26 Şubat 2017 Güneş Tutulması ve Burçlar

577 1024 Aylin İleri - Astroloji Danışmanlığı

Tam bütün cevapları bulduğunu düşünürsün, sorular değişir (Paulo Coelho).

26 Şubat günü 17.58’de Balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu burçta gerçekleşen tutulmalar sırasında yaşama karşı fazlasıyla hassas ve kırılgan bir ruh hali içinde oluruz. Sanki bizi dış dünyada koruyan kalkanlarımız zırhımız yokmuş gibi hissedebiliriz… kalbimiz açıkta kalmış gibi. İncinebilir yanlarımız bir anda ve fazlasıyla görünür hale gelmiş veya gelecek olabilir. Bizi korkutan belki de alaşağı eden (göreceli olarak elbette) temalardan kaçmak eğiliminde olabiliriz. Bu daha çok değişimin getirdiği bir telaş, korkudan kaynaklanıyor olabilir. Bu süreçte Herakleitos’un “Aynı nehirde iki kez yıkanılmaz” sözünün özünü hatırlamaya çalışmalısınız. Yaşam insana aynı zaman ve mekandaki bir fırsatı sadece bir defa verir; onu değerlendirip değerlendirmemek insanın elindedir. Benzer başka bir fırsat geldiğinde ise, ne siz ne de koşullar artık aynı değildir. Yani alınması gereken dersi o anda “zamanında” almak gerekir. Evrende her şey değişir, hiçbir şey aynı kalmaz, her şey hareket eder. Bu nedenle aynı nehre bir daha girdiğinizde su da aynı su değildir, siz de eskisi gibi değilsinizdir, değişmişsinizdir. Kısaca, tutulmanın en temel mesajı değişime uyum sağlamak, akan su gibi olmak! diyebiliriz.

Çocuksu naif kırılgan belki de biraz hayalperest yanlarımızla yüzleşip, yaraları sarmak için güzel bir zamandayız. Duygularla yüzleşmemek, bastırmaya çalışmak, kaçmak ya da tam tersine teslim olmak, aşırı telafi yoluna gitmek… zamanın ritmine uyum sağlamanızı akışta kalmanızı engelleyebilir. Neyi isteyip neyi istemediğinizi, ihtiyaç içinde olduğunuz veya özlemini duyduğunuz şeyleri, neyi bitirip neye başlamak istemediğinizi anlamanızı zorlaştırabilir. Savaşın ve mücadelenin gezegeni Mars, Venüs ve Uranüs ile birlikte cesaretin ne olduğunu bize anlatan Koç burcunda olacaklar, Satürn’den de destekte alıyor olacaklar. Bu nedenle, çocuksu naif bir cesaretle içgüdülerinizi dinleyerek duygularınızı bastırmadan ama neyi yapıp yapamayacağınızı az çok kestirerek yine de başlayın ve karşınıza çıkan şeyin üstesinden gelmeye çalışın. Belki kazanırsınız belki de kaybedersiniz! Fakat duyguların verdiği yoğunlukla hiç düşünmeden, herhangi bir hedef belirlemeden sırf tepki olsun diye öfkeyle yola çıkarsanız zararlı çıkabilirsiniz. Dostunuzu düşmanınızı birbirine karıştırabilirsiniz. Kendinize ve çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. Venüs’ün geri hareketine başlayacağı 4 Mart gününden sonra ise, günlük yaşamda neyin önemli ve değerli olduğunu birebir tecrübe ederek biraz “düşe kalka” öğreneceğiz. 26 Nisana kadar enerjisi yüksek, inişli çıkışlı birkaç ay bizleri bekliyor olacak. Bu süreçte kendinize karşı toleranslı ve hoşgörülü olmaya çalışmalısınız. 

Yükselen burcunuz Koç ise; değişimin yaşanacağı alan çok da dış dünyada görülebilen fark edilen bir şey olmayacaktır. Daha çok sizin bildiğiniz ya da bir süredir kendinize sorduğunuz aradığınız yanıtları bu dönem bulmanız mümkün. Gereksiz yüklerden, fedakarlıklardan sıyrılmak, zararlı alışkanlık ve düşüncelerden uzaklaşmak için aydınlatıcı tecrübeler yaşayabilirsiniz. Başkalarından kaynaklanan işler sorumluluklar gecikmeler bir yandan sizi yorarken bir yandan da sorunları fark etmenizi kolaylaştıracaktır. Sonrasında sizi yenileyen önünüzü açan adımları atmanız, kararlar almanız daha kolay olabilir. Dolayısıyla bu dönem, göremediğim ve beni tutan korkutan yavaşlatan şey nedir? sorusunu arayın.

