Jüpiter Retro, Kaçırdıklarını Yakalama Zamanı

Jüpiter Retro, Kaçırdıklarını Yakalama Zamanı

528 330 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

JÜPİTER RETRO, KAÇIRDIKLARINI YAKALAMA ZAMANI

Zenginlik, Şans ve Fırsatlar gezegeni Jüpiter 9 Martta akrep burcunda geri gitmeye başladı. Bir gezegen geri gittiğinde onunla ilgili konular yavaşlamaya gecikmeye durmaya başlar. Sanki bir şeyler sizi oyalar. Bu daha önce beklediğiniz durakta daha uzun süreli kalıp, “acaba doğru yerde miyim?” diye sorma gereği hissetmenize benzer.

Jüpiter doğum haritanızda nereye temas ediyorsa, orada gelişim olgunlaşma büyüme yayılma zenginleşme şansını yakalarsınız. Ayrıca, yeni  bakış açısı ve vizyon kazanırsınız. Çünkü daha önce bakmadığınız bir yere odaklanmanızı sağlar, orada mıknatıs gibi bir çekim yaratır. Jüpiter’den Musa’nın kızıl denizi yarması gibi büyük bir mucize/yardım beklememek lazım elbette, çünkü insan eninde sonunda şansını kendi yaratır ya da gelen fırsatları kullanabildiği için şanslıdır.

Jüpiter 10 Temmuza kadar geri gidecek. 2017 Ekim ayında Akrep burcuna geçmişti ama özellikle geri gideceği en son derece olan 13 derece akrebe dikkat etmeliyiz. Bu derecede olduğu tarihi bulup (10 Aralık 2017) geçmişe gidin, o zamandan 9 Marta kadar geçen süre zarfında neler yaşadınız bir bakın. Neleri fırsat olarak gördünüz ama değerlendirecek zamanınız olmadı ya da bir türlü kısmet olmadı dediğiniz konular neler? Belki fazla özgüvenle ya da iyimser davrandınız, yavaş hareket ettiniz ya da biraz karamsar ve kuşkuyla yaklaştınız, bir şeyler de kendiliğinden olsun dediniz, yeterince gerçekçi davranmadınız, savurgan ihmalkar hareket ettiniz. Akrepte geri gittiği için bir bit yeniği aradınız, güvenmediniz, önünüze gelen şeylere inanmadınız, güç birliği yapmak istemediniz, başkasının olanaklarından faydalanmak doğru gelmedi ya da daha çok diğerlerinden faydalandınız, verebilecek olduklarınızı vermediniz iş-ilişkiler büyüyemedi… şimdi geriye dönüp bakma zamanı! geriye dönüp geçtiğiniz yoldan yeniden geçmek, kaçırdığınız detayları görmek, fikirleri insanları tanışmaları bağlantıları yenilemek ve kendinizi hatırlatmak için Temmuza kadarki bu süreyi kullanın.

Jüpiter geri gitmeye başladığı 23 derece akrebe ise 10 Ekim de  yeniden değecek. İşte o zaman taşlar tam anlamıyla yerine oturacak. Emeğinizin ve size vaad edilenlerin karşılığını almaya başlayacaksınız. O zamana kadar; 13 temmuz, 28 haziran, 15 mayıs, 30 nisan, 17 mart günlerini kaçan fırsatları değerlendirmek için kullanın, bu tarihlerde aktif olmaya bakın. Jüpiter doğası gereği; akademik eğitim inanç bilgi yabancılar uzaklar seyahatler yoluyla genişleme imkanı sunar. O yüzden hayatın bu alanına biraz daha fazla odaklanın yarım işleri tamamlayın. Burç ve yükselen burçlara göre en çok odaklanmanız gereken alanlar neler olabilir, bakalım.

Koçlar, başkalarından size gelecek olan para mal fikir veya bir proje olabilir. Bu konuları yeniden gözden geçirin. Borç almayı, destek-yardım kabul etmeyi, kredi çekmeyi yeniden düşünün. Bir başkasından gelene bel bağlayarak yaşıyor iseniz zorlanabilirsiniz, alternatif gelir kaynakları yaratmaya bakmalısınız.

Boğalar, İkili ilişkilerden yana beklediğiniz veya aldığınız destekler bu aralar gecikebilir. Umduğunuzu bulamayabilirsiniz, verilen sözler, yapılan anlaşmalar yerine gelmeyebilir. Eksik olan neydi bir bakın, yeniden münazara edin, yeni destekler arayın. şansınız ilişkiler aşk ortaklık ve işbirliklerinden yana hala yüksek sadece biraz uğraşmak gerekiyor.

İkizler, iş yaşamı çalışma koşulları beraber çalıştığınız insanlar yürüttüğünüz iş ve görevlerde aksama meydana gelebilir. Bugüne kadar hızla büyümüş çok iş almış olabilirsiniz, şimdi onların altını doldurma zamanındasınız. Verimi başarıyı desteği iş paylaşımı konularını kime güvenip güvenmeyeceğinizi gözden geçirin. Ayrıca sağlığa dikkat, varsa ihmal ettiğiniz problemleri gündeminize alın. Taşınmak, evi düzenlemek yenilemek tadilat işleri de gündeme gelebilir.

