Mars Başak Burcuna Geçiyor

Mars Başak Burcuna Geçiyor

377 516 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

MARS BAŞAK BURCUNA GEÇİYOR

Astrolojide kişinin isteklerini elde etmek için nasıl bir yol izlediğini, zorluklarla nasıl mücadele ettiğini, savunma ve saldırı yöntemlerini, nasıl savaştığı ve seviştiğini anlatan Mars, 5 Eylülde Başak burcuna geçiyor. 22 Ekim’e kadar bu burçta kalacak. Başak Boğa ve Oğlak burcunda doğanlar ile doğum haritasında Mars’ı bu burçlarda olanlar için destekleyici olan bu geçiş genel olarak bizleri nasıl etkileyecek bir bakalım.

Mars başakta iken temkinli ve tereddütlüdür. Kapıyı çarpıp çıkamaz, savaşı da aşkı da bir anda başlatamaz. Etraflıca düşünür, ince eler sık dokur, planlı programlıdır dolayısıyla olması gereken yapılması gereken bitmesi gerekenler bugünlerde yaşamınızda çokça olabilir. Her şey bir anda olup bitemez. Hatta bu düşünce bile elinizi ayağınıza dolandırabilir. Zaten Merkür’de 10-30 Eylül tarihlerinde Başak burcunda! Klasik ifade ile ağaçlara bakmaktan ormanı fark edemeyebilirsiniz. Bu demek oluyor ki 6 Eylüldeki dolunay ile birlikte biraz yavaşlıyoruz ve adımlarımızı daha temkinli atacağız. Bizi harekete geçiren heveslendiren şeyler daha çok; sorun çözme, hizmet etme, destek olma içgüdüleri olacak.

Venüs de 20 Eylül-14 Ekim arası başak burcuna geçiş yapacak. Özellikle 25 Eylülden 14 Ekime kadar Venüs ve Mars kol kola hareket edecekler. Bu dönem aradığınız şey; saf doğal sade yalın bir güzellik ve sevgi olabilir. Uğruna mücadele edeceğiniz şeyler, bu değerler olabilir. Birbirinden ayrılmayacak olan bu ikili, size aşkta, yakın ilişkilerde, eş-dost ilişkilerinde ilginizi sevginizi karşı tarafa verdiğiniz değeri göstermek için bolca “yanında olmalıyım, bir şeye ihtiyacı var mı acaba?, sana nasıl yardımcı olabilirim? dedirtebilir. Bu tutum, bir ölçüde işinize de yarayabilir zaten içinde bulunduğumuz atmosferin doğası da bu yönde! Fakat başak burcu detaylara takılan kusur bulan kendini akışa bırakamayan bir doğada olduğundan aşkın ve ilişkilerin büyüsünü söndürebilir. Sevdiğinin yanında olmak, ona yardımcı olacak eleştireler sunmak ile onun için kendini tüketmek, onu düzeltmek için öğretmen rolüne bürünmek, “dur bekle seni harika bir hale getireceğim tam istediğim gibi olacaksın” diyerek yardımın dozunu da kaçırabilirsiniz. Dikkatli olun, bir şeyi sadeliğiyle olduğu gibi görmeye çalışmak ve sevebilmek Eylül ve Ekim ayının ana konusu olacak gibi görünüyor.

Aynı temayı iş ilişkileri, ev alım-satım işleri, aile-ebeveyn-çocuk ilişkileri, iş değiştirme, parasal konular, yatırım-finans işleri içinde öngörebilirsiniz. Bu yoğun başak enerjisini doğru kanalize etmenin yolları da var elbette. Benzer şeyleri seven, birlikte emek harcayan üreten ilişkiler bu dönemden olumlu faydalanabilir. Ortak uğraşlar bulmaya gayret gösterin, birlikte bir şeyler üretin; beraber yemek yapın, yürüyüş yapın, kursa gidin, evi düzenleyin vs.  Bireysel olarak da enerjinizi bir düzen kurma-oturtma, iş kurma, yararlı olacak iş ve modeller geliştirme, eğitim alma-verme, sağlık-hijyen-beslenme-spor temalarına yoğunlaşma, bedensel sağlığınız için alışkanlıklarınızı yenileme, detaylı çalışma, analiz gerektiren işlere yönelmek için harcayabilirsiniz. Bir uyarı da ruh sağlığınız için; işler yolunda gitmediğinde kaygı stres katsayınız bugünlerde artabilir. Kendinize ve diğerlerine karşı hoşgörülü olmaya gayret gösterin. Bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak esnemenizi sağlayacak kendinizi onarma hızınızı artıracak aktivitelere ağırlık verin. Masaj alın, saunaya girin, esneme egzersizleri yapın.. size uygun olan yöntemler her ne ise hayatınıza sokun. 

Bireysel Danışmanlıkla ilgili varsa sorularınızı iletmek için iletişim formunu doldurabilir,  aylin@aylinileri.com adresine e-posta yollayabilir, 0537 9171577 numaralı telefonu arayarak Astroloji danışmanlığı ile ilgili bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,