KOÇ BURCUNDA YENİAY

KOÇ BURCUNDA YENİAY

852 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

12 Nisan 2021, Koç Burcunda Yeniay

Haftanın ilk gününe koç burcunda doğacak yeniay ile başlıyoruz. Güneş doğmadan önce sabah 5.31’de 22 derece koçta doğacak yeniay ile birlikte ufukta Neptün gezegeni yükseliyor olacak. Gökyüzünde çıplak gözle görebileceğimiz gezegenler arasında olmayan Neptün; fedakarlık, belirsizlik, bilinmezlik ve kaos ile anılır. Yeniayı yöneten Mars ise ikizlerde ve normal seyrini aşan bir hızla yol alıyor, haritanın dibinde yer alıyor. Bilmek öğrenmek haberdar olmak derdinde. Aklındakini bir an önce hayata geçirmek için uğraşıyor.

Yeniay ile birlikte bizi harekete geçmeye adeta mecbur kılan birtakım motivasyonlarımız var fakat önümüzü göremiyoruz. İnsan önünü görmeden nasıl adım atar, riske girer ve karar verir? Hayata ve kendine güvenerek elbette!

Bu yeniay ile birlikte cesaret ve yenilik gerektiren birden fazla konu gündeminizde olabilir. Adım atma, tohum ekme zamanındayız. İçgüdülerinize güvenin. Ne yapmak istiyorsunuz? Hedef belirleyin ve mutlaka başlayın. Bir yandan da aklınızla sıkı bir diyalog halinde olun. Akıl yürütün, sorgulayın, iletişim ve fikir alışverişlerine önem verin. Çok düşünmek sonra yola koyulmak zaman kaybı yaratabilir. Cesaret ile birlikte bilgiyi peşi sıra kullanırsanız, değişen koşullara bilinmezliklere hızla adapte olabilirsiniz. Bu süreçte “sonunu düşünen kendi hayatının kahramanı olamaz”, unutmayın.

Koç burcu tek başınalık ve cesaret ile ilgili bir burçtur. Kendi hayatının kahramanı olmakla ilgilidir. Kahraman yola birini veya birilerini kurtarmak için düşer. Yoldayken engeller ile karşılaştığında kendi limitlerini ve gücünü sınar. Seçimler yapar, kararlar alır. Kendini engeller vasıtasıyla tanır. Yeniay haritasında koç burcunda yer alan Venüs, Plüton ile sert bir kontak kuracak. Öyleyse bizi zorlayan temanın, değer verdiğimiz bizim için önemli ve elzem konular olduğunu tahmin edebiliriz. Bu para, yakın ilişkiler, aşk yaşamı, ortaklı işler, işbirlikleri gibi bizi mutlu ve iyi hissettiren tüm konuları kapsayabilir. Elbette bu maddeler ve öncelik sırası insandan insana değişir. Değerler görecelidir.

Bu dönemde attığınız adımlar ve aldığınız riskler tamamen sizin hayatınızın seyri ile ilgili olmayabilir. Yola devam etmek, engelleri aşmaksa tamamen sizinle ilgili olacaktır. 15 Nisan Perşembe günü Venüs’ün boğa burcuna geçişi ve Mars’ın Jüpiter ile kurduğu verimli akış sayesinde haftanın kalan günlerinde daha net sonuçlar almaya başlayabiliriz. Muhakeme yeteneğimizi daha iyi kullanabiliriz. Hayatınızı güzelleştiren yeni başlangıçların tohumunu ektiğiniz bir hafta diliyorum sizlere.