24 Ekim Güneş Tutulması

725 385 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bu seneki son Güneş tutulması Venüs ile birleşerek akrep burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek. Güneş Tutulmaları, hayatımızda süre giden bir şeylerin gün yüzüne çıkıp büyümesine, ilerlemesine veya sonlanmasına imkan verirler. Astrolojide Güneş tutulmalarının kimliğimiz, yaşam enerjimiz, irademiz aynı zamanda hayatımızdaki erkek figürleri ile (kadınlar için eşleri, patron ve baba gibi) ülke yöneticileri ve liderler üzerinde etkili olduğu söylenir. Bu tutulma ülkemizden gözlemlenmeyecek, Kuzey Amerika, Japonya Kore ve Çin’in kıyı şeridinden izlenebilecek.

Güneş tutulması ile birlikte hem Akrep hem de Venüs gezegeninin temsil ettiği konular öne çıkacak. Akrep, başka şeylerin doğması için var olanların ölmesinin şart olduğunu hatırlatan bir burçtur. Güç elde etmek, tutkular ve derinde yatan duygularla ilgilidir. Ancak Akrep, aşkta ve ilişkilerde bağımlıdır ve çok ihtiraslıdır.* Bırakmakta iyi değildir, taki bunu öğrenene kadar. Tutulmayla birlikte yeni bir ilişkiye, iş ortaklığı ve anlaşmaya, ortak bir yatırım/para işlerine başlarken eskiyi geride bırakmaya yeni bir sayfa açmaya çalışın. Size güç ve istikrar sağlayacak ilişkiler işbirlikleri içinde olabilirsiniz. Diğer taraftan sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız, yeni adımlar atarken zorlayıcı olasılıkları da beraberinde getirebilir.

Tutulmanın yönetici gezegeni olan ve sürecin nasıl işleyeceğini bize anlatan Mars yay burcunun son derecelerinde olduğundan mücadele biçimimizi yakın zamanda değiştirmemiz gerektiğini söyleyebilirim. Daha planlı sabırlı organize disiplinli şekilde çalışmamız gerekiyor. Aşırı iyimser rahat maceraperest tavırlar sorunlara yol açabilir. Mars “acumen” sabit yıldızıyla birleşiyor. Bu yıldız saldırıya, eleştirilere rağmen kişinin güçlenerek ve kendini geliştirerek başarı kazanabileceğini anlatır. Dolayısıyla tutkulu hırslı olduğunuz konularda ilerlemek için mücadele ederken, eleştirilere maruz kalabileceğimizi ama onları aşma fırsatı da bulabileceğimizi anlatıyor. Başarıya giden yol biraz sarp olabilir!

24 Ekim Güneş Tutulması Haritası-İstanbul

24 Ekim Güneş Tutulması Haritası-İstanbul

Akrep Balık ve Yengeç burçlarının ilk 10 günlük döneminde doğanların yaşamlarında önemli başlangıçlar veya sonlanmalar yaşanabilir. Boğa Aslan ve Kova burçlarının ilk 10 günlük döneminde doğanlar içinse biraz daha stresli etkiler öne çıkabilir. Yeni başlangıçlar için daha çok efor sarf etmek gerekebilir. Güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

KOÇ:   Tutulma ile birlikte fiziksel, maddi ve manevi konularda sizi huzursuz eden yeni koşullar öne çıkabilir. Sağlık sorunu olan Yükselen koçların operasyon geçirmesi gündeme gelebilir. Başkalarının da içinde olduğu kaynakların paylaşımı ve yönetimi konularında yeni teklifler işbirlikleri doğabilir. Miras nafaka vergi kredi işlemlerinde, ailenin/eşin/ortağın kaynaklarıyla ilgili konularda ilişkiler anlaşmalar içinde olabilirsiniz. Ancak bunların olması için, devam eden şeylerin bitmesi ve yeniden başlamanız söz konusu. Diğer taraftan, sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız, yeni adımlar atarken huzursuzluk kaynağı olabilir. Bir kriz ortamı yaratabilir, sizi endişeye sokabilir.26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