Yengeçler, yaratıcılık eğlence şans risk alma girişim yatırım gibi kavramlara bakışınızı gözden geçirin. Harekete geçmek için beklediğiniz şey ne, belki de yakın zamanda yanınızdan geçti görmediniz. Yükselen yengeçler için çocukları ve onlarla ilgili meseleler öne çıkabilir. Eski aşklar geri gelebilir, aklınızı geçmiş meşgul edebilir. Sizi mutlu eden keyif veren şeyler üzerine odaklanın belki bu konuda eğitim alıp ya da yeni olanaklar yaratıp, onlara katma değer kazandırıp işe çevirme fırsatını yakalarsınız.

Aslanlar, eviniz yaşadığınız yer malınız mülkünüz üzerine bolca kafa yoracaksınız. Satın aldığınız bir yer veya taşındığınız ev varsa orayla ilgilenmeniz gerekebilir. Belki de taşınmak, ev almak, tadilat yapmak istiyordunuz şimdi yeni fırsatlar gelebilir. Odağınızı köklerinize ailenize verin, özel yaşamınıza ilişkilerinize daha çok zaman ayırın. Aile içindeki paylaşımı artırmakta, varsa sorunlarla yüzleşmekte fayda var.

Başaklar, eğitim seyahat ile ilgili fırsatları yeniden değerlendirmek gerekiyor. Geçmişe dönüp notlarınızı ilişkileri anlaşmaları sözleri gözden geçirin. Bağlantılarınız canlı tutun. Yarım kalan iş eğitim proje yolculuk planlarına odaklanın. Olduğunuz yaşadığınız yer ve yakın çevreden yana size gelecek destekler söz konusu olabilir, daha detaycı dikkatli olun.

Teraziler, paranızı bütçenizi kaynaklarınızı gözden geçirin. Harcamalar bu dönemde tavan yapmış olabilir, şimdi bütçe yapma zamanı. Para kaynaklarınızı artırmak olmuyorsa olanı iyi kullanmak için daha uyanık ve tedbirli olmalısınız. Beklediğiniz alacağınız var ise bu dönemde size gelebilir.

Akrepler, bu yılın en şanslı burcu sizsiniz. Jüpiter her zaman maddi anlamda büyük bir zenginlik kazanç getirmese bile mutlaka olumlu bir etki yaratır. Ev almak, evlenmek, güzel bir birliktelik ortaklık, iş değiştirmek, sağlığın iyileşmesi, hayata daha güvenle bakabilmek, eğitim seyahat fırsatları, çevre genişlemesi getirir. Şimdi tüm bu konulara bir bakın, şansınızı iyi kullandınız mı, yapabilecekleriniz neler? Beklenen ama gelmeyenler bu dönem kapınızı çalabilir, dikkatli olun, hazırlık yapın.

Yaylar, seyahat eğitim ruhsal-psikolojik çalışmalar aracılığıyla ya da hayatın getirdiği koşullar gereği biraz içe kapandığınız bir dönemde olabilirsiniz. Belki de bu uğraşlar sayesinde yeni çevreler iş ve ilişkiler içindesiniz. Hayata nasıl bakıyorsunuz?  gerçekte neyi sorun neyi fırsat olarak görüp harekete geçiyorsunuz, 2018in sizin için hazırladığı en büyük sorusu bu? Hesap kitap yapıp eskileri geride bırakıp yenilere yer açma zamanındasınız.

Oğlaklar, Kalabalıklara karışın, birlikte hareket edin. En büyük şans size ekip dernek vakıf klüp arkadaş çevrelerinden gelecek. Beklediğiniz destek ve yardım gecikmiş olabilir, belki de yanlış insanlardan yanlış şeyler bekliyorsunuz. Durduğunuz yeri bir kolaçan edin, kime güvenebilirsiniz, birlikte aynı amaca vizyona niyete mi sahipsiniz bir bakın. Bağlantılarınızı, vizyonunuzu bakışınızı zenginleştirmeye çalışın.

Kovalar, 2017 ekimden bu yana iş ve kariyer yaşamında gelişme ilerleme yeni bir pozisyona geçme imkanı doğmuş olabilir. Bir sürü konu ve olasılık üzerinde konuşulmuş anlaşılmış olabilir, şimdi onların altını doldurma zamanı. Gelecek planlarınızı, size verilen vaatlerin olma ihtimalini gözden geçirin. Jüpiter sizi çağıran bir şey olduğunu, hayatınızda bir şeylerin değişmesi gerektiğini söylüyor olabilir? Bunun ne olduğunu bulmak için iyi bir zamandasınız, gözünüzü açık tutun.

Balıklar, yüksek öğrenim uzaklar yabancılar seyahatler ithalat-ihracat işleri medya reklam işleri tüm bunlardan yana şansınız bu yıl çok açık. Şimdi olasılıkarı önünüze gelen fırsatları değerlendirme sağlamlaştırma zamanındasınız. Bağlantılarınızı, vizyonunuzu bakışınızı zenginleştirmeye çalışın. Yarım kalmış işleri ilişkileri güçlendirmek için harika bir zaman.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog- IsarCap Astrologer