2016 Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

500 354 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Fırsatları ve büyümeyi anlatan Jüpiter 9 Eylüle kadar Başak burcunda olacak. Ayrıca Güneş tutulmaları da Balık-başak burçlarında yaşanacak. Bu nedenle, yıl içinde değişiklik gösteren şartlara adapte olmaya çalışırken, tek başınıza neler yapabileceğinizi keşfederken; detayları atlamamaya bakın. Hedefinizi belirleyin, girişimde bulunun ve sağlam bir iş planı oluşturmaya bakın. Eylül sonrası ise Jüpiter Terazi burcuna geçiş yapacak. Ortaklı işlere, ilişkilerinize, sanat-estetik konularına, hukuksal işlere daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak Eylül öncesinde 23 Martta yaşanacak Ay Tutulması, ilişkiler evliliğiniz, uzun süreli birliktelikleriniz, arkadaşlıklarınız açısından dikkat çekici olabilir. Bu konularda bir çeşit özlem ve beklenti içindeyseniz, gerçeklerle yüzleşebilir yeni kararlar alabilirsiniz.

Özgürlüğü ve yenilenmeyi anlatan Uranüs, 2010 yılından bu yana Koç burcunda hareket ediyor. Yaşam planınızda, kimliğinizde, iş ve ilişkilerinizde, sağlığınızda beklenmedik gelişmelere ve hızla değişen koşullara adapte olmaya çalışıyor olabilirsiniz. Hayata karşı daha cesur, yenilikçi, atak, radikal, beklenmeyeni bekleyen bir tutum geliştirmiş olabilirsiniz. Belkide hayat, sizi bu yönde gelişmeye itiyordur. İş ve özel yaşamınızda yuvanızda bir çeşit güç savaşı ve onun getirdiği yoğun bir mücadele içinde olabilirsiniz. Özellikle 7-16 Temmuz tarihleri arasında doğduysanız; 2016 da sizi özgürleştiren, içinde bulunduğunuz çevreden ayıran, tek başına hareket etmeye iten olaylar deneyimleyebilirsiniz. Bu durum iş yaşamında; iş ve sektör değişikliği şeklinde olabileceği gibi, aile/eş ilişkilerinde de dinamikler yer değiştirebilir. Taşınma, yer değiştirme konuları gündemde olabilir. 10 Ocak, 23 Mart, 4-20 Temmuz, 29 Aralık tarihleri bu açıdan sürprizlere gebe! Sizi sınırlayan temalardan uzaklaşmak, kabuğunuzu güçlendirmek için, cesaret göstermek belki de denenmemişi denemek gerekebilir. Yengeç olarak hassasiyetlerinizi daha iyi ifade etmeli, kendinizi güçlendirmeye bakmalısınız.

2016 yılı genelinde Satürn’ün Yay burcundaki yerleşimi nedeniyle; düşünceleriniz, inançlarınız, hayata bakışınız yönünde daha esnek ve yenilikçi olmaya bakmalısınız. Yurt dışı bağlantılar, uzaklarda yaşamak, yabancılarla iş ve ilişkiler, yüksek öğrenim olanakları, basın-medya, kişisel gelişim çalışmaları konularında kendinizi geliştirmek kariyer yaşamınız açısından dikkat çekici olabilir. Yılın başında 3 Ocak-6 Mart ile 19 Aralıktan yıl sonuna kadarki dönem daha atak cesur ve hızlı hareket edebileceğiniz bir dönem. İstek ve arzularınız için mücadele etmede, hedeflerinizi gerçekleştirmekte daha başarılı olabileceğiniz bir süreç. İş ve özel yaşamınız açısından Mars’ın karşıt burcunuzda olacağı 27 Eylül-9 Kasımda günlerinde enerjiniz düşebilir, yoğun bir mücadele, stres çaba içinde olabilirsiniz. Marsın retro olduğu 17 Nisan-30 Haziran tarihinde de eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın.

Özlemleri ve idealleri anlatan Neptün, Yengeçlerin yıl içinde kendilerine ve yaşama karşı daha anlayışlı, duyarlı davranmasına bazen de fazlasıyla hoşgörülü olup mutsuz olmalarına sebebiyet verebilir. Özellikle 27 Haziran-4 Temmuz günleri arasında doğduysanız bu enerjiyi, iyi kullanmaya harmanlamaya bakın. İç sesinizi, rehberinizi daha iyi duyabilme fırsatı yakaladığınız bu zamanları değerlendirin. Sanat müzik sinema temalarına ilginiz, ruhsal çalışmalara, dini konulara yöneliminiz artabilir.

Aşk yaşamınızdan, arkadaş ilişkilerinizden kısaca yaşamdan daha çok keyif alabileceğiniz ve aktif olacağınız dönemler; 12 Mart- 5 Nisan, 17 Haziran-12 Temmuz, 23 Eylül-18 Ekim tarihleri. Yeni ilişkiler kurmak, sosyalleşmek, seyahat ve güzellik konularına odaklanmak için uygun dönemler. İlişkilerde tatmin olabilmek, keyfi yakalamak 23 Ocak-17 Şubat, 5-30 Nisan, 30 Ağustos-23 Eylül tarihlerinde ise daha zorlayıcı olabilir.

