8 Ekim Ay Tutulması

1024 468 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Türkiye saatiyle 8 Ekim 2014 saat 13.50’de Koç burcunun 15.derecesinde bir Ay Tutulması yaşanacak. Ay tutulması; Dolunay zamanında gerçekleşir ve daha çok duygularımız, ihtiyaçlarımız ve yönelimlerimiz üzerinde etkili olduğu söylenir. Astrolojik olarak tutulmanın kişisel haritanızda güçlü bir etki yaratması için; Doğum Haritanızdaki gezegenlere veya önemli noktalara temas etmesi gerekir. Dolayısıyla her tutulma herkesi aynı derecede etkilemeyebilir. Tutulma Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Kuzey ve Güney Amerika kıtası, Avustralya, Yeni Zellanda, Japonya Çin ve diğer Asya Pasifik ülkelerinde görülebilecek.

Tutulma Koç-Terazi ekseninde gerçekleşeceğinden ilişkilerde, evlilik ve ortaklıklarda, hukuksal alanda, diplomaside ben-sen dengesini eşitliği uyumu sağlamak isterken aynı zamanda bireyliğimizi güçlendirme geliştirme heyecanı ve çabası içinde olacağımızı da gösteriyor. Ayrıca Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleştiğinden geçmiş tecrübelerimizle bağlantılı olan ve tekrar eden temaların bizi aşağıya çekmeye çalışabileceğini söyleyebiliriz.
Tutulma anında ateş elementinde güçlü bir vurgu ortaya çıkıyor. Mars Jüpiter Uranüs ve Ay’ın oluşturduğu büyük ateş üçgeni; inançlarımız değerlerimiz yaşam görüşlerimiz doğrultusunda, yoğun bir mücadele adeta bir savaş içine girebileceğimizi gösteriyor olabilir. Her birimiz farklı yaşam alanlarında (eğitim iş aşk sağlık vb.) canlılığın güvenin cesaretin daha çok arttığı, yaratıcılığın iyimserliğin öne çıktığı bir dönem yaşayabiliriz. Bizi heyecanlandıran daha çok sabırsızlık içinde olduğumuz temalara çekilebiliriz. Yaşamlarınızın belli alanlarında beklenmedik ve ani gelişen olaylara açık olmanızda fayda var. O yüzden yavaşlamaya, karşınızdaki kişiyi veya karşıtlık yaratan olayları anlamaya çalışın. Enerjinizi gücünüzü diğerlerinin ihtiyaçlarını da göz ederek kullanın. Kısaca bu tutulma heyecanlı hevesli harekete geçmeye hazır olduğunuz temalarda bir sonuç elde etmek için; işbirliği denge uyum hak-hukuk temalarını da ihmal etmememiz, ortak bir yolda birleşmemiz gerektiğine işaret ediyor!

8 Ekim 2014- Ay Tutulması, İstanbul
8 Ekim 2014- Ay Tutulması, İstanbul

Ay tutulma esnasında “alpheratz” sabit yıldızı ile birleşiyor. Bu yıldız hızlı hareket etme becerisini gösterir. Bağımsız ve özgürlükçüdür. Hızlandırıcı etkisi vardır. Zaten tutulma yeniliği reformu özgürlüğü anlatan Uranüs gezegeniyle de birleşiyor. Demek ki duygusal olarak acil bir özgürlük yenilik farklılık arayışında olacağımız bir tutulma yaşayacağız. Aynı zamanda sinirli gergin, adeta bir elektrik akımına kapılmış gibi heyecanlı agresif bir ruh hali içinde de olabiliriz. Tutulmayla birlikte 30 Mart 2014 tarihi civarında yaşadığınız temaları, o dönemde attığınız yeni adımların neler olduğunu düşünün. Çünkü bu günler bir nevi Mart ayı sonlarında başladığınız işlerin ilişkilerin vs. meyvesini topladığınız günler olacak.

