İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

19 Aralık Pazar sabahı 7.34’de yılın son dolunayını izleyeceğiz.

İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunayın bize haberleri var. Bilgi alışverişini, iletişimi, fikirleri, düşünce dünyamızı, seyahati, eğitimi anlatan bu burç; yılın son günlerini hızlandıran, bizi düşünmeye ve ifadeye sevk eden gelişmelerin doğacağının müjdecisi. Dolunaylarda olaylar büyür, gelişir ve bir şekle bürünür. Bu sayede ortaya çıkanlarla ne yapacağımıza karar veririz. Söz konusu ikizler olunca şimdi sormanın, eşelemenin, merak etmenin zamanındayız. Fikrimizi beyan edecek ve de diğerlerinin ne söylediğine kulak vereceğiz. Önümüzde dönüp duran meseleye odaklanacak, yakın çevremizdekilerle bolca temasta olacağız. Ancak böyle kendimiz için doğru yolu bulabiliriz.

Jüpiter ile keyifli bir temas içinde olan dolunay; çok yönlü düşünmek, fikirlere şans vermek, doğru insanlarla temas etmek yönünde oldukça destekleyici. İlan etmek, yaymak, yayınlamak, açıklamak, ileriye dönük sözler vermek, eğitsel uğraşlar ve yolculuk planlarını hayata sokmak için yılın son haftasını değerlendirebilirsiniz.

Ülkemiz açısından çalkantılı bir dolunay döngüsündeyiz. TC haritasının 12.evine düşen bu döngü yönetmekte ve idare etmekte zorlandığımız çeşitli haberler, açıklamalar duyacağımızı anlatıyor. Dolunay, 12.evde yer alan Ay’ımızın tam da üzerine düşüyor; öyleyse endişeye, kaygıya kapılabiliriz. İhtiyaç duyduğumuz sağlıklı bilgilere ulaşmakta zorlanabiliriz. Bu da bizi kısır döngüye sokabilir. Dost ve düşmanları, ittifak ve kamplaşmaları anlatan 7.evimizde geri gidecek olan Venüs ise, politik açıdan içerde ve dışarda çıkar dengelerinin değişeceğinin habercisi. Dolunaya olumlu açı yapan, transit Jüpiter’i takip etmek bize fayda sağlayabilir. Kovada yer alan Jüpiter, tarafsızlığa ilime bilime deneyime bilgiye ortak ve sağduyulu bir akla vurgu yapar!

Doğum haritanızda ikizler nerede ise, yani hangi evinizde ise orada dolunay var demektir. O alan neyi anlatıyorsa, o konularda değerlendirme ve bir karara varma aşamasındasınızdır. Ama önce bir şeylere ayacaksınız sonra karar vereceksiniz; Tamam mı? Devam mı?

Diğer taraftan aynı gün, 19 Aralıkta, Venüs geri gitmeye başlıyor. Venüs oğlak burcunda gerileyeceğinden; burcu ve yükseleni Oğlak olanlar sağlıkları, ilişkileri, ticari ilişkileri ve yatırımlarında ölçülü dikkatli tedbirli ve ağır ilerlemeye bakmalılar. Bizler yani oğlak olmayanlar da doğum haritamızda oğlağın yer aldığı eve bakmalıyız. O ev konularında ilişkilerimizi, önceliklerimizi, prensiplerimizi, kar-zarar dengemizi yenileyeceğiz gibi görünüyor. Bu temaları ağırdan alın, aceleci olmayın ve seçilmiş bir yalnız içinde kalmaya önem verin. Bu sayede ihtiyaçlarınızı daha net görebilirsiniz. Oğlak sınırları, sorumlulukları anlatır. Venüs ise sevmeyi ve ilişki kurmayı. Öyleyse özellikle “hayır” demekte zorlanan biriyseniz “Hayır Diyebilme Sanatı” kitabını alıp okumanızı öneririm. Bu konuda zaman zaman zora düşen biri olarak itiraf etmeliyim ki okurken biraz rahatsız olabilirsiniz, bu gayet doğal. Size iyi gelecek emin olun. Kendinize koyduğunuz engeller ile ilişkilerinize verdiğiniz hasarı bu sayede görebileceksiniz. Şimdi tam da bunun zamanındayız, Venüs oğlakta gerilerken kendimize ördüğümüz faydasız duvarları görüp yıkacak, ihtiyaç duyduğumuz sınırları çekeceğiz. Zamanımız bol, gerilemenin sona ereceği, 29 Ocağa kadar hepimiz taş ustası olacağız 🙂

Dolunay haftasında dikkat çeken bir diğer gelişme ise, 24 Aralıkta kesinleşen Satürn Uranüs karesi. Bu yıl bahar ve yaz aylarında kesinleşen bu açı ile yılı kapatıyoruz. Gerçi bu gezegenler arasında yaşanan stresli etkileşimlerde bir mevzuyu kapatmak yerine kapıyı aralık bırakmak daha doğru olur. Bu ikili, düzen bozan değiştiren yıkan bir enerjiye sahiptir. Rutinimizi yenileyen, planları değiştiren yeni gelişmeler dolunay haftası ile birlikte belirginleşecek gibi görünüyor.

Her şeye rağmen keyifli geçecek bir dolunay döngüsü diliyorum. Sevgiyle,