Merkür Retrosu Başlıyor, 23Mart-16Nisan

Merkür Retrosu Başlıyor, 23Mart-16Nisan

433 649 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR, 23 MART-16 NİSAN

Bazen insanın fikri neyse zikri o olmaz. Kafası karışır, fikri değişir. Bu hal hepimizin başına gelir. 20 Martta Güneşin  başlangıçları ve cesareti anlatan Koç burcuna geçmesiyle birlikte içimizdeki çocuk “meraklı ve hayatı deneyimlemek isteyen” uyanmaya başlayacak. Yani ne istediğini kestirememe, gitsem mi kalsam mı?, yapsam mı yapsam mı? hali artacak. Koç mevsiminde “ne istediğinize” dikkat edin! Her ne kadar mevsim bahar olsa da içinizde kelebekler aklınızda fikirler uçuşsa da 3 hafta boyunca tedbiri elden bırakmamak önemli. Ağzınızdan çıkana, niyetinize, attığınız imzaya, yazdıklarınıza özen gösterin. Size söylenenlere ve kendi düşüncelerinize karşı sorgulayıcı olun. Lakin mevsim yeni başlangıçlar zamanı, bir köşede suların durulmasını beklemek de olmaz. Doğanın çağrısına karşı durulmaz. En iyisi çift dikiş gitmek, esnek kalmak, aceleyle değil sağduyuyla hareket etmek.

Merkür geri giderken Mars Satürn (1-2 Nisanda) Kavuşacak, Peki Ne Olacak? Bu ay, önce kalkan değil akılcı ve yenilikçi düşünen yol alıyor. Koç mevsiminin en çok dikkat çeken gökyüzü olayı (2 yılda bir), Mars ve Satürn kavuşumu olacak. Biri mücadeleyi biri dayanıklılığı, biri öfkeyi biri sabrı, biri meydan okumayı biri korkuları anlatan bu gezegenler, hayatınızda şimdi şuanda bir şeyler için çokça uğraş ve mücadele vereceğinizi anlatıyor. Kolları sıvayıp kendi ekmeğimizi kendimiz yoğuracak, hak ettiğimizin peşine düşeceğiz. Ne demiş Napoleon, “Cesaret hiç korkmamak değil, korkuya rağmen bir şeyler yapabilmektir”. Bu yüzden biraz da kaygılarınız, anksiyeteniz artabilir. Terleyen eller, hızla atan kalp, ağız kuruluğu, hafif bir karın ağrısına rağmen ilk adımı atmaya çalışın. 

Merkür geri giderken, biz de korktuğumuz şeylerin üzerine gideceğiz. Daha önce yapmak isteyip de başlayamadığımız ya da yarım kalmış işlerimizle ilgileneceğiz. Aklınıza bir sürü fikir gelebilir, yazın not alın. Maymun iştahığınız artabilir, uyanık olun. Bir şeyi sadece yapmak için yapmayın, uzun vadede size dönüşü faydası var mı bir bakın. 

Merkür geri giderken, daha önce hiç aklınızda olmayan şeylere başlamak uygun değildir. Onları bekletin.  16 Nisan sonrasında işlerinize hız verebilirsiniz. Merkür 23 Martta 16 derece koçta duracak ve 14 Nisana kadar geri gidecek. Yeniden başladığı yere geleceği gün ise, 3 Mayıs. O yüzden kendinize bu tarihe kadar opsiyon tanıyın, elinizden geleni yapın ama zamanın akışına gecikmelere karşı anlayışlı olun. Bu video, içinde bulunduğumuz zaman için güzel ipuçları içeriyor, tavsiye ederim, Maymun Zihni Eğitmek

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,

Aylin İleri
Danışman Astrolog-IsarCap Astrologer