BOĞA: Tutulmayla birlikte rekabet veya karşıtlık yaratan ilişkiler ortaklıklar içinde olabilirsiniz. Eğer karşınızdaki kişilerden destek alabilirseniz, faydalı işbirlikleri anlaşmalar kurabilirsiniz. Bazı yükselen boğalarsa ilişkilerine ciddiyet kazandıracak girişimler içinde olabilir, nişanlanabilir evlenip yuva kurabilir. Eş veya arkadaşınızla birlikte iş yapmaya başlayabilir, önemli bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Tutulma, özel ve iş ilişkileri dava ve anlaşmalar evinizde gerçekleştiğinden bu konularla ilgili girişimler ivme kazanacaktır. Bu bir boşanma anlaşması da olabilir, ortaklık sözleşmesi de veyahutta eşinizin ortağınızın yaşamında yeni bir dönemin başladığının habercisi de olabilir… Diğer taraftan sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar, ortaklıklar içinde olmanız yeni atılımlarınız açınızdan zorlayıcı olabilir. İlişkilerde krizlerin yaşanması, var olan ilişkilerin dönüşmesi ya da bitmesi mümkün olabilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

İKİZLER: Tutulmayla birlikte çalışma ilişkilerinizde ve koşullarında yeni bir sayfa açmanız mümkün. Çalışma biçiminiz, ast-üst ilişkileri, sorumluluklar konularında yeni bir bakış açısıyla hareket etmeye çalışın. İşe ait işbirlikleri, projeler, ilişkiler daha çok çalışmayı üretmeyi gerektiren konular ivme kazanabilir. İş koşullarınızda görev ve sorumluluklarınızda değişimler olabilir. Sizi bağlayan iş ilişkileri ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız yeni adımlar atarken sizin açınızdan zorlayıcı da olabilir. Günlük yaşamda ilgilenmeniz gereken konular değişim gösterebilir, günlük rutininiz değişebilir. Özellikle birkaç gün boyunca sağlığınıza beslenmenize daha çok önem verin. Sağlık sorununuzla ilgili yeni konular, olasılıklar gündeme gelebilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

YENGEÇ: Tutulmayla birlikte çocuk sahibi olabilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde krizlerin yaşanması, var olan ilişkilerin dönüşmesi ya da bitmesi söz konusu olabilir. Çocuğunuzla ilgili yeni konular faaliyetler gündeme gelebilir. Daha yaratıcı üretken ve risk içeren çalışmalarda bulunabilir, becerilerinizi ve ilişkilerinizi kullanarak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sahnede daha çok yer alabilirsiniz. Yaşamdan keyif almak hobi ve spor aktivitelerine başlamak, yatırım fırsatlarını değerlendirmek için iyi bir zaman olabilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

ASLAN: Tutulma ile birlikte eve gayrimenkule güvenliğe ait konular, alım-satım tadilat işleri, yaşadığınız yeri güzelleştirme çalışmalarınız hız kazanabilir. Kalıcı bir yatırım yapma, yuva kurma gayreti içinde olabilirsiniz. Ancak diğer taraftan da sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar, ortak yürütülen konular içinde olmanız yeni adımlar atarken sizin açınızdan zorlayıcı olabilir. Ev ve aile içindeki ilişkiler işbirlikleri bu dönem yoğunlaşacak ve önem kazanacak gibi görünüyor. Geçmişe ait sırlar ve ilişkilerle yüzleşmeniz gerekebilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

BAŞAK: Tutulma ile birlikte yakın çevrenizde yer alan kişileri (arkadaş kuzen komşu kardeş gibi) veya konuları geride bırakmanız gerekebilir. yeni çevreler ilişkiler içine girebilirsiniz. Bir süredir üzerinde odaklandığınız çalışmalarınızı projeleri eğitim sürecini yeniden ele almanız, ilerleyebilmek için yeni ilişkiler işbirlikleri kurmanız gerekebilir. Yazışmalar, fikirler, taslaklar, sözleşmeler fikir paylaşımları yolculuklar… kısaca iletişim trafiğiniz ve zihinsel faaliyetleriniz artabilir. Fikirlerinizi projelerinizi sağlamlaştırmak uygulamak için doğru bir zaman olabilir. Yakın çevrenizden akla dayalı çalışma ve uğraşlardan ilişkilerden yana kazançlı çıkabileceğiniz koşullar doğabilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

TERAZİ: Tutulma ile birlikte gelirinizi veya kaynaklarınızı artırabilecek yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Becerilerinizi kullanabileceğiniz, projelerinizi hayata geçirebileceğiniz fikirler sözleşmeler toplantılar ortaklı işler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Mesleki konularda yeni ilişkiler işbirlikleri ortak işler gündeme gelebilir. İlerleyebilmek için eski proje ve çalışmaları geride bırakmanız yeni ilişkiler işbirlikleri, fikirler üzerine yoğunlaşmanız sizin için daha iyi olabilir.  26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

 AKREP:  Tutulmayla birlikte yeni bir ilişkiye, iş ortaklığı ve anlaşmaya, ortak bir yatırım/para işlerine başlarken eskiyi geride bırakmaya yeni bir sayfa açmaya çalışın. Size güç ve istikrar sağlayacak yeni ilişkiler işbirlikleri içinde olabilirsiniz. Kişisel girişimlerinizi, fikir ve projeleri başlatmak, sağlığınız için gerekli adımları atmak, yaklaşımlarınızı yenilemek için uygun bir dönem. Ancak sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız yeni adımlar atarken zorlayıcı olabilir. İlişkilerde krizlerin yaşanması, var olan ilişkilerin dönüşmesi ya da bitmesi mümkün. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

YAY: Tutulmayla birlikte gizli kalmış konular, elde olmayan şeyler, kontrol edilmesi güç temalar ortaya çıkabilir. Eski ilişki ve düşünce-duygu kalıplarınızdan alışkanlıklarınızdan uzaklaşmanızın sizin için daha iyi olacağını fark edebilirsiniz. bu dönem sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız sizin için zorlayıcı olabilir. İş yaşamında sağlıkla ilgili konularda uzaklar yabancılar basın medya reklam eğitsel faaliyetlerle ilgili temalarda yürütülen ortak işlerin ilişkilerin sonlanması söz konusu. Eskiyi geride bırakmaya, ısrarcı olmamaya gayret gösterin. Ruhsal anlamda yepyeni farkındalıklar arayışlar içinde olabilirsiniz.

OĞLAK: Tutulmayla birlikte sosyalleşebilir, takım çalışmalarında dernek-gruplar içinde yeni ilişkiler işbirlikleri kurabilirsiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirme doğrultusunda çevrenizden destek veya teklifler alabilirsiniz. Gelecek planlarını hayal ve ümitleri yenilemek, daha sağlam temele oturtmak için yeni ilişkiler işbirlikleri anlaşmalar içinde olmaya gayret gösterin. Diğer taraftan da sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız sizin için zorlayıcı temaları beraberinde getirebilir. Yurt dışı işler-ilişkiler reklam medya ve eğitsel faaliyetlerle ilgili yeni atılımlar işbirlikleri öne çıkabilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

KOVA: Tutulmayla birlikte kariyerinizi geliştirmeye yönelik (terfi, yöneticinin değişimi, hukuksal veya ortaklı işler, sektör değişikliği vb.) önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Toplumsal konumunuzu (statü, ünvan, evlilik, ün), planlarınızı ve kariyerinizi değiştirecek ilişkiler işbirlikleri çalışmalar içinde olabilirsiniz. Diğer taraftan da mesleki konularda sizi bağlayan ilişki ve anlaşmalar ortaklıklar içinde olmanız zaman zaman sizin için zorlayıcı olabilir. İş ilişkileri ve anlaşmalarında krizlerin yaşanması, var olan ilişkilerin dönüşmesi ya da bitmesi mümkün olabilir. Yurt dışı işler ilişkiler reklam medya ve eğitsel faaliyetler ev-gayrimenkul ailevi konularla ilgili yeni atılımlar işbirlikleri öne çıkabilir. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.

 BALIK: Tutulmayla birlikte hayata daha geniş ve yepyeni bir pencereden bakmanızı sağlayacak eğitim seyahat iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Kişisel gelişim çalışmaları yolculuklar medya reklam hukuk alanlarında akademik faaliyetlerde düşünsel ve felsefi konularda işbirlikleri ilişkiler içinde olabilirsiniz. Yüksek lisans eğitim işlerinde ilerleyebilir, yurt dışına çıkabilir, ithalat-ihracat işleriniz ivme kazanabilir. İlişki ve işbirliklerine yaklaşımınızı değerlerinizi yenileme gayretinde olun. 26 Ekimle birlikte harekete geçmeye özen gösterin.