BALIK BURCUNDA YENİAY

BALIK BURCUNDA YENİAY

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Balık Burcunda Yeniay, 13 Mart 2021

Her yeniay döneminde gökyüzü ile eşzamanlı olarak gündemimiz değişir, hızlanır, tazelenir. Güneş ve Ay’ın bir burcun aynı derecesinde bir araya gelmesiyle 28 günde bir oluşan yeniaylar, astrolojide yeni başlangıçları ve niyetleri ifade eder. Değişen gökyüzü enerjisine uygun şekilde adımlarımızı, yeniayın doğduğu burç doğasında atmak bize olumlu anlamda bir farkındalık kazandırır. Hayatın ne yönde akmakta olduğuna dair bir farkındalık !

13 Mart Cumartesi günü 13.21’de balık burcunda doğacak yeniay, Venüs ve Neptün gezegenlerinin etkisinde doğuyor. Balık burcu başlı başına; aşkınlık taşkınlık sınırsızlık fedakarlık sezgisellik kabul teslimiyet ve ilham-yaratıcılık gibi kavramlarla ilişkilendirilir. Bu iki gezegenin verdiği destek ile birlikte bu temalarda “aşırılık” yaşanabilir. Olumlu anlamda; sevildiğinizi, yakın çevreniz ve hayat tarafından desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Bu size güç ve güven katar, hoşgörünüz neşeniz artar, sanki kalp ritminiz evrenle bir atar. Hayat ile uyum içinde hissedersiniz. Düşüncesi bile güzel değil mi? Evren sizin tarafınızda, şanslısınız, iyi hissediyorsunuz ve çok şükür diyorsunuz; hayat güzel! Belki de biraz streslisiniz, çözemediğiniz alternatif üretemediğiniz özel ve iş sorunları içerisindesiniz. Böyle bir gökyüzü altında insan, yardımın veya çözümün yanı başında olduğunu daha kolay hissedebilir. Çoğunlukla da öyledir, iyi de kötü de hep yanı başımızdadır zaten. Olasılıkları görebilmek fark edebilmek için biraz durmak, yavaşlamak, sakinlemek iyi bir seçenek olabilir. Sezgilerinize güvenmek ve hayatın akarken beraberinde ne getireceğine bakmak. Belki yanlış durakta yanlış otobüs bekliyorsunuz? Şimdi böyle bir öyküyü görebilme imkanı var. Sürekli olarak düşünen, tasarlayan, durmak bilmeden çalışan zihnimizi ve bedenimizi biraz yavaşlatmak ve kendiliğinden yanıtların gelmesini beklemek harika olur. Tüm bunlar güzel şeyler ve olması da mümkün.

Diğer taraftan olumsuz anlamda; bir şeylerin olması, çözülmesi, düzelmesi, yardımın gelmesi, iyileşmesi konusunda gerçeküstü beklentilere kapılabiliriz. Bir süreliğine sağlıklı bir eylemsizlik hali yerine boş vermişliğin kıyısında kafamız karışık şekilde kıyıya vuran dalgalar gibi gidip gelebiliriz. Kendimize koyduğumuz engeller veya yarattığımız hayali sınırlamaları görüp bırakmak yerine onları gözden kaçırabiliriz. Onlara daha çok tutunabiliriz. Başkalarından çok fazla şey bekleyebiliriz. Sorunların kendiliğinden çözülmesini umarak zaman kaybedebiliriz. Oysa “herkes kendi hayatının kahramanı” ve beraberinde kendi dünyasını yaratan yine kendisi. Yarattığımız dünyadaki yanılsamaları görmek, bu yeniayın en güzel hediyesi! En tatsızı ise yanılsamalar halkasına yenilerini eklemek.

Bu yeniayda geleceği tasarlamak, hayal kurmak, planlamak, imgelemek, yazmak, çizmek, resmetmek, prototip geliştirmek mümkün olabilir. Bir şeylerin kokusunu alabilir, neyin iyi gidip gitmeyeceğini sezebiliriz. Trend olabilecek, tutabilecek diğerleri üzerinde etki yaratabilecek ürün/fikirleri yakalayabiliriz. Bunun için şimdide ve gelecekte aynı anda olmanız şartıyla. Tıpkı bedenimiz gibi ayaklarımız yerde başımız ise yukarıda! 

Gökyüzüne hakim olan bu temaya ek olarak 11 Mayısa kadar doğacak her yeniay ve dolunay da belirgin bir “Venüs hakimiyetinden” bahsetmek isterim Yaklaşık 2 ay boyunca Venüs, önceliklerimizin ilk sırasında yer alacak. Yani Mart Nisan aylarında her yeniay ve dolunayda Venüs başrol oyuncusu olacak. Yeniaylar bizi harekete geçiren motivasyonları, dolunaylarsa seçimlerimizi tetikleyen motivasyonları anlatır. İşte buradaki ateşi yakan tema 2 ay boyunca Venüs! 

Venüs demek; aşk, sevgi, evlilik, işbirliği, ilişkiler, ortaklıklar demek. Aynı zamanda yaşamdaki ahenk uyum denge uzlaşı politika güzellik hoşluk sanat estetik para maddiyat seks zevk iştah doyum doğurganlık kadın ve üreme sağlığı vs. Venüs dişiliğin ve kadınlığın sembolüdür. Özel yaşamınızda sizi yola düşüren ve seçim yapmaya iten konular bu temalarla çakıştığında değerlerinize dikkat edin. Kişisel menfaatlerinizi korurken kazan-kazan temasının önemini göz ardı etmeyin. Dengeyi korumaya çalışın. Kadınların toplumdaki yerinin-rolünün, kadın hakları ve cinsiyetçi dile dayalı politika ve söylemlerin bu 2 ay boyunca artacağını bekleyebiliriz. Umalım ki olumlu anlamda bir farkındalık ve pozitif bir başlangıcı beraberinde getirsin. “me too hareketine” benzer şekilde dünyanın bir çok yerine yayılan bir duruşun öne çıkmasını da bekleyebiliriz. 

İyi dileklerimle,