2 Temmuz Dolunayı

1024 768 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

2 Temmuz günü saat 19.18’de oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Hem Güneş hem de Mars yengeç burcundayken duygusallığın melodramın arttığı, “sevme-sevilme, aile-yuva, geçmiş-gelecek” konularının öne çıktığı bu günlerde biraz daha gerçekçi olmaya bakın. Sorumluluklarınızı gözden geçirin. Duygularınızı varsa sizi inciten temaları diğerleriyle paylaşın. Sınırlarınızı, anlaşılır bir şekilde yeniden belirlemeye gayret edin. Öfkenizi, enerjinizi yapıcı yönde kullanmaya çalışın. Ay Oğlakta iken gerçekleşen dolunaylarda; sorumluluklarımız ve  hayatın gerçekleriyle yüzleşiriz. Gergin etkiler altında gerçekleşecek bu dolunayda yüzleşme, bazılarımız için biraz yıpratıcı sarsıcı olabilir.

Yükselen burca göre yaptığım Dolunay ve 2-16 Temmuz haftasına ait genel değerlendirmeleri aşağıda okuyabilirsiniz. Yaşamınızla ilgili daha bütünsel bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız, Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Yükselen KOÇ  Dolunayla birlikte iş ve yaşam planlarınıza ilişkin konular netlik kazanabilir, yöneticiniz veya önemli kişilerle yapacağınız görüşmeler öne çıkabilir. Geleceğinize ilişkin seçimlerde bulunurken ev-iş-ilişkiler dengesini iyi yürütmeyi bakın, görev ve sorumluluklarınızı gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeniz gerekebilir. İş ve ev yaşamında ilişkilerinizde üzerine düşünülecek, yeniden değerlendirilmesi gereken şeyler var. Evde zaman geçirmek, evle ilgilenmek huzursuzluk yaratan konulara odaklanmak gerekebilir.

Yükselen BOĞA Dolunayla birlikte eğitmenlik, kişisel gelişim faaliyetleri, akademik çalışmalar, yurt dışı işler-ilişkiler, hukuksal konular, yolculuklar, yayıncılık, medya ve reklam çalışmalarına yönelik işlerinize odaklanmanız gerebilir. Bu alanlarda daha önce yaptığınız çalışmalar varsa onları yeniden değerlendirmeye detaylandırmaya bakın. Eğitsel ve zihinsel çalışmalar, iletişim trafiğiniz, yolculuklarınız bu dönem artış gösterebilir. Yakın çevrenizdeki olup bitenlere, öneri eleştiri ve tekliflere açık olmakta fayda var. Bekleyen sözleşmeler, taslak-fikirler projeler açıklığa kavuşabilir. Ticari işleri, sürüncemede kalan konuşmaları-sözleşmeleri, alım-satım işlerini tamamlayabilirsiniz.

Yükselen İKİZLER Dolunayla birlikte sahip olunan ortak değerler, gelirler ve harcamalar konusu öne çıkıyor. Bekleyen kredi miras borç-alacak işleri sonuçlanabilir. Yüksek meblağlı borç altına girmek için uygun bir dönem olmayabilir, riskleri yeniden gözden geçirmenizi öneririm. İşiniz veya kişisel harcamalarınızda daha dikkatli gerçekçi olmaya bakın. Duygusal harcamalardan kaçının. Birkaç gün boyunca hassasiyet içinde olduğunuz ve sorun çıkaran temalarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Yükselen YENGEÇ Dolunayla birlikte hedeflerinize kendinize daha çok odaklandığınız bugünlerde ikili ilişkilere, eşinizle ilgili konulara, ortaklı işlere, işbirliklerine de önem vermelisiniz. Daha sakin iletişim kurmaya, kendinizi hassasiyet içinde olduğunuz konuları daha iyi ifade etmeye bakın. İlişkilerde veya anlaşmalarda üzerine yeniden düşünülecek detaylandırılacak temalar var.

Yükselen ASLAN Dolunayla birlikte günlük işleriniz koşuşturmalarınız artabilir. Gündelik yaşamda ve iş yerinde, iş ilişkilerinde düzenlenmesi organize edilmesi çözülmesi gereken şeyler öne çıkabilir. İş yaşamında ya da yürüttüğünüz işlerde geldiğiniz noktayı, projelerinizin gidişatını daha net görebilirsiniz. Ancak elde olmayan sebepler sizi yavaşlatabilir. Kuruntu ve vesveselerden uzak kalmaya bakın. Kişisel olarak enerjinizin de düşük olabileceği bu dönemde, gündelik sağlık problemleri, netleşmeyen temalar, ek işler planlarınızı aksatabilir.

