenme gezegeni geri gidecek) eklersek, yılın son haftalarında ve 2017’nin ilk haftasında zihnimizin çok sayıda soru ve düşünce ile dolu olacağını öngörebiliriz. Konu başlığı da “gerçek ne?” olabilir! Gündemimiz çok meşgul ve dolu olacak, bolca haber alacak ve aktaracağız. Elde ettiğiniz bilgilerin, geleceğe dair düşünce ve hedeflerinizin uygulanabilir olup olmadığına çok dikkat edin. Sorularınız hep bu doğrultuda olsun…

Işığınızı yansıtmanız dileğimle