İKİZLERDEKİ MARS’IN HİKAYESİ

İKİZLERDEKİ MARS’IN HİKAYESİ

1024 660 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Bugün itibari ile (4 Eylül) Mars, ikizler burcunun gölgelerine vurgu yapan yolculuğuna başladı. Geri gitmeye başlayacağı 30 Ekim tarihine kadar (yani yaklaşık 50 gün) bizi bekleyen kış için özel ipuçları verecek.

Mars bir burçta ortalama 40 gün kalıyor, geri gittiğinde ise bu süre elbette uzuyor. 30 Ekim 2022 ila 12 Ocak 2023 arasında ikizlerin 25 ile 8.derecelerinin üzerinden 75 gün boyunca itinayla tekrar geçecek. Bir amaç uğruna daha önce yürüdüğünüz yollardan, çözdüğünüz/çözemediğiniz problemlerden, yolculuklardan, fikirlerin üzerinden çift dikiş yapacağız. Henüz nedenini bilmesek de 30 Ekim’e kadar efor harcadığımız meselelerde bir gizem var. Mars geri giderken hikayenin detaylarını göreceğiz ve alternatifler üretmeye çalışacağız. Böylelikle dikişi sağlamlaştıracağız elbette bunu yapmayı istiyorsak. Bilirsiniz “ikizler burcu” değişkenliği ile ünlüdür. Turgut Uyar’ın denge adlı şiirinde yazdığı gibi “aşkı da değişebilir gerçekleri de”.

Astrolojik bakış açısıyla Mars; kendimizi ortaya koymak, korumak ve belaları def etmekle ilgilidir. İkizler burcundaki Mars kendimizi düşünceler ve sözler ile ortaya koyacağımızı anlatır. Hızlı düşünmek, çözüm üretmek, projeler geliştirmek, kelimeleri doğru kullanmak, etkili ve dikkat çekici içerikler (kitap, metin, yazı) üretmek yönünde adımlar atılabilir. İkizler yakın komşuları, kardeşleri de anlatır. Onlarla olan işbirlikleri ve ilişkiler önem kazanır. Aynı zamanda sinir sistemini, zihinsel aktiviteyi, yolculukları, günlük yaşamı, gündelik iletişim dilini, eğitimi anlatan bu burç aklımızı daha çok kullanacağımızı da anlatıyor.

Mars’ın bu burçtaki gölgesi daha çok kendini anlatmaya daha az dinlemeye yatkınlık yaratır. Tartışmacı ve kimi zamanda sert konuşmaya meyil edebiliriz. Sözlerle, düşüncelerle kolayca kışkırtılabiliriz. Kardeşler/kuzen/komşu ilişkilerinde stresler anlaşmazlıklar mümkün. Zihni yatıştırmak, dinginleştirmek, öfkeyi kontrol edebilmek ve doğru ifade edebilmek önem kazanır. Olumsuz anlamıyla Mars bu burçta geri gittiğinde; kararsızlık, kavga gürültü, kurnazlık, aklı kötüye kullanma, yalan dolan, dürüst olmama, korkaklık, acelecilik, sakarlık, dikkat dağınıklığı, eyleme geçememe yani atalet içinde olma bu geri gidişin yaratabileceği yıkıcı sonuçları arasında yer alıyor. Bu tarz olumsuzluklarla karşılaşırsanız durup bir bakın, kendinize format atmayı deneyin! Seçenekleri değerlendirin çünkü çoğu zaman sandığımızdan fazla sayıda seçeneğimiz vardır.

Mars inisiyatif almak ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı olabilir. Gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir. Mars savaşı anlatan gezegen olduğu için geri gittiği zamanlarda şiddet ve çatışmalar içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Pire için yorgan yakılabilir. Dünya astrolojisindeyse eğitsel konularda, yayıncılıkta, taşımacılık ve medya sektöründe, iletişim ve enerji hatlarında anlaşmazlıklar, gecikmeler sorunların kaynağını oluşturabilir.

Kış aylarında ikizlerdeki Mars’ın hikayesini çeşitlendiren 4 tarih dikkat çekiyor. Mars, 18-21 Kasım’da Neptün ile sert bir etkileşimde olacak.  27-30 Kasım mevcut sorunlara çözüm bulabilmek için avantajlı bir zaman. 8 Aralıkta ikizlerde Mars ile aynı derecede bir dolunay var; yıkıcı etkilerin artabileceği bir tarih. 7 Mart ve devamında 15-26 Mart 2023 tarihleri Mars retrosunun yarattığı tahribatın telafi edilebileceği önemli tarihler!

Mars’ın geri gideceği 30 Ekim-13 Ocak tarihleri arasında enerjinizi daha dikkatli kullanın ve dış dünyaya yansıtmayın, içe doğru yönelin. Asıl yolculuk kendi içimizde başlıyor olacak. Kendimize koyduğumuz zihinsel engelleri ve korkularımızı aşmak için 75 günlüğüne bir yolculuğa çıkacağız. Gittiğimiz yolları yeniden arşınlayacağız. Hepimizin hikâyesi başka olduğundan ipucu için doğum haritanızda ikizler burcunun nerede olduğuna bakabilirsiniz. İkizler neredeyse, mücadele oradadır. 

İyi dileklerimle,