17 Mart Balık Burcunda Yeniay

17 Mart Balık Burcunda Yeniay

582 424 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

17 MART BALIK BURCUNDA YENİAY

Balık Burcu burçlar kuşağının en sonunda yer alır. Bir şeylerin bitişini, sonlanmasını, kaosu ve vazgeçişi anlattığı gibi kollektifi birliği bir araya gelmeyi, fedakarlık, özveri ve empatiyi de anlatır. Bu burcun doğasında insanların duygu ve yaşamları ile bağ kurma yeteneği çoktur. Yani duygusal iniş-çıkışları, acıyı ve sevinci sezerler. Diğerleriyle birlikte gülüp ağlar, dertlerine aşlarına ortak olurlar. Buradaki en büyük handikapsa acı ya da olumsuzluklar karşısında hareketsiz kalmaktır, yani “yapabilecek bir şey yok, elden ne gelir ki” yaklaşımı. Oysa hepimizin birileri için ve en başta kendimiz için yapabilecek şeyleri var. Ama yapamayacaklarımız da var. Balık burcunda gerçekleşen yeniaylarda elimizdeki güç ile birlikte limitlerimizinde ne olduğunu iyi değerlendirmeliyiz. Olacak olanın üstesinden gelmek için çaba harcamalı, olmayacak şey içinse hayıflanıp kendimizi veya başkalarını sürüklemeyi bırakmalıyız.

Özellikle bu yeniayda gökyüzünde etkileyici bir mesaj var. Astrolojik açıdan Yeniay 17 Mart cumartesi günü 16.11’de Balık burcunun son derecesindeki Kiron ile birleşiyor, Jüpiter bu kompozisyona destek olurken Mars bu durumu manipüle ediyor. Balık burcundaki Kiron, kendini çaresiz hissetme ve bir nedenden ötürü kurban olma duygusunu artırır. Bu duygudan çıkmak için, başkalarına faydalı olmak ve kendinden vermek en güzel çıkış noktanız olabilir. Yani işe yardıkça kendinizi iyi hisseder, başkalarını iyileştirdikçe yaşamlarına dokundukça siz de iyileşirsiniz. Jüpiterde geri gitmeye başlamışken, eski yaraları sarmak, meseleleri konuşmak, affetmek, çözümü olmayan konuları geride bırakmak için güzel bir zamandayız.

Fakat durumu manipüle eden, kesin doğru ve yanlışları olduğunu savunan, düşünce ve inançlarında ileriye giden, esnemeyen bir Mars var karşımızda. Yarayı kapatmak yerine yaranın büyümesine neden olabilir. Düşüncesiz, fevri ve sağduyudan yoksun şekilde tepki vermeye neden olabilir. O yüzden yeniay öncesi ve sonrası birkaç gün boyunca tepkilerinizde ölçülü olmaya bakın. Biriktirdiğiniz öfke kızgınlık varsa onları spor ve egzersizle atmaya çalışın, daha iyi beslenmeye, daha kaliteli uyumaya özen gösterin. Masaj alın, sakinleştirici müzikler dinleyin.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog-IsarCap Astrologer