2016 Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

500 354 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

2008 yılından bu yana Oğlak burcunda ağır adımlarla ilerleyen Pluton, bir çeşit dayatma ile gelen dönüşümü, adeta ölüm kalım savaşı içinde olmayı anlatır. Şartlar bir yandan sizi zorlarken, diğer taraftan “yeni bir ben yaratmanıza” güçlenmenize, kendinizi, hayatı ve çevrenizi daha iyi tanımanıza yol açmış olmalı. Özellikle 4-7 Mayıs tarihlerinde doğduysanız bu tema 2016 yılı içinde sizi daha çok etkileyecektir. Özel ve iş yaşamınızda bir yandan köklü bir dönüşüm yaşarken bir yandan da daha güçlü kararlı durmayı deneyimleyebilirsiniz.

Fırsatları ve büyümeyi anlatan Jüpiter 9 Eylüle kadar Başak burcunda olacak. Mart ve Eylül ayındaki Güneş Tutulmalarının da başak-balık burçlarında gerçekleşmesi, 2016 da yaşamınızda yepyeni kapıların açılacağının göstergesi. Hedefinizi belirleyin, girişimde bulunun ve sağlam bir iş planı oluşturmaya bakın. Eylül sonrası ise Jüpiter Terazi burcuna geçiş yapacak. İlişkiler ortaklıklar işbirlikleri kişisel girişimler yönünde de fırsatlar söz konusu. Ekim ayındaki yeniay ve dolunay ile birlikte ortaklı işlere, ilişkilerinize, sanat-estetik konularına, hukuksal işlere daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak Ekim ayı öncesinde 23 Martta yaşanacak Ay Tutulması, ilişkiler evliliğiniz, uzun süreli birliktelikleriniz, arkadaşlıklarınız açısından oldukça dikkat çekici. Bu konularda bir çeşit özlem ve beklenti içindeyseniz, gerçeklerle yüzleşebilir yeni kararlar alabilirsiniz.

2016 yılı genelinde Satürn’ün Yay burcundaki yerleşimi nedeniyle; düşünceleriniz, inançlarınız, hayata bakışınız yönünde daha esnek ve yenilikçi olmaya bakmalısınız. Yurt dışı bağlantılar, uzaklarda yaşamak, yabancılarla iş ve ilişkiler, yüksek öğrenim olanakları, basın-medya, kişisel gelişim çalışmaları konularında kendinizi geliştirmek kariyer yaşamınız açısından dikkat çekici olabilir. Ancak Mars’ın 17 Nisan-30 Haziran arasında retro oluşu, bu temalarda strese gerilemeye ve tekrara düşmenize neden olabilir. Eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın.

Aşk yaşamınızdan, arkadaş ilişkilerinizden kısaca yaşamdan daha çok keyif alabileceğiniz ve aktif olacağınız dönemler; 23 Ocak-17 Şubat, 30 Nisan-24 Mayıs, 5-30 Ağustos, 12 Kasım-7 Aralık tarihleri. Yeni ilişkiler kurmak, sosyalleşmek, seyahat ve güzellik konularına odaklanmak için uygun dönemler. İlişkilerde tatmin olabilmek, keyfi yakalamak 17 Şubat-12 Mart, 12 temmuz-5 Ağustos, 23 eylül-18 Ekim tarihlerinde ise daha zorlayıcı olabilir.

Sağlık; 23 Mart, 21 Mayıs, 20 Haziran ve 29 Kasım tarihi civarında sağlığınıza, beslenme ve düzeninize daha çok önem vermelisiniz.

2016’da Merkür Retrosu; 5-25 Ocak, 28 Nisan-22 Mayıs, 30 Ağustos-22 Eylül ve 19 Aralıktan yıl sonuna kadar günlerde yaşanacak. İletişime dayalı konularda, yazışma-anlaşmalarda, yolculuklarda, aklınızı mantığınızı daha çok kullandığınız işlerde bu tarihlerde daha önlemci olmaya çalışın. Yarım kalan işleri tamamlayın. Karşıt fikirleri anlamaya çalışın, eleştiriye açık olun!

Yükselen Boğa Burçları

2016 ile birlikte Yakın bir ilişki içinde olduğunuz ya da ortaklık kurduğunuz kişilerle “bir potada erimeyi” deneyimleyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendi kazancınız dışında, başkalarından elde ettiğiniz gelir ve alacakları düzenleme paylaştırma yönetme temalarıyla uğraşabilirsiniz. Özellikle Marsın Yay burcunda olacağı, 6 Mart-27 Eylül tarihlerinde Yeni bir finansman kaynağı bularak işinizi kurma/geliştirme, ev alma, borçlarınızı yapılandırma-kapatma gibi temalara yıl içinde hız verebilirsiniz. 17 Nisan-30 Haziran arasında Mars retro olduğundan; bu temalarda strese talihsizliklere gerilemeye ve tekrara düşmenize neden olabilir. Eksikleri tamamlamaya, bir sonraki adımı planlamaya, fazla risk almamaya bakın. Bu alanda gecikmeler zorluklar yaşanabilir. Ortak finansal işlerde yeniden yapılandırılması, düzenlenmesi gereken şeyler olabilir.

Finansal işlerde, harcama ve yatırımlarda 23 mart, 26 mayıs, 18 haziran ve 10 eylül tarihlerinde risk almaktan kaçının. Gelecek planlarında, destek aldığınız kişi ve gruplarla ilişkilerden doğan belirsizlikler hatalı girişimlere neden olabilir.

Diğer taraftan Jüpiterin desteğiyle Eylül ayına kadar; yaşamdan keyif alma, anı yaşamaya yönelik fırsatlar artıyor. Bir çeşit sahne çalışmanız, tasarım-sanat işleriniz varsa yeni fırsatlar doğabilir. Çocuklar ve aşk yaşamında da güzel gelişmeler var. Bazı yükselen boğalar çocuk sahibi olurken, diğerleri de yeni bir ilişkiye başlayabilir. özellikle 23 Ocak-17 Şubat, 30 Nisan-24 Mayıs, 5-30 Ağustos, 12 Kasım-7 Aralık günleri ile güneş tutulmalarının yaşanacağı 9 Mart, 1-16 Eylül tarihleri oldukça hareketli eğlenceli ve doyurucu olabilir. Ayrıca, geliştirmek ve sunmak istediğiniz becerileriniz varsa üzerine odaklanın, yazın çizin tasarlayın üretin!

Yıl genelinde yurt dışıyla bağlantılı işler, yolculuklar, hukuksal işler, basın yayın medya işlerinde sizi güçlendiren çalışmalar içinde olabilirsiniz. Kişisel gelişim ve akademik faaliyetlerle daha çok haşır neşir olabilirsiniz. Yaşama bakışınız, hayat felsefeniz üzerinde etkili olabilecek yolculuklar eğitimler ilişkiler uğraşlar söz konusu olabilir. Özellikle 23 eylül-18 Ekim tarihlerinde İş toplantılarında, aktivitelerde; daha paylaşımcı sosyal ve katılımcı olmaya bakın. 24 Mayıs-17 Haziran günlerinde elinize daha çok para geçebilir. Diğer taraftan harcamalarda da dikkatli olmak gerekli.

Sağlık; 23 Mart, 21 Mayıs, 20 Haziran ve 29 Kasım tarihi civarında sağlığınıza, beslenme ve düzeninize daha çok önem vermelisiniz.

2016’nın hayal ettiklerinize ulaştığınız bir yıl olmasını dilerim.