Mars Oğlakta, Başarmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Mars Oğlakta, Başarmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

850 850 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS OĞLAKTA, BAŞARMAK İÇİN NEYE İHTİYACINIZ VAR?

Astroloji haritasında Mars’ın bulunduğu burç, bizi ateşleyen “hadi git ve al”  komutunu verdiren şeyin ne olduğunu anlatır. Yani Mars hangi burçtaysa o konular daha cazibeli hale gelir yaşamda. Savaş gezegeni Mars bizi neyin kışkırttığını ve sürüklediğini de gösterir. Mars, 9 Marttan-16 Mayısa kadar oğlakta ilerleyecek. Eğer bu burcun “oğlağın” özelliklerini anlayabilirsek gücümüzü, enerjimizi, zamanımızı çok daha etkin şekilde kullanabiliriz. Huzursuzluk ve çatışma çıkaran Marstan biraz çekinsek de, onun getirdiği heyecan ve istek olmadan arzu ettiğimiz yere gidemezdik. Sonuçta hepimizin, eğer olduğumuz yerde kalmak istemiyorsak, yolculuğa çıkmak için gidilecek bir yere, nedene ve araca ihtiyacımız var.

Bu yolculuğu daha da anlamlı kılan ise Marsa eşlik edecek olan gezegenler. İlki Satürn bir diğeri de Pluton. Satürn, sorumluluklarımızı yapmamız gerekenleri anlatır. Hangi konularda daha ciddi olmalıyız, Nerede önümüzü iliklemeli ve fazladan mesaiye kalmalıyız’ı anlatır.  Yani biri ateşlerken biri yavaşlatır, biri git yakala derken biri yeterince iyi değilsin yakalayamazsın der. Şimdi bu iki gezegen yan yana olacak ve bu birliktelikte sözü geçen (Oğlak burcunun efendisi) Satürn olacak. 23 Martta Mars, Satürnün etkisine girecek taki 13 Nisana kadar, 31 Mart, 1-2-3Nisan da ise hiç sözünden çıkamayacak. Öyleyse daha gerçekçi, planlı, işi kuralına ve adabına göre oynamalıyız. Düzene hiyerarşiye kanunlara önem vermeliyiz. Daha uzun vadeli düşünmeli, soğuk kanlı, stratejist ilerlemeliyiz. Zorluklarla mücadele etmek için uygun zaman. Oğlak ileriye bakan, hedef ve planları olan, bunları gerçekleştirmek için yolculuğuna yalnız devam etmekten çekinmeyen bir burçtur. Yani onu, yalnızlık tek başınalık sevgisizlik ile korkutamazsınız. Ama başarısız olduğunu, onca emek verdiği şeyde bir arpa boy gitmediğini, elinde avucunda bir şey olmadığını göstererek, ünvanını adını ondan alarak yerle bir edebilirsiniz. Özellikle, aşırı hırsın kazanma arzusunun; iş ve özel ilişkilerinizin dengesini bozmasına izin vermeyin. Taki Mars Plutona değene kadar (26-27-28Nisan) zaten sonrasında işler bambaşka bir hal alacak ve aynı kalmayacak. Çünkü Pluton, derinleştiren hırpalayan imkansızı isteyen ya siyah ya beyaz dedirten bir gezegen. Haliyle bu kadar hırslı ve inatçı olunca illaki başa bir şeyler gelir. Harekete geçmeden, didişmeden, rekabete geçmeden, yıkmadan-bozmadan, müdahil olmadan duramaz. Öyleyse Marsın Plutonun çekimine girdiği 16 Nisan-9 Mayıs tarihlerinde, sizi harekete geçiren mücadeleye iten şeylerle ilgili daha uyanık olun. Hayatınızda neleri veya kimi elemeniz, elemine etmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Her birimiz hedeflerimizde “1 Numara” olmak isteyeceğiz, bunun için savaşacağız. İsteyipte savaşamayanlar ise, önünüze set koyabilir veya yan yollara sapabilir.

Yeni bir yapı-yuva kurmak, ileriye dönük işbirliği, iş, ilişki kurmak yani bir şeylerin temelini atmak sağlamlaştırmak için bu dönemi kullanın. Genel olarak; Mimarlık inşaat mühendislik yapı-denetim işleri, şirket-kurumsal işler, üst yöneticiler-lider-kurucu kadrolar, ortaklıklar-birleşme-ayrılmalar, devlete dair işler, yasal düzenlemeler.. bolca gündemimizde olacak. Bir yandan gözünüz de açık olsun çünkü gökyüzü sorunun nerede çıkabileceğini Mars Pluton kavuşumunda 26-28Nisan ve Marsın oğlakta geri gideceği 13-27 Ağustosta gösterecek.