Koç Yengeç Terazi ve Oğlak burçlarının 2. on günlük döneminde doğanlar yaşamlarında  beklenmedik ve hızlı değişimler yaşayabilir. Aslan Yay ve Koçlar ise bu dönemden en çok fayda sağlayacak burçlar. Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yükselen burçlara göre yaptığım analizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bir analiz için Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

KOÇ:  Ay tutulması ile birlikte hayatınızda sürpriz bir dönem başlayabilir. Özellikle Mart ayı sonlarında başlattığınız veya içinde olduğunuz temaları bir gözden geçirin. Şimdi ne aşamada olduğunuzu daha net görebileceksiniz. Yaşamınıza ve sağlığınıza dair daha önce attığınız adımlar bu dönem netleşebilir. Yurt dışı yabancılarla ilgili işler, medya-reklam-basın-yayın işleri, akademik ve kişisel gelişim çalışmaları, yolculuklar, aşk yaşamı çocuklar, hobi sanat tasarım spor çalışmaları, aracılık faaliyetleri… tüm bu konularda daha cesur özgüvenli hareket etme ve başarılı olma şansını yakalayabilirsiniz. Bu süreçte ilişkiler anlaşmalar stres ve zorlukları, rekabeti beraberinde getirebilir. İlişki ve işbirliklerinde diplomatik hareket etmek size çok şey kazandıracak. Kısaca heyecanınızı duygusal gerginliğinizi dengelemeli, özel ve iş ilişkilerinde birleştirici bir tutum içinde olmaya gayret etmelisiniz.

BOĞA: Ay Tutulmasıyla birlikte gizli kalmış konular, sizi tutsak eden mecbur bırakan şeyler, fedakarlık ve kabullenme gerektiren temalar ortaya çıkabilir. İçe yönelmek, sağlığınızla ilgilenmek, dinlenmek, kalabalıklardan uzaklaşıp biraz yalnız kalmak ihtiyacında olabilirsiniz. Miras, aile büyükleri, ev gayrimenkul konuları, başkalarının da işin içinde olduğu finansal işlerde (banka kredi vergi borçlar) sizi zora sokan stres yaratan temalar ortaya çıkabilir. Ya da bu konularda daha önce doğru adımlar attıysanız işler kendiliğinden hızla hallolabilir. Bu noktada yapmanız gereken işlerinize, görev ve sorumluluklarınıza odaklanmak. İşbirliği ve uyum içinde olmaya gayret edin. İş yaşamında politik işbirlikçi bir tutum izlemeniz yararınıza olabilir. Bazılarınız görev ve yer değişiklikleri yaşayabilir. Yine sağlığınıza günlük beslenmenize bu dönem özellikle önem vermelisiniz.

İKİZLER: Tutulmayla birlikte katıldığınız takım çalışmalarında veya sosyal gruplar arkadaşlık ilişkileri içinde yepyeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gelecek planlarınızı hayallerinizi gerçekleştirmeye yönelik çalışmalarınızda değişiklikler yenilikler içinde olabilirsiniz. Ya da sosyal çevrenizi değiştirecek olaylar içinde olabilirsiniz. Sizi mutlu eden şeyler ile başkalarınında mutluluğunu etkileyen temalar arasında sıkıştığınızı hissedebilirsiniz. Çocuklar ve gelecek planları, arkadaşlarınız ve sevdiğiniz, kendi istekleriniz ve içinde bulunduğunuz grubun istekleri… Bu dönem özel ve ikili ilişkilerden, anlaşmalardan ortak işlerden yana çok sayıda fırsat var. Yakınlarınız eşiniz ortağınız arkadaşlarınızla işbirlikleri projeler içinde olmak size fayda sağlayabilir. Sadece bir şeyleri yapmak başarmak için değil kendi iç dengenizi korumak, mutluluğunuzu huzurunuzu yakalamak içinde mücadele etmeye gayret gösterin.

YENGEÇ: Tutulmayla birlikte kariyeriniz veya üst yöneticilerinizle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler açığa çıkabilir. Geleceğe dair planlarınızı ve kariyerinizi değiştirecek haberler alabilirsiniz. Bu bir terfi iş/sektör değişikliği gelirinizi ve çalışma düzeninizi değiştirecek bir gelişme de olabilir. Ani bir iş değişikliği-ayrılık kararı da olabilir. Harekete geçmeden önce ev aile ilişkilerinizi, düzeninizi de düşünün. Aile içinde uzlaşma sağlamadan, ev/gayrimenkulle bağlantılı konuları çözmeden planlarınızı devreye sokmanız zor olabilir.

ASLAN: Tutulmayla birlikte hayata bakışınızı, felsefe ve inançlarınızı değiştirecek olaylar tecrübe edebilirsiniz. Hayata daha geniş pencereden bakabilecek sürpriz yolculuklar eğitim seyahat iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Kitap yayınlayabilir, medya hukuk akademik işlerinizle ilgili de beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Süren eğitim hukuk medya-reklam ve ticari faaliyetlerinizde ise beklenmedik sonuçlar doğabilir. İletişim tarzınızda yazışma ve anlaşmalarda dengeleri çıkarları yeniden belirlemek size fayda sağlayabilir. Diplomatik bir üslup kurmaya, işbirliği içinde kalmaya gayret edin.

BAŞAK: Yükselen başaklar için tutulma maddi manevi veya fiziksel açıdan huzursuz edici endişe yaratan olayları gün yüzüne çıkarabilir. Yaşamınızı kontrol edemediğiniz duygusuyla yüzleşebilirsiniz. Bazılarınız sağlık sorunundan kurtulmak için bir operasyon geçirebilir. Tutulma aynı zamanda ortak gelir ve harcamalar evinizde gerçekleşiyor. Beklediğiniz kredi miras prim nafaka vergi burs işlerine dair sürpriz haberler alabilirsiniz. Ödeme planlarınızı, başkalarının da işin içinde olduğu (ortak eş aile arkadaş) gelir kaynaklarınızın planlamasında beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Başkalarının kaynakları üzerindeki kontrolü kaybetseniz de kendi kaynaklarınızı bütçenizi iyi yöneterek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olun, dengeli harcamalarda bulunun. Bir iş kurma/geliştirme arifesindeyseniz başkasının kaynaklarını değil, kendi becerilerinizi göz ederek size ait olan bütçe ve kaynaklarınıza göre planlama yapın.

TERAZİ: Ay tutulması ile birlikte anlaşmalar davalar evlilik ortaklık ilişkilerinizde sürpriz bir dönem başlayabilir. Bazılarınız ortak işlerinde veya evliliklerinde, özel ve iş ilişkilerinde ayrılıklar gerginlikler şaşırtıcı gelişmeler yaşayabilir. Rekabet yaratan ilişkiler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Ancak hem özel hem de iş yaşamında aşırı bireysel ve agresif davranışlardan kaçınmak gerekiyor. Düşünerek hareket etmeniz gerekiyor. Kendi ihtiyaç ve isteklerinizi de göz ederek ılımlı bir üslup ve yöntem geliştirmenizi öneririm. Tüm bunların yanında dengeleri koruyabilirseniz, anlaşmalar sözleşmeler özel ve iş ilişkileriniz arkadaşlar yakınlardan yana önemli fırsat ve destekler elde edebilirsiniz. Örneğin bir iş anlaşmanız sonlanırken bir yenisine imza atabilirsiniz.

AKREP: Tutulmayla birlikte çalışma ilişkilerinde, işyerinde beklenmedik gelişmeler ortaya çıkabilir. İş koşullarınızda görev ve sorumluluklarınız da değişimler olabilir. Beraber çalıştığınız, hizmet ve destek aldığınız kişiler işten ayrılabilir veya sizi şaşırtan tutumlar içinde olabilirler. Günlük yaşamda ilgilenmeniz gereken acil konular yükünüzü artırabilir. Genel olarak sağlığınıza beslenmenize daha çok özen göstermeniz gerekebilir. Bir iş kurma/geliştirme/değiştirme arifesindeyseniz kontrolünüz dışında gelişebilecek olayları da göz önünde bulundurun. Beraber çalıştığınız başkalarından destek aldığınız işlerdeki değişimler sizi yorabilir, planlarınızı aksatabilir.

YAY: Tutulmayla birlikte aşk hayatınız hareketlenebilir, bazılarınız ani bir ilişkiye başlarken bazılarınızda ayrılabilir. Çocuklarla veya bebek sahibi olmakla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Bazı yükselen yaylarda aşk yaşamında devam eden agresyon/stresler hakkında artık önlerini daha net görebilirler. Sahne spor hobi sanat faaliyetlerinde de yeteneklerinizi geliştirecek, gösterecek fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu dönem yurt dışı yabancılar eğitim faaliyetleri basın medya reklam işleriyle ilgili konularda daha hızlı ilerleme şansını bulabilirsiniz. Risk içinde olduğunuz daha cesur davrandığınız konularda beklenmedik gelişmeler işten elde ettiğiniz kazancınızı sosyal çevre ilişkilerinizi geleceğe ilişkin planlarınızı etkileyebilir. Eğer bir organizasyon grup klüp dernek veya siyasi faaliyet içindeyseniz kendi isteklerinizle diğerlerinin istekleri arasında kalabilirsiniz, kendinizi ılımlı ve politik şekilde ifade etmeniz çok önemli. İlişkilerinizde ortaklıklarda diplomatik bir tutum içinde olmaya gayret gösterin.

OĞLAK: Tutulmayla birlikte ev yaşamı aile ilişkileri gayrimenkule aile büyükleriyle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler stresler doğabilir. Ani bir kararla yaşadığınız yeri değiştirebilir ya da evde tadilata başlayabilirsiniz. Gayrimenkul miras kredi ile ilgili konular eğer doğru adımlar attıysanız işleriniz hızla çözülebilir. Tüm bu konular gelecek ve kariyer planlarınızı etkileyebilir. Ev aile meselelerindeki değişimleri çözerken işinizi kariyer planlarınızı da düşünün. Özellikle iş yaşamında üst yöneticilerle ilgili ilişkilerde devletle bağlantılı konularda diplomatik bir üslup içinde olmaya özen gösterin.

KOVA: Tutulma ile birlikte eğitim-zihinsel faaliyetlerde farklı yollar izlemeye karar verebilir, internet, yazı, sözleşmeler, ulaşım-lojistik işlerinde beklenmedik ve hızlı gelişen olaylar içinde kalabilirsiniz. Kardeşler, yakın çevrenizle ortak yatırımlarda bulunabilir veya bu konulara ait fikirlerinizi projelerinizi işbirliklerinizi yenileyebilirsiniz. Zihinsel açıdan oldukça aktif heyecanlı elektrik yüklü bir hal içinde olmanız mümkün. İletişim ve yazışmalarda yolculuklarda daha diplomatik sakin bir tutum içinde olmaya çalışın. Yavaşlamaya gayret edin. Yine araba kullanırken yolculuklarda tedbirli ve sakin olun. Yakın çevrenizdeki gelişmeleri çözmek için olay ve kişilere daha uzaktan farklı bir anlayış ve üslupla yaklaşmaya çalışın.

BALIK: Tutulma ile birlikte gelirlerinizi artıracak becerilerinizi kullanabileceğiniz yeni kazanımlar, yatırım fırsatları yakalama gayreti içine girebilirsiniz. Projelerinizde beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Ani harcamalar içinde olabilirsiniz. Parasal konularda beklenmeyeni bekleyin, önlemci olun. Başkalarından kaynaklı gelir ve ödemelerde; miras, vergi, nafaka, kredi işlerinde ise diplomatik ve ılımlı bir üslup içinde olmanız sizin yararınıza olacaktır. Kendi kaynaklarınız üzerinde kontrolü yitirdiğinizde başkalarından destek alabilirsiniz.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle