4 Temmuz Yeniayı ve Etkileri

1000 800 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Eğer kendini gözlemler ve özüne dönersen, hayırlı olan her şeyin olduğunu, olmayanınsa çözülüp gittiğini göreceksin…

4 Temmuz günü saat 14.00’de Yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Siz de kabına sığamayanlardansanız, kendinize yeni bir yer yapmanın tam zamanı! Bugünlerde kendinizle duygularınızla temasa geçmenizi öneririm. Bayram gününde bu nasıl mümkün olacak? demeyin. Sohbetinden ve beraber zaman geçirmekten keyif aldığınız, aileniz ve arkadaşlarınızla beraberken biraz da kendinizi gözlemlemeye gayret edin. İçinde bulunduğunuz yapı; eviniz aileniz ilişkileriniz düşünceleriniz sevgi alıp-verme biçiminiz sizi gerçekte besliyor mu? büyütüyor mu? zenginleştiriyor mu? ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? ihtiyacınız olan şefkat ve sevgiyi, ilgiyi aldığınızı ve verdiğinizi düşünüyor musunuz?

Yoksa kendinizi güvende hissettiğiniz için mi, sadece oradasınız? Kendi ihtiyaçlarım ya da ailemin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir adım atarsam ve bu onların hoşuna gitmezse beni sevmezler diye endişe ediyor olabilir misiniz? Eğer bu gruptansanız, yani “içinde bulunduğu kabuğa sığmayan ve büyümenin tek yolu o kabuğu kırıp yeni bir kalkan/kabuk geliştirmek olan küçük bir yengeçseniz” tam zamanı, harekete geçin! İçinizdekileri keşfetmek ve büyümek için cesur olun. Yok eğer siz bu süreçten daha önce geçtiyseniz o halde; o kabuğu güçlendirmek için mücadele etme zamanı geldi! 4-20 Temmuz haftasına ait değerlendirmeleri yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm. Yaşamınızla ilgili daha bütünsel bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız, Astroloji Danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Yükselen KOÇ  Yeniayla birlikte ev ve yaşam alanınızda, aile ilişkilerinde hareketlilik yoğunluk artabilir. Enerjinizi yakın çevrenizdeki konu ve ilişkilere harcayabilirsiniz. Tadilat, yenileme, taşınma, ev alım-satım işlerine hız verebilirsiniz. Tüm bu konularda varsa karanlıkta kalmış meseleleri aydınlatmak, çözmek için fikir alışverişlerine önem verin. Çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin.

Yükselen BOĞA  Yeniayla birlikte eğitsel işlere, yolculuklara, projelere odaklanabilirsiniz. Bekleyen veya bir süredir üzerinde çalıştığınız fikirler, çalışmalar, uğraşlar, sözleşme ve teklifler gündemde olabilir. Zihinsel açıdan oldukça meşgul ve üretken olacağınız bir ay geçirebilirsiniz. Yepyeni fikirler, size farkındalık katan sohbetler gündelik yaşamınıza renk katabilir. Yakın çevrenizde yoğunluk hareketlilik artabilir. Fikir alışverişlerinde, eğitsel işlerde, kardeşlerinizle olan diyaloglarınızda daha esnek gerçekçi olmaya bakın.

Yükselen İKİZLER Yeniayla birlikte odak noktanız para ve kaynaklarınız olabilir. Geliriniz, bütçeniz, sahip olduklarınız konularına yoğunlaşabilirsiniz. Size kazanç ve güven katacak yeni fikirler, alternatif projeler, işbirlikleri üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Yeni harcamalar, yatırımlar gündeminizde yer alabilir. Size ilham veren, planlarınızı gerçekleştirmenize vesile olacak adımları atarken çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin ve detayları atlamamaya bakın. Bir süredir üzerinde çalıştığınız ortaklaşa işler anlaşmalar işe ait görüşmeler, alım-satım, devir işleri bugünlerde hız kazanabilir.

Yükselen YENGEÇ Yeniayla birlikte odak noktanız kendinizsiniz. Hayata geçirmek istediğiniz planlar, fikirler, işler, işbirlikleri üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bir fikrin uğraşın peşine düşmek, ilişkileri geliştirmek için çaba harcayabilirsiniz. Size ilham veren, planlarınızı gerçekleştirmenize vesile olacak adımları atarken çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin ve gerçeklerle yüzleşmekten kaçmayın. Daha önce üzerine düşündüğünüz çalıştığınız iş ve planlar, uğraşlar bugünlerde hız kazanabilir.

Yükselen ASLAN Yeniayla birlikte aklınızın bir köşesine ittiğiniz düşünceler, bastırdığınız duygular geçmişe dair olaylar anılar ile yüzleşmeye cesaret edebilirsiniz. Karanlıkta kalmış konuları aydınlatmak, konuşup fikir birliğine varmak için uygun zamanlar. Sizi hassas kılan konulara ilişkilere yoğunlaşmanız gerekebilir. Yeni başlangıçlar yapmak, olayları netleştirip harekete geçmek için 2 Ağustosu beklemek daha uygun olabilir. Bu ay işleriniz planlarınız ağır aksak ilerleyebilir, daha sabırlı olmaya bakın. Yaşamınızda engel veya sorun olarak gördüğünüz şeyler belki de iç dünyanızda olan biteni fark etmeniz için size ayna tutuyordur.

