29 Kasım Yay Burcunda Yeniay

570 798 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

29 Kasım günü saat 15.18‘de Edip Cansever’in Salıncak şiirinde bahsettiği gibi doğacak yeniay yay burcunda; Tanrım bize bir salıncak! Çok çabuk geçmek için şu olup bitenleri… Bir gidip bir geliversin diye boşlukta… umutla, erinçle, tutkuyla kendine katlanarak…

Yılın son ayında, hem fiziksel hem de zihinsel olarak esnemeye gevşeme özen göstermelisiniz. Yay burcu gerçeği arayan bir burçtur ve gerçek görecelidir, değişkendir. Bu yüzden hareket halinde olmayı sever, gezgin ruhludur. Gerçek yaşantılarla değişir, zamanla sınırları genişler ve hayata dair yepyeni bir inanç doğar. Her tecrübe ile doğrularımız prensiplerimiz yenilenir. Eğer zamana, anın gerçeğine ayak uyduramazsak bir salıncak gibi havada asılı kalırız. Olduğumuz yerde gider geliriz. O yüzden bugünlerde iyi/kötü, doğru/yanlış gibi konularda peşin hükümlü olmayın.

Yeniay doğarken, ufukta Uranüs gezegeni yükseliyor olacak. Tam karşısında da Jüpiter batıyor olacak. En yukarıda gökyüzünün tam ortasındaysa Pluton ve Venüs var. Bu gezegenler aydınlatan, uyandıran, sarsan bir temanın gelişimine işaret ediyorlar. Kendi iç dünyanızda, özel veya iş yaşamınızda gizli kalmış konuları keşfetmek için iyi bir zaman olabilir. Bu ay dönüştürülmesi gereken idealler, inançlar, yaklaşımlar olduğunu hatırlatacak bizlere. Miras, ortaklı işler, içiçe geçmiş ilişkiler, cinsellik, tabu ya da yasak olarak gördüğünüz her şey, ahlak ve etik değerler, derin duygusal bağlar, evlilikler, dostluklar, ortak atılan imzalar, birlikte girilen borçlar, paraya ilişkin bakışınızı gözden geçirmenize vesile olacak olaylar tecrübe edebilirsiniz. Güçlükleri aşmak, maddi manevi sorunları yenmek için yardım alabilirsiniz. Bu psikolojiyle bağlantılı duygusal veya zihinsel bir sorun alabileceği gibi fiziksel sağlığınıza ilişkin bir destek de olabilir. Geleceğe ilişkin planlarınızı revize etmenin, projeleri, ilişkileri, işbirliklerini yenilemenin zamanı gelmiş olabilir. Ama bunun için sağlam bir pazarlık yapmanız gerek. Derinlere inmek, gerçekle yüzleşmek için belli temalardan geçmek, belki tavizler vermek, belki yenilmeyi kabul etmek gerekebilir. Hepsi daha komplike ama sizi güçlendirmiş büyütmüş yeni bir yapıya geçmek için… Yay burcu bir yaşam süren yolculuğu boyunca umudunu, yaşama olan inancını, neşesini, öğrenme coşkusunu kaybetmez! bizde bu ay öyle kalmaya özen gösterelim. Özellikle yükselen burcunuz koç yengeç terazi oğlak ise veya bu burçlarda birden fazla gezegeniniz varsa, bu yeniay sizi daha çok etkileyebilir.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,