Yeniay ve Dolunay

1024 562 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Günlük veya haftalık burç analizleri yapmak yerine, ay içinde gerçekleşen Yeniay ve Dolunay enerjisinin, bizler ve tercihlerimiz üzerindeki olası etkilerini anlatan tahminlerimi sizlerle paylaşmayı tercih ediyorum. Çünkü Yeniayın hangi burçta olduğu ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar, o ayın enerjisinin ve motivasyonlarının nasıl olacağı hakkında bize bilgi verir. Gökyüzü, yeni bir aya başlarken dikkatli olmamız gereken noktalar aynı zamanda var olan fırsatlar ile ilgili de ipuçları verir. Yeniayda bir şeylere; işe, aşk ilişkisine, ortaklığa, yatırıma, tedaviye, spora, eğitime… başlama enerjisi, cesareti ve iyimserliği yüksektir. 14 gün boyunca Ay büyüme evresinde olduğundan düşüncelerimizi planlarımızı işlerimizi başlatıp ilerletme fırsatını Yeniaya göre hazırlanmış, Astroloji analizlerini okuyarak daha avantajlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yeniaylar adı üstünde yenilenmek, ertelediğimiz işleri veya yeni fikirleri hayata geçirmek için güzel zamanlardır.

Dolunay zamanında ise her şey daha görünür olur. Başladığımız işleri sunmak varsa eksiklerini tamamlayarak geliştirmek için güzel zamanlardır. Dolunay zamanlarında var olan bir ilişki, evlilik, ortaklık, iş, proje… ile ilgili karar vermemiz seçim yapmamız da gerekebilir. Ancak yeni kararlar almak ve uygulamak için dolunay değil yeniay zamanlarını beklemek daha doğrudur. Çünkü Dolunayda Ay ve Güneş birbirlerine karşıt burçlarda yer aldıklarından çekişme, zıtlık, engellenme, duygusal olarak aşırı hassasiyet ve gerilim, agresyon enerjisi açığa çıkar. Tüm bunlar objektif ve sağlıklı kararlar almamızı engelleyebilir. Ancak bu karşıtlık enerjisi olumlu yönde sezgilerimizi ve yaratıcılığımızı da arttırır, eksik olan şeyleri fark etmemizi sağlar. Dolunayı takip eden 14 gün boyunca Ay küçülmeye başlar. Bu süreç kendi iç sesimizi dinleyip neyi isteyip istemediğimizin farkına varmamızda bize yardımcı olabilir. Bir şeyleri tamamlamak, bitirmek veya sonlandırmak için bugünleri değerlendirmekte fayda vardır. Böylece yeni bir yeniay döngüsüne hazır hale geliriz. Ve  bu döngü her ay böyle devam eder.

Kısaca Yeniay başlangıçları, Dolunay da gelinen aşamayı daha net anlattığı için bu tarihler üzerinden burç analizlerini yapmayı kendimce daha doğru buluyorum. Elbetteki yorum yaparken o ay içindeki önemli tarihleri de vurgulamayı ihmal etmiyorum.