ALDANIŞLAR VE FARK EDİŞLER TUTULMASI

ALDANIŞLAR VE FARK EDİŞLER TUTULMASI

1024 683 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Aldanış ve Fark Edişler Tutulması 14 Aralık 2020

Yılın son tutulmasını haftanın ilk gününde 14 Aralık pazartesi akşamı 19.16’da yaşayacağız. Dünya ve Ay’ın yörüngelerinin kesiştiği (düğümler) noktaya çok yakın bir derecede yeniay gerçekleştiğinden tam bir güneş tutulması yaşayacağız. Yani Ay’ın gölgesi güneşin ışığını bir süreliğine kesecek ve bu deneyimi zamanlama gereği sadece Güney Amerikalılar tecrübe edecekler. Ek bilgi olarak dünyada 18 ayda bir böyle bir tutulmayı yaşıyoruz fakat bize gelme sırasına epey var, 40yıl! Türkiye’de halkalı tutulma 2030, tam tutulma ise 2060 yılında gerçekleşecek.

Astrolojik açıdan Tutulma, düğümlerden güney (toplamda kuzey ve güney olarak iki nokta var) yönünde; sembolik olarak daha çok hataya tekrara düşüren bir tarafta gerçekleştiğinden hikayesini anlatmak için önce gerçekleştiği yay burcunun ne ifade ettiğini anlayalım istiyorum. Bu sayede aldanış ve fark edişleri hayatın neresinde yaşama potansiyelimizin yüksek olduğunu görebiliriz. Haydi başlayalım!

Yay burcu; ahlak, hukuk, prensipler, öğretiler, inançlar, bakış açıları, anlam arayışı, yolda olmak, iyimserlik-neşe, deneyim, macera ve özgürlük gibi hayatımızı bir şekillendiren kavramların yanı sıra bilen sözüne tecrübesine yargısına güvenilen takip edilen insanlar; kanaat önderi-guru-bilim insanı-dini lider, çok gezenler-çok okuyanlar, yüksek öğrenim, uzaklar, yabancılar, yeni ve farklı olan yer ve kültürler, seyahat, ulaştırma, ticaret/e-ticaret, basın-yayın-medya, yayma-paylaşma işi yapan tüm sektörler ile ilgilidir.

Yay burcunun 23.derecesinde gerçekleşen tutulmanın hemen yanı başında ise habercimiz Merkür var. Öyleyse bizi yanılsamaya düşürme ihtimali olan; bildiklerimiz, okuyup duyduklarımız yani bildiğimizi varsaydıklarımız. Dinlemek soru sorup araştırmak yerine ezbere hareket etmek ve seçimlerde bulunmak önümüzdeki dönemde hayatımızda irili ufaklı karmaşalara sebebiyet verebilir. Sokrates’in MÖ 400’lü yıllarda geliştirdiği “bildiğim tek şeyhiçbir şey bilmediğimdir” bakış açısını önümüzdeki 6 ay boyunca bir sonraki tutulmanın gerçekleşeceği zamana kadar aklımızda tutalım!

Aynı zamanda bu hikâyeyi yani aldanış ve fark ediş öyküsünü besleyen daha başka gökyüzü görünümleri de var. Tutulma derecesi Mars ve Neptün’den uzaklaşıyor olsa da hala bir bağlantı içerisinde yani onların tesiri içinde. “Ras alhague” adında “yarayı iyileştirme arzusu” anlamını taşıyan bir sabit yıldızla birleşiyor. Son olarak astrolojik açıdan gökyüzünde yerleşim olarak 6.eve denk düşüyor, yükselende yengeç burcu yer alıyor vs.

İnançlarımız, rol model olarak seçtiklerimiz, özlemlerimiz, ideallerimiz yani hayata diğerlerine ve kendimize yaklaşımımızda yenilikler yaşayacağız. Aşırıya kaçmak, bir konuya takılıp kalmak, olmasını beklemek, dona kalmak, olan biteni görememek, fazlaca demagoji yapmak, daha çok fantezide kalmak, gerçeklikten kopmak gibi olaylar yaşar hülyalara dalarsanız kendinize çimdik atın ve hemen yere inin. Ayaklarınızı yere basın. Olan biteni sanki bir sinema perdesinden izleyecek gibiyiz. Zaman ve mekan algısını kaybettiğimiz, esas meseleden uzaklaşıp yönümüzü bulmakta zorlandığımız anlar olabilir. O yüzden soru sorun, aklınıza güvenin, sağ duyulu olun, esnek olun. Her şey değişir, rüzgârı takip edin, adım adım ilerleyin, uyum sağlamaya bakın.

Olumlu açıdan güney ay düğümü geçmişle ve daha fazlası olan karmayla ilgili olduğundan yarım kalmış, bir şekilde özlemini duyduğunuz, tamamlanmamış konuları yeniden gündeminize getirebilir. O meseleyi tamamlamak sunmak paylaşmak geliştirmek için fırsat yakalayabiliriz. Tahmin ettiğimizden fazla sayıda insanı etkileyecek, temas edecek işlere imza atabiliriz. Bildiğimizin öngörümüzün sınırlarımızın ötesine geçebiliriz. Birilerini büyülemek, etkilemek şansını elde edebiliriz. Bunun için sade olun, anlaşılır olun ve herkesin anlayacağı ortak bir dil kullanın.

Tutulma ortak bir gökyüzü altında yaşadığımız için mutlaka her birimizin yaşamını etkileyecektir. Bunun için yay burcu doğum haritanızda nereye düşüyor bir bakın yani hangi evinizde olduğuna bakın. Yükseleni ve burcu yay olanlar ile yine yükseleni ve burcu ikizler başak ve balık burçları en çok etkilenecekler arasındalar. Güzel başlangıçlar, hayırlı bitişler diliyorum sizlere