Sağlık; Özellikle Nisan ve Ekim ayı genelinde, stresinizi bir şekilde azaltmaya, gevşemeye çalışın.

2016’da Merkür Retrosu; 5-25 Ocak, 28 Nisan-22 Mayıs, 30 Ağustos-22 Eylül ve 19 Aralıktan yıl sonuna kadar günlerde yaşanacak. İletişime dayalı konularda, yazışma-anlaşmalarda, yolculuklarda, aklınızı mantığınızı daha çok kullandığınız işlerde bu tarihlerde daha önlemci olmaya çalışın. Yarım kalan işleri tamamlayın. Karşıt fikirleri anlamaya çalışın, eleştiriye açık olun!

Yükselen Yengeç Burçları

Hayatın getirdiği sürprizlere açık olmanız da fayda var. Değişim yenilenme özgürleşme isteğinizi daha yoğun bir şekilde duyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kişisel girişimlerinizde, kariyer planlarınızda, ikili ilişkilerinizde, evlilik yaşamında, ortağınızla ilişkinizde dengeler 23 Mart, 7 Nisan, 16 Ekim tarihinde değişebilir. Yeni bağlar kurulabilir, var olanlar ise değişim gösterebilir. İkili ilişkilerde, ortak yürütülen işlerde; daha güçlü, kararlı, dayanıklı bir duruş sergilemenize sebebiyet veren olaylar tecrübe edebilirsiniz.

2016 genelinde Yurt dışıyla bağlantılı işler, yolculuklar, hukuksal işler, basın yayın medya işleri ile daha çok meşgul olabilirsiniz. Kişisel gelişim ve akademik faaliyetlerle daha çok haşır neşir olabilirsiniz. Yaşama bakışınız, hayat felsefeniz üzerinde etkili olabilecek yolculuklar eğitimler işler içinde yer alabilirsiniz. Yeni bir eğitim programına başlayabilirsiniz. Yazma-çizme-proje geliştirme işlerine, internet medya reklam temalarına ağırlık verebilirsiniz. Zihninizi daha aktif kullandığınız, hareketli bir süreç sizi bekliyor. Yakın çevreniz kardeşlerinizle ilgili yeni temalar, işler-ilişkiler öne çıkabilir. Ancak Mars’ın 17 Nisan-30 Haziran arasında retro oluşu, iş yaşamında iş ilişkilerinde gerilemeye ve tekrara düşmenize neden olabilir. Eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın. İletişimde, iş süreçlerinde daha dikkatli olun. 6 Mart-17 Nisan, 2 Ağustos-27 Eylül tarihleri bu konularda daha kolay ilerleyebileceğiniz şanslı zamanlar.

5-30 Nisan tarihlerinde, iş ilişkilerinizi güçlendirmek için kolaylıklar yakalayabilirsiniz. İş toplantılarında, aktivitelerde paylaşımcı sosyal ve katılımcı olmaya bakın. 12 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde elinize daha çok para geçebilir. Diğer taraftan harcamalarda da dikkatli olmak gerekli.

Aşk yaşamında ve çocuklarla ilgili temalarda ise, özellikle 3 Ocak-6 Mart, 17 Haziran-12 temmuz, 23 eylül-18 ekim günleri oldukça hareketli eğlenceli ve doyurucu olabilir. Ayrıca, geliştirmek ve sunmak istediğiniz becerileriniz varsa üzerine odaklanın, yazın çizin tasarlayın üretin!

Yıl boyunca yeni bir beslenme ve spor düzeni kısaca, “sağlıklı bir yaşam-çalışma biçimi” oluşturmaya gayret edin. 29 kasım ve 18 Ağustos Beden sağlığınızla ilgilenmenin tam zamanı. Bu açıdan, bir uzmandan yardım almak ya da farkındalığınızı artırıcı çalışmalar içinde olmak için uygun bir süreçtesiniz. Satürn’ün pozisyonu nedeniyle yeni görevler üstlenebilir, işyeriniz, çalışma şekliniz değişim gösterebilir. Mart ve Eylül aylarında yaşanacak Güneş tutulmaları ile birlikte ise, yeni eğitim fırsatları, yolculuklar, düşünsel faaliyetler önem kazanabilir. Kardeş ve yakın çevrenizle ilgili pozitif gelişmeler söz konusu.

Diğer taraftan tüm bu hareketliliğe rağmen; yurt dışı iş ve bağlantılarda, yüksek öğrenim ve eğitsel faaliyetlerde, kişisel gelişim çalışmalarında kendi isteklerinizi tam olarak gerçekleştiremediğiniz belirsiz bir dönem içine girebilirsiniz. 23 mart, 26 mayıs, 18 haziran, 10 eylül tarihlerinde önünüzü net olarak göremiyorsanız, koşulların belirginleşmesi için yavaşlamak veya beklemek iyi bir yaklaşım olabilir.

2016’nın hayal ettiklerinize ulaştığınız bir yıl olmasını dilerim.