Yükselen BAŞAK Yeniayla birlikte odak noktanız sosyal çevreniz olabilir. Arkadaş ilişkileri dernek çalışmaları, grup aktiviteleri size keyif ve heyecan verebilir. Bekleyen fikir proje ve etkinlikleri bugünlerde geliştirebilirsiniz. Geleceğe dair hayal ve umutlarınızı gözden geçirebilir, size fayda sağlayacak ilişki ve fikir arayışlarına hız verebilirsiniz. Hayata geçirmek istediğiniz planlar, fikirler, işler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Tek başınıza işlerinizi çözmekte ısrarcı olmak yerine, paylaşıma ilişki ve işbirliklerine, farklı görüşlere daha çok önem vermelisiniz.

Yükselen TERAZİ Yeniayla birlikte odak noktanız iş yaşamınız ve geleceğinize ilişkin konular olabilir. Yeni işler, teklifler, projeler, çalışma koşullarında değişiklikler aklınızı bolca meşgul edebilir. Yaptığınız işe ve iş ilişkilerine daha fazla konsantre olmak, aternatifler yaratmak veya değerlendirmek için verimli bir ay. Size ilham veren, planlarınızı gerçekleştirmenize vesile olacak adımları atarken çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin.

Yükselen AKREP Yeniayla birlikte yabancılar, akademik çevreler varsa basın yayın medya çevresiyle olan bağlantılarınızı güçlendirecek alternatifler üzerinde durun. Odak noktanız hayata geçirmek istediğiniz planlar, fikirler, işler, yolculuklar, akademik/eğitsel çalışmalar olabilir. Yepyeni fikirler, size farkındalık katan sohbetler gündelik yaşamınıza renk katabilir. Tek başınıza işlerinizi çözmekte ısrarcı olmak yerine paylaşıma, işbirliklerine, yeni fikirlere, alternatiflere daha çok açık olun. Yeniayla birlikte eğitsel uğraşlar, yolculuklar, kişisel gelişim faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı işler, basın medya konularında keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen YAY  Yeniayla birlikte harcamalar, alacak verecekler, ortak kaynaklar konularına yoğunlaşabilirsiniz. Yeteneklerinizi, fikir ve projelerinizi “başkalarının kaynakları ile birleştirip ilerleme” teması da gündeminizde yer alabilir. Bu sayede gücünüzün yetmediği konularda güç kazanmanız mümkün olabilir. Ayrıca, aklınızın bir köşesine ittiğiniz düşünceler ile yüzleşmeye cesaret edebilirsiniz. Bir fikrin peşine düşmek, gizli saklı konuları veya sizi huzursuz eden şeyleri aydınlatmak, içe dönmek/sorgulamak için uygun dönemler. Çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin.

Yükselen OĞLAK Yeniayla birlikte odak noktanız özel ve iş ilişkileriniz, ortak yürüttüğünüz işleriniz olabilir. Başkalarıyla temas içinde kalmaya, fikirlerinden faydalanmaya bakın. Bu ay paylaşıma ilişki ve işbirliklerine daha çok önem vermelisiniz. Bir süredir bekleyen veya üzerinde çalıştığınız teklifler, anlaşmalar, fikir paylaşımları gündelik ve iş yaşamınıza hız katabilir. Çok yönlü düşünün, ilişkileri güçlendirin. Bu dönem, tekliflere yeniliklere hızla uyum sağlamak sizi öne çıkaracaktır.

Yükselen KOVA  Yeniayla birlikte sizi harekete geçiren konu iş yaşamınız ve uğraşlarınız olabilir. Yeni işler, teklifler, projeler, iş/çalışma koşullarında değişiklikler aklınızı bolca meşgul edebilir. Yaptığınız işe ve iş ilişkilerine daha fazla konsantre olmak, aternatifler yaratmak veya değerlendirmek için verimli bir ay. Gündelik yaşamda ise, ilgilenmeniz gereken bolca işiniz çıkabilir. Sizi yenileyecek yeni bir düzen rutin kurmak için uğraşabilirsiniz. Yoğun tempo içinde sağlığınıza beslenmenize de özen gösterin.

Yükselen BALIK  Yeniayla birlikte size keyif veren, yenileyen aktivitelere uğraşlara ağırlık verebilirsiniz. Bir yandan eğlendiğiniz bir yandan da becerilerinizi geliştirdiğiniz uğraşlarınıza daha fazla odaklanabilir, onları geliştirme ve sunma fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuğunuzla olan iletişiminizi geliştirmek, sorunları çözmek için uygun bir dönem. Aşk yaşamında da yeni teklifler, heyecan katan olasılıklar gündemde olabilir.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle