JÜPİTER BALIK BURCUNDA

JÜPİTER BALIK BURCUNDA

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Jüpiter Balık Burcuna Geçiyor, 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Jüpiter 14 Mayıs Cuma günü kısa bir süreliğine balık burcuna geçiyor. Bizi zenginleştiren, deneyime çağıran gündem maddeleri değişiyor! işler 28 temmuza kadar biraz karışıyor.

Ortalama olarak bir burçta 12 ay kalan şans ve fırsatlar gezegenimiz sırasıyla kova, balık ve koç burcu yolculuğu sırasında hızını bir hayli artıyor. Bu burçlar arasında adeta mekik dokuyor. Onun yeryüzüne yansıyan olumlu enerjisinden faydalanmak ve hızına yetişmek isterseniz tarihleri not almanızı tavsiye ederim çünkü Mayıs 2023’e kadar bizi peşinden koşturacak. Zamanın gelişim büyüme ve ilerleme sağlayan enerjisini takip etmek ve ondan yararlanmak ancak bu sayede kolaylaşabilir.

Astrolojik açıdan Jüpiter, yer aldığı burcun hikayesini büyütür. Bu büyüme olumlu anlamda bir gelişme olabileceği gibi olumsuz anlamda zararlı bir büyüme de olabilir. Jüpiter’in 2020 sonlarında geçtiği kova burcu vaatleri neydi ve bugüne kadar neler gerçekleşti? Bu temalara bir bakmak isterseniz web sayfamda yayınlanan “2021 Yılında Şans Nerede?” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Balık burcu 12 burç arasında kelimelerle anlatılması en zor burçlardandır. Kova herkesi kucaklayan bir gökyüzünü anlatırken balık herkesi ve her şeyi içinde barındıran bir okyanus gibidir. Onun içindeki bir dalga sadece dalga değil okyanusun da kendisidir. Balık özünde kendini diğerlerinden “ben ve onlar” diye ayrı tutamaz. Kazananın ve kaybedenin aynı gemide olduğunu bilir. Sağcısı solcusu, imanlısı imansızı, kadını erkeği ve diğer cinsel tercihlerin, canlıların, doğanın özünde bir olduğunu bir bütünü oluşturduğunu bilir. Aslına bakarsanız balık için şans ve fırsat hep vardır sadece bir zamanlama meselesidir. Eğer o anda ordaysan ve onu görüp yakalayabilirsen senindir, o nedenle o anda olmak uyanık kalmak önemlidir. Olur da değilsen zaten bir başkasınındır ve yine o senindir!

Jüpiter’in balık burcundaki yolculuğunun en heyecanlı kısmı 29 Aralık 2021 ile 11 Mayıs 2022 arasında yaşanacak özellikle de 2022 Nisan ayında! Çünkü bu ay içinde Neptün ve Jüpiter 23 derece balık burcunda bir araya gelecekler (En son 2009 yılında 24/26 derce kova burcunda bir aradalardı). Hayallerinizi gerçekleştirmek için bu ay destekleyici olacak gibi görünüyor özellikle balık, yengeç, boğa ve oğlaklar için. Bazılarımız içinse bekledikleri destek ve yardım gelmeyebilir, yanılsamalara kapılmamak adına dikkatli olmalılar; akrep, başak, ikizler ve yaylar bu kategoride yer alıyorlar. Bu tema üzerine zamanı geldiğinde özel bir yazı hazırlayacağım ve ipuçları vereceğim. Şimdilik 2021 Mayıs-Temmuz arası dönemde bolluğu bereketi ve huzuru hayatınıza çekebilmek için neler yapabilirsiniz bir bakalım;

 • Merhamet şefkat yardım ve bağışlamaya hayatınızda daha çok yer açın. 
 • Hayal edin, tasarlayın, yazın çizin, besteleyin, yaratın, üretin, planlayın. Zihninizde arzu ettiklerinizi canlandırın.
 • Anda kalmanızı sağlayacak kısa molalar verin veya egzersizler yapın. Yoga, meditasyon, farkındalık, nefes çalışmaları gibi size yakın gelen bu ve benzeri çalışmalar …
 • Diğerlerinin sizden farklı olan değil benzer olan yanlarını görmeye çalışın.
 • Kontrolünüz dışında gelişen her şey olumsuz gelişmeyebilir, kaos hayatın ta kendisidir! Bunu aklınızda tutun ve tepkilerinizi bu doğrultuda yumuşatmaya çalışın.
 • 26 Mayıs ile 10 Haziranda Ay ve Güneş Tutulmaları gerçekleşeceğinden hayatın temposu ekstra hız kazanacaktır. Böyle zamanlarda kaos biraz daha artar, başlangıç ve bitişler hızlanır aklınızda olsun.

2021 yılı Jüpiter ajandası ise şöyle;

 • 14 mayısta şu anda ilerlediği kova burcundan balık burcuna geçiş yapıyor
 • 20 haziranda 2 derece balıkta geri gitmeye başlıyor
 • 28 temmuzda geri giderken kovaya geçiyor
 • 18 ekimde kovadaki geri gidişi sona eriyor ve 22 derece kova burcunda normal seyrine geçiyor
 • 29 aralıkta balık burcuna yeniden geçiyor

İyi dileklerimle,