Mayıs ortasına kadar Egzersiz yapmaya esnemeye özen gösterin. Kasların donup kalması, eklem rahatsızlıkları, hareket edememe-katılaşma, iskelet sistemi sorunları… bu konularda bedeninizde potansiyeliniz varsa şikayetleriniz artabilir. Öfkenizi, mücadele alanlarınızı, sorumluluk ve ödevlerinizi anlamak için Mars Pluton Satürn’ün bulunduğu burca, eve ve yaptığı açılara bakmak gerekir. Bunun için Doğum Haritası Danışmanlığından faydalanabilirsiniz. Küçük ipuçları için ise, yükselen burcunuza göre hazırladığım analize bir göz atın.

Koç ve Yükselen Koç; kendinize uygun olmadığınız düşündüğünüz bir işte veya ilişkideyseniz sonlandırabilirsiniz. İş kurmak, sektör değiştirmek ben ne istiyorum konuları gündemde olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa; düşüncelerinizde sabit fikirli olmayın, esneyin. Yeni ufuklara olasılıklara açık kalmak size fayda sağlayacak. İnandığınız şeyleri uygulamak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uzaklar yurt dışı iş ve eğitimler medya reklam hukuksal işleri önem kazanabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler; hayatınızda bir şeylerin dönüşeceğine işaret eder. Kendinizle arzularınızla yüzleşmek, gerçekten bir şeyi paylaşmak, problemi yönetmek konuları öne çıkıyor. Başkalarından gelecek para, ödeme, borç-alacak işlerinde sona gelmiş olabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler; yakın ilişkileriniz, eşiniz, dostunuz, ortağınızla olan ilişkileriniz yeni bir şekil alabilir. Paylaşma, ilişki yürütme, gerçekte ne verebilirim- ne alabilirim konularına odaklanabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar; bolca çalışmak ve artan tempoya ayak uydurmak gerekiyor. İşinizi görevleriniz ev-aile düzeniniz değişebilir. Sağlığınıza dikkat edin.

Başak ve Yükselen Başaklar; çocuk kalmak istediğiniz kaçındığınız bir konuda büyümek zorunda kalabilirsiniz. Onaylanma ve destek arayışı olmadan kimseniz o olabildiğiniz ve üretebildiğiniz kadar yola devam edin. Çocuklar, aşk yaşamı, yaratıcılık-romantik ilişkilerde değişimler-başlangıçlar söz konusu.

Terazi ve Yükselen Teraziler; iç dünyanıza dönmek sorunlarınızı çözmek isteyebilirsiniz. Yaşadığınız yer yuvam dediğiniz, sığındığınız güvendiğiniz yer ile ilgili uğraşlarınız artabilir. Aile ilişkilerinde değişimler yaşanabilir. Ev alım-satımı söz konusu olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler; temponuz hızlanabilir, zihinsel açıdan bir yarış içine girebilirsiniz. Eğitim öğrenme konuları, iletişim kurma biçiminiz; dinleme anlama şekliniz tüm bunlar önem kazanıyor. Yakın çevrenizde yeni gelişmeler olabilir.

Yay ve Yükselen Yaylar; para kazanmak, kendinizi güvenceye almak, elinizdekini değerlendirmek için adım atabilirsiniz. Finansal konular önem kazanıyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar; kendiniz için, hedefleriniz arzularınızı gerçekleştirmek için önemli  bir adım atabilirsiniz. Diğerleriyle ilişki kurma işbirliği ve iş yürütme tarzınızı gözden geçirin.

Kova ve Yükselen Kovalar; temizlenme arınma yenilenme zamanı. Bazen bir şeyler kendiliğinden olur ve çözülür. Yeni bir şeye başlamak için uygun bir zaman değil. Kendinizden çok başkalarıyla ilgilenmeniz gerekebilir.  

Balık ve Yükselen Balıklar; ekip çalışmalarına katılabilir, ortak bir ekip-iş-proje içinde yer alabilirsiniz. Sizin gibi düşünen insanlarla bir araya gelebilir, size uymayan topluluklar dansa çekilebilirsiniz.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog- IsarCap Astrologer