Yükselen burcunuz Boğa ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok sosyal çevreniz olacaktır. Birlikte olduğunuz, ortak zaman geçirdiğiniz eğlendiğiniz belki beraber iş yaptığınız insanlarla ilişkiler bugünlerde önem kazanacaktır. Burada fark edilmesi gereken şeyler, sorulması gereken sorular olduğunu görebilirsiniz. Size uymayan yerlerde ve insanlarla bir arada duruyor olabilirsiniz. Hayattan beklediklerinizi, çabalarınızı ve dönüşleri bir gözden geçirin ve yenilenmeye çalışın derim. Belki yanlış durakta bekliyor ya da yanlış otobüsle yol almaya çalışıyorsunuzdur. Gereksiz yüklerden, fedakarlıklardan sıyrılmak, zararlı alışkanlık ve düşüncelerden uzaklaşmak için aydınlatıcı tecrübeler yaşayabilirsiniz. Başkalarından kaynaklanan işler sorumluluklar gecikmeler bir yandan sizi yorarken bir yandan da sorunları fark etmenizi kolaylaştıracaktır.

Yükselen burcunuz İkizler ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok iş yaşamı ve kariyer konularıyla ilgili olacaktır. Olması pek de muhtemel olmayan plan ve işlerle meşgul olduğunuzu fark edebilirsiniz. Hayat planlarınızı yolunuzu yönteminizi sizin için önemli olan şeyleri gözden geçirme zamanı. Yeni planlar uğraşlar iş-sektör değişiklikleri gündemde olabilir. Birlikte olduğunuz, ortak zaman geçirdiğiniz eğlendiğiniz belki beraber iş yaptığınız insanlarla ilişkiler bugünlerde önem kazanacaktır. Burada fark edilmesi gereken şeyler, sorulması gereken sorular olduğunu görebilirsiniz. Size uymayan yerlerde ve insanlarla bir arada duruyor olabilirsiniz. Hayattan beklediklerinizi, çabalarınızı ve dönüşleri bir gözden geçirin ve yenilenmeye çalışın derim. Bu dönemde boşanmak evlenmek iş değiştirmek iş kurmak gibi önemli adımlar atabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Yengeç ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok inandığınız ve savunduğunuz değerlerle ilgili olabilir. Sizin için doğru ve yanlışlar bu dönem değişebilir. Ufkunuzu zihninizi açacak eğitimler almak, yolculuklar yapmak iyi bir fikir olabilir, daha çok yaşamın içinde olup birebir hayatı deneyimlemeye bakın. Ezbere iş ve söylemlerden kaçının derim. Yabancılarla yapılan işler, anlaşmalar, akademik çalışmalar, yolculuklar, basın medya işleri bu dönem önem kazanabilir. Olması pek de muhtemel olmayan plan ve işlerle meşgul olduğunuzu fark edebilirsiniz. Hayat planlarınızı yolunuzu yönteminizi sizin için önemli olan şeyleri gözden geçirme zamanı. Yeni planlar uğraşlar iş-sektör değişiklikleri gündemde olabilir.

Yükselen burcunuz Aslan ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok ortaklaşa yürüyen işler ve başkalarıyla içiçe geçmiş olduğunuz tek vücut halinde hareket etmenizi gerektiren konularda yaşanacak. Kontrolü bırakmak ile müdahale edip düzeltmek arasında gidip gelebilirsiniz. Olmayacak işlere, ortaklıklara, yatırımlara girme riskiniz var dikkatli olun. Ortak harcamalar, ödemeler, borçlar, miras işlerinde dikkat çeken gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem uzun süredir kafanızı kurcalayan sorunlarla yüzleşme ve üzerine gitme dönemi olarak düşünebilirsiniz. Unutmayın sizi öldürmeyen şey güçlendirir. Ufkunuzu zihninizi açacak eğitimler almak, yolculuklar yapmak iyi bir fikir olabilir, daha çok yaşamın içinde olup birebir hayatı deneyimlemeye bakın. Ezbere iş ve söylemlerden kaçının derim. Sizin için doğru ve yanlışlar bu dönem değişebilir.

