2015 Akrep Burcu

500 476 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

2012 sonbahar aylarından bu yana akrep burçları, istek ve arzularını gerçekleştirmekte, kendilerini güçlü bir şekilde ortaya koymada zorlandılar. İş ve özel yaşamlarını yeniden yapılandırdılar, sınırlarını çizdiler, sorumluluklar üstlendiler. Artık bu yorucu evre sona erdi. Ancak 19-20-21-22 Kasım günlerinde doğduysanız, Satürn’ün yeniden akrep burcunda olacağı 15 Haziran-18 Eylül döneminde kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koymada zorlanabilirsiniz. Koşullar, gecikmeli bir şekilde ilerlemenize neden olabilir. Özel veya iş yaşamında sizi engelleyen, yetersiz hissettiren, karamsarlığa iten, kısıtlayan temaları nasıl çözeceğinize odaklanın! Yaşamınızda henüz tamamlanmamış, yerli yerine oturmayan şeyler olabilir.

Yıl genelinde, kendinizde ve/veya yaşamınızda bir takım temel değişiklikler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yeni bir kimlik oluşturma, güçlenme “yeniden doğma” çabasında olabilirsiniz. Özellikle 5-9 kasım günleri arasında doğduysanız bu gücü daha çok hissedebilir ve onu etkin şekilde kullanabilirsiniz!

12 Ocak-20 Şubat ile 24 Haziran-9 Ağustos tarihleri arası, Kişisel konularda daha atak cesur ve hızlı hareket edebileceğiniz bir dönem. İstek ve arzularınızı gerçekleştirmekte, uygulamada daha başarılı olabileceğiniz zamanlar.

Özellikle 28 Ekim-1 kasım günleri arasında doğan akrepler, yıl içinde kendilerine ve yaşama karşı, daha idealist anlayışlı özverili bir tutum/kimlik geliştirdikleri bir dönem içinde olacaklar. İç sesinizi duymaya, ilham almaya, esinlenmeye, bir nevi rehberinizi izlemeye daha açık bir yıldasınız, değerlendirin. Sanat müzik sinema temalarına ilginiz, yöneliminiz artabilir.

Ağustos 2015’e kadar genel olarak, kendinizi daha üretken, cesur, özgüvenli, risk almaya her zamankinden çok daha açık, bazende savurgan buyurgan bir halde bulabilirsiniz. Yaşamdan ve kendinizden yana beklentilerinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Nasıl yol aldığınıza ve tutumlarınıza dikkat edin! Yasal işlerde sorunlar da yaşayabilirsiniz. Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında ise harcama ve yatırımlarda daha dikkatli olun. Özel ve iş ilişkilerinde, aşk yaşamında ego çatışmaları, abartılı tepkiler, yüksek beklentiler/risk alma eğilimi sorun yaratabilir.

Ekim ayı ile birlikte akrep burçları, fırsatları daha iyi değerlendirebilecekleri bir döneme giriyorlar. İlerlemek, gelişmek, destek almak istediğiniz konularda sağlıklı yol alabilirsiniz. Yeni bakış açıları kazanarak, daha hızlı ilerleyebileceğiniz olanaklar bulabilirsiniz.

Sağlık; Ağustos ayına kadar (Jüpiterin sert açısından dolayı) kilo almaya daha yatkınsınız. Beslenmenize önem verin, karaciğerinizi güçlendiren koruyan besinlere ağırlık verin.

Merkür Retrosu; 2015 yılı içerisinde 21 Ocak-11 Şubatta, 19 Mayıs-12 Haziranda, 17 Eylül-9 Ekim günlerinde yaşanacak. İletişime dayalı konularda, yazışma-anlaşmalarda, yolculuklarda, aklınızı mantığınızı daha çok kullandığınız işlerde bu tarihlerde daha önlemci olmaya çalışın. Yarım kalan işleri tamamlayın. Sizi en çok zorlayacak Merkür retrosu ise 21 Ocak-11 Şubat tarihlerindeki olacak. İkili ilişkilerinizde, ortaklık işbirliği anlaşma içerisinde olduğunuz konularda üzerinde düşünülmesi ve konuşulması gereken şeyler olduğunu fark edeceksiniz. Karşıt fikirleri anlamaya çalışın, eleştiriye açık olun!

Yükselen AKREP Burçları
İş yaşamında ve çalışma ilişkilerinde hayatın getirdiği sürprizlere açık olmanız da fayda var. Ani bir iş-çalışma değişikliği gündeminize gelebilir. Ağustos ayına kadar kariyer yaşamınızda hareketlilik devam edecek. Yeni beklentiler, planlar, iş anlaşmaları içinde olabilirsiniz. Yaz ayları bu açıdan oldukça yoğun ve bir o kadar da kaygan bir zeminde ilerleyebilir. Ağustos sonrasında ise sosyal çevrenizden destek-yardım alabilir, yeni ortamlara dahil olabilir, dernek ya da takım çalışmaları içinde aktif rol alabilirsiniz. Ayrıca, yıl içinde kendi işini kurma, sahip olduğunuz kaynakları koruma, elindekileri daha iyi değerlendirme temalarıyla çok meşgul olabilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle iş ve ilişkilerde, yazı-tasarım, medya reklam internet işlerinde bazı temel değişiklikler gerçekleşebilir.

Ayrıca bu linkleri tıklayarak 2015’e daha geniş perspektiften bakma şansını elde edebilirsiniz. 2015 kariyer ve iş takvimi 2015 aşk ve ilişkiler takvimi