11 Şubat 2017 Ay Tutulması ve Burçlar

423 750 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Yüreğin derinlerinde küçük bir çocuk yaşar. Aklın derinliklerinde ise bir bilge. Akılla yürek konuştuklarında ikisi de ortaya çıkmaya başlar. Ne maskelere ihtiyaç kalır o zaman ne de düşüncelere… Ama konuşmadıkları sürece ikisi de orada derinliklerde yalnız başlarına beklerler (Tamer Dövücü).

11 Şubat gecesi 03.32 de Ay Tutulması yaşayacağız. Bu esnada Güneş aklın sağduyunun burcu Kovada, ay ise kalbin burcu Aslanda atacak. Ve bu dönemde her ikisinin bir arada olmasının ne kadar önemli olduğunu fark ettirecek olaylar tecrübe edeceğiz. Gözümüzdeki ve zihnimizdeki perdenin açılması için orta bir yol bulmak şart! imiş diyeceğiz. Çünkü, Ay Tutulmaları sırasında kendi gölgelerimizle karşılaşırız. Çoğunlukla bizde saklı olan, fark edilmeyi bekleyen konular açığa çıkar böyle zaman dilimlerinde. Astronomik olarak, Dünya Güneşin etrafındaki yıllık dönüşü sırasında bir gölge yaratır ve Ay da dönüşü esnasında 28 günde bir bu gölgeye düşer. Eğer 3’ü de aynı yatay ve dikey düzlemde iseler, tutulma gerçekleşir. Böylece, biz dünyadan baktığımızda, Ayın üzerinde kendi gölgemizi görürüz. Tutulma Aslan burcunda olacağı için bu konular kalbimizden geçen, yüreğimizin bir kenarında beklettiğimiz ama henüz sesine kulak vermediğiniz duygularınız ve ihtiyaçlarınızla ilgili olabilir. “Keyif aldığın şeylere odaklan, biraz kendinle meşgul ol” un sesi. Bu sese kulak verirken asıl önemli olan nokta neyi kimin için yapıyor olduğunuzdur. İşinizi değiştirmek, ev almak, evlenmek, yeni bir kursa başlamak, yüksek lisansa başlamak, arabayı değiştirmek, taşınmak, ilişkiyi bitirmek, ortaklığa devam etmek… gibi bu tarz ihtiyaçlarınız arzularınız gerçekten var mı? bunlar size mi ait? yoksa daha çok beğenilme, onaylanma, ilgi ve takdir görme, özel olma ihtiyacından kaynaklanıyor olabilir mi? Bazen bir başkasının ya da başkalarının onayını almak, dikkatini çekmek kendimizi güvende ve iyi hissetmek için şartmış gibi gelebilir. Sırf bu sebeple, dışlanmamak için kalabalığa karışmayı seçebiliriz. Böylece bizi diğerlerinden ayıran o sesten, kendi ritmimizden, ihtiyaçlarımızdan uzaklaşmış oluruz.

Dolayısıyla bu dönem, sadece içinizden geldiği gibi harekete geçebildiğinizde “sesin” bir çığlıktan çok bir melodiye dönüştüğünü fark edeceğiz. Kendimize ihtiyaçlarımıza yapabileceklerimize odaklandığımızda gerçekte bizde yatan kaynakları potansiyeli göreceğiz. Söz konusu Ay tutulması olduğundan, farkındalık yaratan olaylar genelde stres ve gerilim taşır. Karşıtlık yaratan, çelişkiye düşüren olaylar sayesinde potansiyelimizi fark ederiz. Git gide büyüyen artan içsel gerilimlerimiz sayesinde arzularımızı gerçekleştirmek adına adım atacak cesareti, alternatif yolları buluruz. Tam da bu esnada kulaklarınızın, hem aklın hem de kalbinizin sesine aynı anda açık olmasına özen gösterin. Bu linkteki yazı kahramanın yolculuğu size ilham verebilir. 

Yükselen Koç iseniz, size can katan keyif veren uğraş ve aktivitelere zaman ayırmak için elverişli bir dönemdesiniz. Yaratmak üretmek yazmak, bir şeylere vesile olmak, aracılık etmek gb temalar gündemde olabilir. Daha çok ön plana çıkmak, kendinizi göstermek için uygun bir zaman. Kalabalıklar arasında kaynamamaya bakın. Arkadaşlar gelecek kaygıları ve diğerleri ile kendi arzularınız arasında bir denge kurmaya bakmalısınız. Aşık olmak, ilişki yaşamak için bazı seçimlerde bulunmak gb konular öne çıkabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de elverişli bir dönem.

Yükselen Boğa iseniz, ev ve aile yaşamında fark edilmeyi bekleyen önemli konular olabilir. Olduğum yerde mutlu muyum?, ben ne istiyorum? ve gelecekten ne bekliyorum? gibi sorularla meşgul olabilirsiniz. Taşınmak, ev alıp satmak, evlenmek, yuva kurmak, iş değiştirmek gb konular öne çıkabilir. Ailenizin veya aile büyüklerinin sizi fark etmesini beklemeyin, sizi mutlu eden şeyleri daha yüksek sesle talep edin ve harekete geçin.

Yükselen İkizler iseniz, bu dönem daha yüksek sesle konuşma ihtiyacında olabilirsiniz. Düşünceler fikirler projeler ortaklaşa işler anlaşmalar…tüm bu konularda geliştirecek üzerine çalışacak çok sayıda iş var. Bu dönem uzak ile yakını birleştirmek önemli olacak. Gündelik işler ile uzun vadeli planları birlikte yürütmeniz gerekebilir. Hem anda kalıp olan biteni yakalamak hem de geleceği tasarlamak size başarı getirecektir. Yurt dışı işler, basın yayın, medya, eğitsel uğraşlar, yolculuklar için elverişli bir dönem.

Yükselen Yengeç iseniz, bu dönem parasal konular alışverişler ödemeler harcamalar öne çıkacaktır. Yeni yatırımlarda bulunma, düzenli ve iyi bir kazanç elde etme, iş kurma gibi konular sizin için aciliyet taşıyabilir. Başkalarından gelecek kaynaklara; fikir veya paraya çok güvenmeden ben ne yapabilirim? sorusunu kendinize sorun. Yeteneklerinizi geliştirmek, keşfetmek onlardan kazanç ve fayda sağlamak için güzel bir dönem.

Yükselen Aslan iseniz, bu dönemde odak noktanız kendi yaşamınız olacaktır. Sağlığınız nasıl göründüğünüz seçimleriniz tercihleriniz hedefleriniz aklınız bunlarla meşgul olabilir. İkili ilişkilerde, aşkta, evlilikte, ortaklıklarda ben ne istiyorum ve mutlu muyum? sorusunu daha yüksek sesle dile getirebilirsiniz. Hem kendinizin hem de karşı tarafın doğru ve yanlışlarını daha net görebilir, yeni kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Başak iseniz, bu dönemde yalnız kalma ihtiyacınız artabilir. Çünkü soruların yanıtlarının başkalarında değil sizde olduğunu fark edebilirsiniz. Kendinizi dinlemek, yavaşlamak biraz ritmi düşürmek için iyi bir zaman. Bu dönemde başkaları adına yapmanız gereken işler uğraşlarda çıkabilir. Ertelemeler, gecikmeler, sekteye uğrayan planlar işler gerilime neden olabilir. Beden sağlığınıza özen gösterin, dinlenin.

Yükselen Terazi iseniz, bu dönem kalabalıklara karışmak için iyi bir dönem. Başkalarından öğrenecek şeyler ve onlarla yapılacak işlerden gelen fırsatlar söz konusu olabilir. Planlarınızı hedeflerinizi gerçekleştirmek için sizinle ortak idealleri paylaşan insanlarla bir arada olmaya bakın. Organizasyonlar etkinlikler düzenleyin veya bir şekilde içinde olun.

Yükselen Akrep iseniz, iş yaşamında fark edilmeyi bekleyen önemli konular gündeme gelebilir. Olduğum yerde mutlu muyum? ben ne istiyorum? izlediğim yol doğru mu? gibi sorularla meşgul olabilirsiniz. İş sektörel değişiklikler yönetici değişikliği taşıma yer değiştirme gibi konular öne çıkabilir. Başkalarının sizi fark etmesini beklemeyin, sizi mutlu eden şeyleri daha yüksek sesle talep edin ve harekete geçin.

Yükselen Yay iseniz, bu dönem daha yüksek sesle konuşma ihtiyacında olabilirsiniz. Düşünceler fikirler projeler ortaklaşa işler anlaşmalar…tüm bu konularda geliştirecek üzerine çalışacak çok sayıda iş var. Bu dönem uzak ile yakını birleştirmek önemli olacak. Gündelik işler ile uzun vadeli planları birlikte yürütmeniz gerekebilir. Hem anda kalıp olan biteni yakalamak hem de geleceği tasarlamak size başarı getirecektir. Yurt dışı işler, basın yayın, medya, eğitsel uğraşlar, yolculuklar için elverişli bir dönem.

Yükselen Oğlak iseniz, bu dönem parasal konular alışverişler ödemeler harcamalar öne çıkacaktır. Yeni yatırımlarda bulunma, düzenli ve iyi bir kazanç elde etme, iş kurma taşınma gibi konular sizin için aciliyet taşıyabilir. Başkalarından gelecek kaynakları; fikirleri veya parayı nasıl daha verimli kullanabilirim? sorusunu kendinize sorun. Koşullar istediğim gibi gitmezse nasıl bir çıkış yolu izlerimi düşünün! Bu dönem, krizleri problemleri yönetiş şeklinize göre yaşamınız şekillenecek; belki içinden çıkılmaz bir hal alacak belki de akıp gidecek. Yeteneklerinizi geliştirmek, keşfetmek onlardan kazanç ve fayda sağlamak için güzel bir dönem. Bunu başkalarıyla kaynaşarak güç birliği yaparak deneyimleyebilirsiniz. 

Yükselen Kova iseniz, bu dönem odak noktanız ilişkileriniz olabilir. İkili ilişkilerde, aşkta, evlilikte, ortaklıklarda ben ne istiyorum ve mutlu muyum? sorusunu daha yüksek sesle dile getirebilirsiniz. Hem kendinizin hem de karşı tarafın doğru ve yanlışlarını daha net görebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Süren ilişkilerde kararlar almak, dostlukları pekiştirmek veya bitirmek gb konular gündemde olabilir.

Yükselen Balık iseniz, bu dönemde yapacak çok sayıda işiniz çıkabilir. Gündelik düzeniniz, iş planlarınız değişebilir. Kendinizi dinlemek, yavaşlamak biraz ritmi düşürmek isteseniz de buna zamanınız olmayabilir. Başkaları adına yapmanız gereken işler, görevler uğraşlarda çıkabilir. Ertelemeler, gecikmeler, sekteye uğrayan planlar işler gerilime neden olabilir. Beden sağlığınıza özen gösterin, iyi beslenin. Beraber çalıştığınız insanlarla ilişkileri iyi yürütmeye bakın. 

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,