KOVA BURCUNDA YENİAY

KOVA BURCUNDA YENİAY

1024 645 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Kova Burcunda Yeniay

Bu akşam 11 Şubat perşembe saat 21.05’de Kova burcunda yeni bir ay doğuyor. Tıpkı her 28 günde bir olduğu gibi lakin sıradan olan düzenin, hayatın içinde farklı yanı ile sivrilen bizi yeni olasılıklara taşıyan kova burcu enerjisi, doğası gereği yine bizi şaşırtıyor olacak! Yeniayı doğuran güneş-ay ile birlikte 4 gezegen Satürn Venüs Merkür(geri gidiyor) Jüpiter Ay kova burcunda yer alıyor. Üstüne üstlük 2021 yılına damgasına vurmakta olan değişim temasının mimarı Satürn ve Uranüs hemen yeniay sonrası 17 Şubat’ta ilk karelerini gerçekleştirecekler. Aynı zamanda bu ikili kova burcunu yönetiyorlar.

Bu burç, ben de hep öteyi ileriyi uzakları düşündürür, şimdi şu anı değil? Hani der ya şair “uzağa değil öteye gitti yalnızlığı ondandır” diye, kova olmak beraberinde diğerlerinden ayrı düşmeyi gerektirir. Ezberci olmak, tekrara düşmek, aşırı tuhaf davranmak, onaylanmak ve yerini korumak için sessiz kalmak kova burcu enerjisini yanlış kullanmak demektir.

Yeni ve farklı olan, kalıba sığmayan henüz doğmamış olan şeyler kova burcunu anlatır. O bir iadelisttir, vizyonerdir, gözlemcidir, kamera arkasındaki kameraman gibidir. İnanç değil de daha çok fikir sahibi olmakla diğerlerinin ne düşündüğünü öğrenmekle ilgilidir. Bir kişi sevmekte anlamakta zorlanırken bir toplulukla çok daha kolay bağ kurabilir. Bu ay gündemimizde “Yeni fikirler ve ilhamlar” olabilir. Cesaret ve yenilik gerektiren konular hız kazanabilir. İşte evde yeni rutinler sorumluluklar çıkabilir. Neden olmasınlar, meydan okumalara veya dayatmalara karşılık vermeler, aynı fikirde olmadığını yüksek sesle dile getirmeler, dağılan gruplar-arkadaşlıklar, fikir çatışmaları doğabilir. Bazılarımız yeniyi hayatına sokmak için yoğun bir mücadele verirken diğerleri eskiyi korumak için var gücüyle savaşıyor olabilir.

Ulusal çıkarlar, küreselleşme, para, din, cinsiyetçilik, doğa, çevre veya insan geleceği? Kendimizi ve yaşamlarımızı nasıl anladığımız psikolojimiz sürekli değişiyor! Ebeveynlerimiz için önemli olanlar ile bizim ve çocuklarımız için olanlar farklılaşıyor. Anlayışımız değişiyor? Önceliklerimiz bir ırmak gibi değişim içinde akıp gidiyor. Yaşarken bunu anlamlandırmak hepimiz için çok zor. 2021 yılında Satürn / Uranüs karesi, değerlerin ve yapıların kaçınılmaz dönüşümünü tetikleyecektir. Konfor alanından çıkmakla keyif vermeyen düzeni devam ettirmek arasında sıkışabiliriz. İki seçenekte bize uymayabilir. Ama sadece önümüzde 2 seçenek olabilir. Yaratıcılığınızı kullanıp 3.seçeneği ortaya çıkarabilirsiniz, desem inanır mıydınız?

Yeni sosyal medya uygulaması olan ClubHouse’da bu akşam 21.00’de sevgili meslektaşım ve arkadaşım Seryal Dinçer ile kova yeniayını, ilişkileri ve hayatı konuşacağız. Bekleriz.

Keyifli başlangıçlar diliyorum.