31 Ocak 2018 Aslan Burcunda Ay Tutulması

31 Ocak 2018 Aslan Burcunda Ay Tutulması

500 750 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

31 OCAK 2018 ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

31 Ocak saat 16.26’da Aslan burcunun 11.derecesinde Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları sırasında duygular zirve yapar, olaylar büyür, gerilim artar. Hele de bu bir “drama kraliçesi” olan aslan burcunda yaşanacağı için duygular tutkular şelale olacak diyebiliriz. Gökyüzünde Venüsün Güneş ve güney ay düğümünün kova burcunda olduğu bu tutulma anında, kendinize olaylara biraz dışardan bakmaya çalışın. Düşündüğünüz gibi olmayan, gitmeyen şeyleri fark etmeye, kalbinizin duygularınızın sesini duymaya çalışın. Size heyecan ve mutluluk katan şey ne ve o nerede? Nasıl gidip bulmalı veya ortaya çıkarmalı?

Kendinizi ifade etmek, görünür ve fark edilir olmak istediğiniz alanlar var ise yaşamınızda şimdi onlara ağırlık verebilirsiniz. Gücünüzü yaratıcılığınızı enerjinizi yüreğinizi ortaya koymak, yaptığınız iş veya seçimlerde daha cesur davranmak gerekebilir. Ürkek, çekingen ve kararsız davranmak, hayata kendi yüreğinizden değil de başkasının gözünden bakmak ve seçimlerinizi bu yönde yapmak esen rüzgardan faydalanmanıza engel olabilir. Aslan burcundaki ay tutulması heyecanı tutkuları stresi çatışmayı artırır, çünkü bu dönemlerde insan, kendi duygularına arzularına kalbini artıran şeylere odaklanır. Elbette bu içe bakış, dış dünyada mutlaka bir şey veya birileri ile çakışır. O yüzden bu enerjiyi doğru yerde ve şekilde kullanmaya bakmalıyız. Ego savaşları, rekabet içeren tartışmalar, gururunuzu inciten konuşmalar kişisel açıdan sizi geliştirirken bir yandan da yaralayıcı olabilir. Egoistçe söylemlerden, ben bilirim laflarından uzak durmaya bakın. Jüpiterin sert açı yaptığı, Merkürün oğlak burcunun son derecesinde olduğu bu tutulma anında yengeç burcu yükseliyor. Bizi hassas ve alıngan kılan yumuşak karnımıza dokunan meseleler ortaya çıkacağını söyleyebiliriz, sağduyulu sakin kalmaya bakmalıyız.

Kendi değerinize, duygularınıza, tutkularınıza sahip çıkmak ve geliştirmek temasının hakim olduğu bu ay tutulmasında diğerlerinden destek almak hızla ilerlemek çok mümkün olmayabilir. Onun yerine diğerlerine temas etmek, sevgi ve ilgi vermek, başkalarının hayatını küçük dokunuşlarla renklendirmek, neşe katmak gibi ikili ve sosyal ilişkilere, etkinliklere, grup aktivitelerine ağırlık vermek kalabalıklar içinde aktif olmak alternatif bir çıkış yolu olabilir, size keyif ve özgüven de katabilir.

Aşkların dolu dizgin belki de daha bencil, ki aşk bencildir :), yaşanacağı bugünlerde, ilişkilerde gerilim artabilir. Daha samimi içten, dürüst olmak; neyi isteyip neyi istemediğinizi söylemek konusunda daha net olmaya bakın. Sizi mutsuz eden ne?, sorunun kaynağı ne? İdare eden yumuşatmaya çalışan ya da tam tersi yöneten baskı kuran tutumlar size ve ilişkinize fayda sağlamayabilir. Böyle zamanlarda ilişkilerde “dengeyi tutturmak, gurur yapmamak ama bir yandan da isteklerinin peşinden gitmek” üçlüsünü hayata geçiremezseniz yıkıcı yıpratıcı bir şubat ve ilkbahar geçirebilirsiniz.

Aslan burcunda gerçekleşen bir tutulmada aldığınız karar attığınız adım ortaya koyduğunuz iş mutlaka sizi yansıtmalıdır. Başkalarını mutlu etmek desteklerini almak beğenilmek onlar üzerinde etki bırakmak gibi seçimler sizi aşağıya çekebilir. Bu dönemde başkalarını üzmeden yaşam sevincinizi neşenizi canlılığınızı artıran seçimlerde bulunmaya bakın. Başkalarına değil kendinize iç sesinize güvenin, sınırlarınızı kaygılarınızı prensiplerinizi gözden geçirin. Bazı konularda risk almak daha spontan hayatın akışına güvenerek adım atmak sandığınız kadar ürkütücü olmayabilir. Evde işte aşkta gündelik yaşamda bireyselliğini özünü seçimlerine yansıtmaya çalışan, bu uğurda “ayrık otu” olmaya göze alan kazançlı çıkacak, diyebiliriz. Sevilmiyorum, istenmiyorum, takdir edilmiyorum, fark edilmiyorum, benim istediğim olmuyor gibi duygu dalgalanmalarına çok itibar etmeyin. İçinizdeki gücü enerjiyi iyiyi ilhamı diğerlerini incitmeden dışarı çıkarmaya bakın.

Aslan, Kova, Boğa ve Akrepler için hareketli dönemler başlıyor. Koç ve yaylar bu enerjiyi hayatlarına daha kolay bir şekilde uygulayabilir. Işığınızı yansıttığınız keyifli bir tutulma dilerim.