Yükselen BAŞAK Dolunayla birlikte aşk yaşamında hareketlilik artabilir. Çocuklarla ilgili organizasyonlar aktiviteler öne çıkabilir. Sahne sanat tasarım çalışmaları, spor hobi aktiviteleri içinde yer alıyorsanız çalışmalarınızın sonuçlarını toplayabilirsiniz. Bir yandan sosyal çevre ilişkileriniz artarken bir yandan da yaşamdan keyif alacağınız etkinlikler organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Ancak kendi istek ve arzularınızı gerçekleştirmek için, içinde bulunduğunuz ortama ve diğerlerinin tercihlerine kulak vermek gerekiyor. Melodramdan kaçmaya, daha gerçekçi olmaya bakın.

Yükselen TERAZİ Dolunayla birlikte eviniz aile yaşamınız veya aile büyükleriyle ilgili sürüncemede kalan konular netlik kazanabilir. Ev taşıma tadilat gayrimenkul alım-satım arifesinde olabilirsiniz. İş ve ev, gelecek-geçmiş konuları arasında dengeyi tutturmak bugünlerde önemli olacak. Geleceğinize iş yaşamınıza kariyerinize ilişkin konularda yoğun stresli bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Çözümlenmesi yeniden değerlendirilmesi gereken hassasiyet yaratan temalar var. Daha objektif gerçekçi olmaya bakın, duygusal gerginlikler ilişkilere zarar verebilir. Yakın çevrenizde eve aileye geçmişe ilişkin konularda konuşmalar ziyaretler yolculuklar artabilir.

Yükselen AKREP Dolunayla birlikte iletişim trafiğiniz yakın çevre ilişkileriniz ve seyahatleriniz hızlanıyor. Bekleyen sözleşmeler, taslak-fikirler projeler açıklığa kavuşabilir. Zihinsel açıdan oldukça yorucu geçen bir süreçtesiniz. Yurt dışı bağlantılar işler yolculuklar, basın-medya-yayıncılık veya akademik/eğitsel faaliyetlerin önem kazandığı bugünlerde daha girişken olmaya bakın. Çözümlenmesi yeniden değerlendirilmesi gereken temalar var. Daha objektif gerçekçi fikirler üretmeye bakın.

Yükselen YAY Dolunayla birlikte bütçeniz gelir ve harcamalarınız, finansal konular öne çıkıyor. İşinizi kurma, gelir elde etme, kaynaklarınızı doğru kullanma konularına odaklanabilirsiniz. Başkalarının işin içinde olduğu finansal konulardaki gelişmeler gerginlik yaratabilir. Ortaklı işlerde daha atak olmaya ve objektif davranmaya bakın. Riskli girişimlerden kaçının. Harcamalarda daha dikkatli olmaya bakın.

Yükselen OĞLAK Dolunayla birlikte hayallerinizi planlarınızı gerçekleştirmek için çabaladığınız temaların durumunu/gelişimini daha net görebilirsiniz. Girişimlerinizi, kişisel plan ve hedeflerinizi yeniden değerlendireceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Sağlığınız ve dış görünüşünüzle ilgili konulara da odaklanabilirsiniz. Ayrıca ikili ilişkiler, danışmanlık, ortaklı işler, görüşmeler üzerinde yoğunlaşacaksınız. Bu süreç biraz yorucu geçebilir, bazı şeylerden ödün vermek gerekebilir. İlişkilerde ilerlemek için zorlukları-anlaşmazlıkları aşmak gerekiyor. İkili ilişkilerde daha objektif olmaya bakın.

Yükselen KOVA Dolunayla birlikte hassasiyet içinde olduğunuz temalar ortaya çıkabilir. Hayatınızı yavaşlatmaya, şartları fazla zorlamamaya bakın. Duygusal açıdan daha hassas, karamsar birkaç gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi yükseltmeye gündelik düzeninizi yenilemeye sağlığınıza önem vermeye çalışın. İş yaşamında veya gündelik işlerde sizi yoran huzursuz eden rekabet yaratan temalar var, yoğun bir hafta geçirebilirsiniz.

Yükselen BALIK  Dolunayla birlikte sosyal çevre ilişkileriniz artarken bir yandan da yaşamdan keyif alacağınız etkinlikler organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Toplantılar grup faaliyetleri arkadaş görüşmeleri öne çıkıyor. Üzerine düşünülmesi gereken planlar, güçlendirilmesi gereken işbirlikleri olabilir. Geleceğe ilişkin planlarınızda çocuklar, eğlence hobi yaratıcılık içeren temaların katkısı olabilir. Ancak kendi istek ve arzularınızı gerçekleştirmek, içinde bulunduğunuz ortama ve diğerlerinin tercihleriyle de bağlantılı görünüyor. Daha gerçekçi objektif olmaya bakın.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle