TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

1024 659 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Terazi Burcunda Dolunay, 28 Mart 2021

28 Mart Pazar gecesi 21.48’de Terazi burcunun 8.derecesinde doğacak Dolunay ile birlikte bir değerlendirme sürecine giriş yapıyoruz. Ay’ın gökyüzünde en belirgin olduğu bu halde bizler, yaşantımızda bazı konuları daha çıplak haliyle olduğu gibi görme ve anlama şansını elde ederiz. Her 28 günde bir gerçekleşen dolunaylar, o burcun doğası doğrultusunda farkındalık mesajlarını gökyüzünden yeryüzüne taşırlar. Bu dönemin mesajıysa Terazi burcunda ve elbette dolunay anındaki gökyüzünde gizli!

Terazi burcunun öyküsü, öteki ile geçinmek ve yaşamda dengeyi yakalamak ile ilgilidir. Bunu dans etmeye, bir ritim yakalamaya benzetebiliriz. Şimdi bir süredir yakaladığınız ritim değişiyor. Bu burcun doğasında hep öteki, diğerleri vardır. Onlarla birlikte hareket edilir. Bazen bu aileden biri bazen de bir iş arkadaşı olur. Dostunuz, sırdaşınız, eşiniz, sevgiliniz veya rakibinizi bu listeye mutlaka ekleyin. Özetle kendinizi eş tuttuğunuz, bir süreliğine de olsa birlikte yol aldığınız, yolunuzun kesiştiği insanlardır ötekiler. Biraz içerdedirler halkanın, biraz dışarısında. Onlarla etkileşimdeyken bir yandan kendinizi korumak istersiniz bir yandan onların güven veren varlığını kaybetmemek. Her ilişkinin doğası dokusu başkadır. İlişkiyi ayakta tutan bağlar, ilmik ilmik ördüğünüz ipliğin desenine, rengine, türüne göre değişir. İşte şimdi dolunay tüm bu ilişkilerimize ışık tutacak. İyi dostlar, düşmanlar, aşklar, sadece işi düşünce uğrayanlar gündemimize gelecek. Ayrıca yepyeni ilişkiler, dostluklar oluşabileceği gibi var olanları onarabilir veya hayatımızdan çıkarmayı bu süreçte seçebiliriz.

Diğer taraftan Terazi burcu, adı üstünde, tartıp biçen, orta yolu, dengeyi, uyumu, ölçüyü, adaleti, eşitliği sağlamaya çalışan bir doğaya da sahiptir. Neyin doğru neyin yanlış, kimin haklı kimin haksız olduğuna kafa yorar. Bunun için dinler, empati kurar, uzlaşma zemini yaratmaya çalışır, hak verir/vermez, politik davranır veya taraf tutup ölçüyü kaçırır. Aslında tüm mesele içerde ve dışarda dengeyi yakalayabilmeyi başarmaktır. 

Böyle baktığımızda belki de hayattaki en zor meselelerden biri de budur. Hep dengede kalmak! Dengeyi korumak, adil olmak, kimseyi kırmadan meseleleri tatlılıkla bağlamak. Şimdi terazi burcundaki dolunay ile birlikte bu konulara odaklanacağız. İlişkilerimizi nasıl yönetiyoruz? Sorunlarla karşılaştığımızda nasıl çözüyoruz? Meseleleri yönetirken tarafsız kalabiliyor muyuz? Tadımız kaçmasın diye olmaza olur mu diyoruz? Bugünlerde tadınız tuzunuz biraz kaçmışsa, hayat kişiler ve olaylar vasıtasıyla meselenin kaynağını fark etmeniz yönünde ipuçları yollayabilir, uyanık olun.

Özellikle terazi burcunu yöneten Venüs, onun karşıt burcu olan koçtaki Güneş ve Kiron ile yan yana olduğu için terazinin bir kefesi belirgin şekilde ağır tartacaktır. Duygusal dengeniz, parasal konular ve ilişkilerle doğrudan bağlantılı olabilir. Kendinizi iyi hissetmek veya bir konuda yol almak için bugünlerde bir hamle planlıyorsanız; birikimlerinizi, parasal durumunuzu ve size destek olmasını beklediğiniz kişilerle olan ilişkilerinizi iyi değerlendirmeye bakın. Nerede ve ne zaman tek başına veya birlikte hareket etmeniz gerektiğini iyi değerlendirin. Koç burcunda Güneş ve Kiron ile birleşen Venüs, ilişkilerde ve parasal konularda biraz hoyrat, düşüncesiz, ölçüyü tutturmaktan çok dengeleri bozan bir şekilde çalışabilir. Belki de yakın geçmişte böyle bir olay yaşadınız, kırgınsınız veya kızgınsınız, öyleyse onu tamir etme onarma şansını yaratabilirsiniz. Özellikle Merkür’ün koç burcuna geçeceği 4 Nisana kadar, aldığınız bilgilerin doğruluğuna, eksik veya çelişkili olmasına ekstra dikkat edin. Bazı konuları olduğu haliyle değil, olmasını istediğiniz gibi yorumluyor olabilirsiniz. Bunun yanında Neptün ile birleşen Merkür, algılarımızı güçlendirir, derin bir kavrayış ve sezgi katar. Sezgilerimiz görüşümüzü bulanıklaştırmak yerine netleştirebilir de.

Sanatsal konular, politika ve kadınlara ait konular yine gündemimizde yer alabilir. Ülkemiz haritasındaysa dolunay muhalefeti ve ülke içi güvenlik meselelerini anlatan 4.evdeki Mars’ın tam da üzerinde gerçekleşiyor. Bu konularda var olan dengeleri, işbirliklerini bozan ve yenilerini yaratmaya yol açan gelişmeler bekleyebiliriz. Bu hiç şaşırtıcı olmaz.

Doğum haritanızda yükseleniniz veya burcunuz özellikle koç/terazi/oğlak/yengeç burçlarında ise, dolunay sizi diğerlerine göre daha fazla etkileyebilir. Yaşantınızda dikkat çeken farkındalıklar katabilir. Yeni kararlar almak, adımlarınızı hızlandırmak söz konusu olabilir. Sağlıkla yeni dengeler yarattığınız bir dolunay döngüsü diliyorum.