30 KASIM İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

30 KASIM İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

30 KASIM İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

2020 yılının son ay tutulması, 30 Kasım Pazartesi günü 12.29 ‘da ikizler burcunda (8.derecesinde) gerçekleşiyor. Yıl içinde çoğunlukla 6 ayda bir 2 kez güneş ve ay tutulması yaşarız. Bu hesaba göre 2020’de bu sayı doz aşımına uğradı, 4 değil 6 tutulma yaşadık ve hakikatten ne çok şey yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Bu elbette sadece rakamsal bir artıştan kaynaklanmıyor, önemli gezegen döngülerini yaşadığımız (Satürn-Plüton, Jüpiter-Plüton, Satürn-Jüpiter, Mars retrosu) bir yıl olması 2020 yılını “unutulmazlar” arasına yazdırdı.

Tutulmalar, değişimin tetikleyicileridir. Yepyeni gündemlere veya eskiye yeni gözlerle bakmamızı sağlayacak, hikayelere konu olacak heybetli bir kapı açarlar. Bu esnada doğası gereği, işlevsiz hale gelmiş bizi geleceğe taşımayacak olanı da kapatırlar. İki arada bir derede kalmayı özünde hiçbirimiz istemeyiz zaten, bu açıdan bitişler ileriye dönük adımlar atmamız için bizi harekete iter. Buna hazırsak, yani bir sayfa kapatıp yenisini açmaya, eşikten geçmek kolaylaşır ama değilsek fark edene kadar çok zorlanırız. İşimiz gücümüz hayatımız aksar, yavaşlar. Herkes ve her şey bize karşı gibiymiş gelir.

28 günde bir yaşadığımız yeniay-dolunay döngüsünden çok daha güçlü bir yenilik enerjisiyle yüklüdür tutulmalar. Önemli kararlar böyle zamanlarda alınır, çoğunlukla. Güneşin yay, ayın ikizler burcunda olduğu bu zaman diliminde güneş ay ve dünya üçlüsü birbirlerine yakınlaşırlar, yarattıkları bu güçlü çekim enerjisi bedenimiz zihnimiz ve ruhumuzda etkisini farklı şekillerde gösterir. Dışarda ise gelişen olaylar vasıtasıyla karşımıza çıkarlar.

Gelelim ay tutulmasının ana temasına. Konu başlığımızda astroloji sembolizmasında haberci rolünü üstlenen ikizler var. Bilgi taşıyan yayan merak eden gerçeğin-ne olup bittiğinin peşinde olan bu hevesli burç sayesinde çok şey duyacak ve öğreneceğiz gibi görünüyor. Edindiğimiz bilgiler; kulağımıza çalınanlar, sohbetler, okuduklarımız, izlediklerimiz … bizi bir karar verme aşamasına doğru itecek gibi görünüyor. Bir değerlendirme süreci içindeyiz, karar verme arifesindeyiz ve duyduklarımızın alacağımız ve aldığımız kararlarda rolü çok büyük. Yanlış bilgiler bizi tuzağa düşürürken, objektif olanlar sağlıklı kararlar almamızda destekçimiz olacak. Peki yalan ile doğruyu nasıl ayırt edeceğiz? Kim neyi ne kadar saklıyor, aslında gerçek ne? Gerçek rakamlar, veriler, içerikler… ne? İşte önümüzdeki yeni dönemde bizi meşgul edecek ana başlıklar bunlar olacak. Doğruyu, gizlenmiş olanı bulabilmek; kurnazlıktan yalan dolandan uzak kalabilmek, yanlış bir düşüncenin veya takıntının peşine düşmemek önem kazanıyor.

19 aralıkta ikizler gibi hava elementi burcunda olan kova burcunda Jüpiter ve Satürn birleşiyorlar. Bu ikiliyi trend belirleyici olarak düşünebilirsiniz. Onların da işin içinde olduğu özellikle 28 Ocak 2021 ile Mart 2021 genelinde, 30 kasım ay tutulması haritası tetiklenecek. Bilginin fikirlerin açığa çıkacağını varsayabiliriz. Her şeyin ortaya döküldüğü, açıkça görüldüğü bir ortamda yaşamak nasıl olurdu? Bir düşünün! Elbette bu madalyonun öteki yüzünü de unutmamak gerekiyor; ya gerçek denilen şey yalansa? O halde bir sonraki ay tutulmasına kadar (26 Mayıs) uyanık olmaya bakmalıyız.

Tutulma anında gökyüzünde lokomotifi göğüsleyen akrep burcundaki Venüs; şaşırmış, düzeni değişmiş, güvensiz, huzursuz bir konumda. İpi göğüsleyip yol alırken kendine çok yabancı bir ortamda olmanın memnuniyetsizliği içinde süzülüyor. Venüs; hayattan memnuniyeti, dengeyi, mutlu keyifli olabilmeyi, güzeli görebilmeyi anlatır. Aynı zamanda aşkı ilişkileri ortaklıkları parayı ve değer verdiğimiz şeyleri. O halde bunlarda uyumu dengeyi yakalamak için ekstra çaba harcamamız gerekiyor diyebiliriz. Düşüncesiz, aceleci tavırlar, pire için yorgan yakmalar, telaş edip uygun olmayan kararlar almalar, çekişmeler, bozuşmalar, küsmeler özellikle yıl sonuna kadar gündemimizde olabilir. Böyle durumlarda kalırsanız şayet şu soruyu mutlaka sorun! Gerçek ne?

Aynı zamanda bu döngü sırasında vereceğiniz kararlar, alacağınız eğitimler, katılacağınız fikir toplantıları, dertleşmeler sizi ileriye taşıyacak olan yeni konu başlıklarına temel oluşturacak. O yüzden bugünlerde ne düşüp ne konuştuğumuz 2021’in ilk yarısını belirleyecektir, aklınızda olsun.

Ufak bir hatırlatma; tutulma Türkiye’den izlenemeyecek. Daha çok Pasifiğe kıyısı olan Asya ve Amerika’dan ve sonrasında Avustralya ve Avrupa’nın batı kıyılarından gözlemlenebilecek.

İyi dileklerimle,