AKREP BURCUNDA DOLUNAY

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

1024 512 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

27 Nisan 2021, Akrep Burcunda Dolunay

27 Nisan Salı sabahı güneşin doğuşuyla birlikte yeni bir döneme uyanıyor olacağız. Akrebin 7.derecesinde gerçekleşen dolunay; bir parçamız gibi olan, kendimizi ondan ayrı tutamadığımız şeylerle ilgili bir farkındalığı açığa çıkaracak. O’nun aslında bize ait olmadığı gerçeğini! 

Bir parçası olduğumuz, kendimizi ayrı tutamadığımız çok şey var hayatta. İdeallerimiz, yakın çevremizdeki insanlar, ailemiz, dostlarımız, evimiz, işimiz… Bir arada olmak, güvenmek, tutunmak, birlikte yol almak, bel bağlamak, birinin derinlerine inmesine izin vermek çok özel bir karar ve elbette bir seçim. Kim veya ne ile bu denli yaklaşacağımıza, iç içe geçeceğimize elbette biz karar veriyoruz. Duygularımız, beklentilerimiz, çıkarlarımız, hayallerimiz, alışkanlıklarımız, ilişkilerimiz hepsi bir araya gelip “güven çemberimizi” oluşturuyor. Zorluklarla baş etmek ve aynı zamanda yaşamdan keyif almak için o çembere, o çemberin içindekilere ihtiyaç duyuyoruz. 

Bu dolunay ile birlikte çemberiniz içinde bir zayıf halka belirebilir. Hatta siz bir süredir bunu biliyor seziyor görüyor bile olabilirsiniz. Susmayı, eyleme geçmemeyi seçmiş olabilirsiniz. Bazen insan görür de görmez, duyar da duymaz ya bu biraz öyle bir hikayeye benziyor. Özetle şimdi, akrebin doğasına uygun olarak derinlere tüm çıplaklığıyla dalma zamanındayız. Bu sayede yüzeyde olan bitenin ardındakini göreceğiz. Bu görüş işinin içinde Uranüs gibi sürprizlerle dolu bir gezegen olduğundan gelişmeler paldır küldür olacaktır. O yüzden dalarken derin bir nefes almayı unutmayın. Ekipmanlarınızı kontrol edin. Vurgun yememek için kontrollü ilerleyin. 

Dolunay ile birlikte en büyük haline ulaşan Ay, beraberinde mutlaka bir değerlendirme yapmayı zorunlu kılar. Kararlar alırken sizi hırpalama ihtimali yüksek olan seçimlerden kaçının. Boğa ve akrep burcu ikilisi bolluk-yoksunluk, istikrar-kriz gibi kavramlarla bağlantılıdır. “Her şeyim var zaten hayatımda, bir değişiklik yapmama gerek yok” diyerek kendinizi farkında olmadan zora sokuyor olabilirsiniz. Tam tersine “hiçbir şeyim yok, elimdekiler bana yetmez” diyerek daha fazlası için kendinizi riske atıyor olabilirsiniz. Ayrıca bu ikili; para mal mülk miras gibi maddi kazançların yanında sahip olmak, paylaşmak, biriktirmek, gizlemek ile de ilgilidir. Varlık ve yokluk, kazanmak ve kaybetmek ile ilgili deneyimler bu burçlar vurgulandığında mutlaka önümüze düşer. Bu ve benzeri seçimlerin yol açacağı sonuçların farkına varmak, bizi sarsacak olan fırtınanın etkisinden uzaklaşmamıza yardımcı olabilir. Yeni hafta ile birlikte birkaç hafta boyunca derinlemesine düşünmek ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bir şeylerin göründüğü gibi olmaması, gizemin yerini büyülü değil çıplak gerçeğe bırakıyor olması, sizin bir parçanız olduğuna inandığınız şeylerin sizden ayrı olan yönlerini açığa çıkaracaktır. Ötekinin yüzünü, meselenin diğer yüzünü gördüğünüzde iyi tartıp biçin. Tutmak ile bırakmak arasında sıkışıp kalmayın. Bir şeyleri olması istediğiniz gibi görmeye çalışmak, bir şeyleri eğip bükmek, değiştirmeye, yönetmeye çalışmak sizi korumak yerine yıpratabilir. Sonuçta gören de görmeyen de sizin gözleriniz! Unutmayın. Bir başkasının ki değil.

Sağlıkla yönetebildiğiniz bir dolunay haftası diliyorum.