BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

27 Şubat Başak Burcunda Dolunay

27 Şubat Cumartesi günü 11.17’de başak burcunda doğacak dolunay ile birlikte bir eleme ve yenilenme sürecine giriş yapıyoruz. Dolunaylar değerlendirme dönemleridir, hele ki dolunay başak burcundaysa bu temalarda çifte kavrulmuşluk hali ortaya çıkar. Haliyle burnunuza biraz yanık kokusu gelebilir. 27 Şubatın hemen öncesinde ve sonrasında birkaç gün boyunca biraz keyifsiz hissedebiliriz ve bu durumun kaynağının ne olduğundan emin olmayabiliriz?  Bir huzursuzluk veya memnuniyetsizlik hissi içinde bir süre kalabiliriz. Rahatlamaya ve çatışmadan kaçınmaya çalışın. Kendinizi kötü hissetmeniz de mümkün elbette hatta gün içinde bunu defalarca hissettiğimiz oluyor. Dinlenin ve bol sıvı tüketin. Bu bir süreç ve geçecek. Kontrolünüz dışındaki olaylar, olması ihtimal dahilinde olan veya olmayan kaygı verici durumlar ve onların yarattığı duygular için endişelenmemeye çalışın. Şimdiye yani şu anda ne yapabileceğinize odaklanın. Varsaymak, beklemek, özlem içinde olmak ile “şimdi” arasında dengeyi kuran ve gündelik rutinine devam eden bu süreçte avantaj sağlar. Ek olarak şu soruları gündeminize almanız size fayda sağlayabilir çünkü dolunay, verimlilik sağlık hizmet özverinin burcunda doğuyor!

Profesyonel açıdan yaptığınız iş ve yeterliliğiniz ne durumda? Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlar neler? Sağlık açısından nasılsınız? Bedeninizin acil ihtiyaçları var mı? Olduğunuz yer ve hal size yetiyor mu? Eksikler var mı? Özel hayatınız ve ilişkileriniz nasıl gidiyor? Almadan vermeye çok yatkın olan Başak burcu enerjisinin hakim olduğu bugünlerde siz nerede duruyorsunuz? Bu durumdan hoşnut musunuz? Yaşamınızda sizi yoran-yıpratan iş, kişi, olay ve düşünceler var mı? Bu yüklerden nasıl uzaklaşırsınız?

Başak burcunun ve dolayısıyla dolunayın söz sahibi olan Merkür bu döngüde; Satürn ve Jüpiter’in arasında geziniyor olacak. Hayatın gerçekleri ve içinde bulunduğumuz koşulları yadsımadan, hayatın farklı alanlarında daha somut sonuçlar elde etmek arzusunda olacağız. Ta ki 4 Mart gününe kadar! Aynı gün Mars da ikizler burcuna geçiş yapacak. Böylece; ileriye bakmak, açılmak, yayılmak, daha çok hareket halinde olmak, cesaret göstermek, kendini ifade etmek, iyimserliğin artışı ve engellerin kalkması gibi gündem maddelerini önümüze taşıyacak. Nitekim Sağlık Bakanlığı Mart başında yeni uygulamalara kontrollü şekilde geçeceğimizi açıkladı. Özellikle sağlıkta, kamuya ait konularda, hizmet ve eğitim sektöründe yeni normaller uygulanmaya başlanabilir; aşı uygulamaları ve araştırma sonuçlarına ilişkin yerel ve uluslararası düzeyde yeni açıklamalar dolunay ile birlikte gelebilir. Bu alanlarda aşırı iyimserlik dikkatsizlik kayıtsızlık göstermek; hatalı sonuçlar doğurabilir, tedbirli ve ölçülü olmaya devam etmeliyiz. 20 Martta yani her yıl Güneş’in Koç burcuna geçişinde çıkardığımız gökyüzü haritası; Haziran’a kadar tedbirli olmaya devam etmemizi işaret ediyor. O yüzden biz şimdi gereksiz yüklerden kurtulmaya ve hayatımıza doğacak yeni bahar öncesinde yenilenmeye bakmalıyız. Evde işyerinde sosyal çevrenizde ve iç dünyanızda olanları, dilerseniz ince dilerseniz kalın, bir süzgeçten süzün ve geçirin. Kalanlar ile yola devam edeceğiz. Geleceğimizi tasarlayacağımız bir balık yeniayı bizi bekliyor. Yola kim ne ve nasıl devam edeceğiniz üzerine bu haftayı değerlendirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Özellikle burcunuz ve yükseleniniz başak ise veya bu burçta birkaç gezegeniniz varsa haritanızın eksenlerinde başak burcu yer alıyorsa bu süreç diğerlerine göre sizin açınızdan daha dikkat çekici, tempolu geçebilir. Önemli kararlar alma ihtiyacı duyabilirsiniz. Değişen ve yenilenen birden fazla tema hayatınıza girebilir.

İyi dileklerimle,