Yükselen burcunuz Başak ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok ilişkileriniz olacak. Evliliğiniz, uzun süredir devam eden ilişkiniz, ortaklı işleriniz, arkadaş ilişkileriniz bu dönem mercek altında. Burada yolunda gitmeyen fark edilmeyi bekleyen temalarla yüzleşmeniz gerekiyor. Gerekiyorsa ortaklaşa paylaşılan risk ve malları paylaştırmanız yeniden düzenlemeniz gerekiyor. Kontrolü bırakmak ile müdahale edip düzeltmek arasında gidip gelebilirsiniz. Olmayacak işlere, ortaklıklara, yatırımlara girme riskiniz var dikkatli olun. Ortak harcamalar, ödemeler, borçlar, miras işlerinde dikkat çeken gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem uzun süredir kafanızı kurcalayan sorunlarla yüzleşme ve üzerine gitme dönemi olarak düşünebilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise; gündelik düzeniniz  rutininiz ve yaşam şekliniz değişebilir. Rutin olarak devam ettirdiğiniz ne varsa bambaşka bir hal alabilir. Bu dönemde alışkanlıklarınızdan sıyrılmaya bakmalısınız. İş yerinde, iş ilişkilerinde, yürüttüğünüz işlerde değişiklikler net olmayan durumlar çıkabilir. Başkaları için üstlenmeniz gereken işler artabilir. Evliliğiniz, uzun süredir devam eden ilişkiniz, ortaklı işleriniz, arkadaş ilişkileriniz bu dönem mercek altında. Burada yolunda gitmeyen fark edilmeyi bekleyen temalarla yüzleşmeniz gerekiyor. İş ilişkilerinde ve gündelik rutininizde sınırlarınızı yapabileceklerinizi yeniden gözden geçirmeye bakmalısınız. Sağlığınıza özen gösterin. Bedeninizi dinlendirmeye, iyi beslenmeye özen gösterin.

Yükselen burcunuz Akrep ise; size keyif katan iş ve uğraşları daha çok yaşamınıza dahil etme, onlara zaman ayırma gayretinde olabilirsiniz. Hayatta sizi keyif veren, ürettiğiniz, yarattığınız belki olmasına aracılık ettiğiniz şeyler üzerinde bu dönem daha çok düşünebilirsiniz. Aşk yaşamında yolunda gitmeyen fark edilmeyi bekleyen temalarla yüzleşmeniz gerekiyor. Belki yanlış yerde bekliyor ve oyalanıyorsunuzdur. İş ilişkilerinde ve gündelik rutininizde sınırlarınızı yapabileceklerinizi yeniden gözden geçirmeye bakmalısınız. Sağlığınıza özen gösterin. Bedeninizi dinlendirmeye, iyi beslenmeye özen gösterin. Hayat sizden bir şeyler üretmenizi yaratmanızı daha elle tutulur şeyler ortaya çıkarmanızı istiyor olabilir.

Yükselen burcunuz Yay ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok aile ilişkileriniz ve ev yaşamınızla ilgili olacak. Evliliğiniz, uzun süredir devam eden ilişkiniz, aile işleriniz, sahip olduğunuz mal-mülk bu dönem mercek altında. Burada yolunda gitmeyen fark edilmeyi bekleyen temalarla yüzleşmeniz gerekiyor. Olması pek de muhtemel olmayan plan ve işlerle meşgul olduğunuzu fark edebilirsiniz. Hayat planlarınızı yolunuzu yönteminizi sizin için önemli olan şeyleri gözden geçirme zamanı. Size uymayan yerlerde ve insanlarla bir arada duruyor olabilirsiniz. Hayattan beklediklerinizi, çabalarınızı ve dönüşleri bir gözden geçirin ve yenilenmeye çalışın derim. Bu dönemde boşanmak evlenmek iş değiştirmek iş kurmak taşınmak gibi önemli adımlar atabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Oğlak ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok inandığınız ve savunduğunuz değerlerle ilgili olabilir. Sizin için doğru ve yanlışlar bu dönem değişebilir. Ufkunuzu zihninizi açacak eğitimler almak, yolculuklar yapmak iyi bir fikir olabilir, daha çok yaşamın içinde olup birebir hayatı deneyimlemeye bakın. Ezbere iş ve söylemlerden kaçının derim. Yakın çevrenizdekilerle yapılan işler, anlaşmalar, paylaşımlar, yolculuklar, basın medya işleri bu dönem önem kazanabilir. Size uymayan yerlerde ve insanlarla bir arada duruyor olabilirsiniz. Hayattan beklediklerinizi, çabalarınızı ve dönüşleri bir gözden geçirin ve yenilenmeye çalışın derim.

Yükselen burcunuz Kova ise; değişimin yaşanacağı alan daha çok parasal konular olabilir. Sahip olduklarımı nasıl değerlendirmeliyim, nereye yatırım yapmalıyım, elimdekiler bana yeter mi gibi sorularla meşgul olabilirsiniz. Yakın çevrenizdekilerle yapılan işler, anlaşmalar, paylaşımlar, yolculuklar, basın medya işleri bu dönem önem kazanabilir. Elimdekileri nasıl daha iyi kullanırım? sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Belki de size uymayan yerlerde ve insanlarla bir arada duruyorsunuzdur. Gereken cesareti göstermiyor olabilirsiniz. Hayattan beklediklerinizi, çabalarınızı, düşüncelerinizi, projeleri ve dönüşleri bir gözden geçirin ve yenilenmeye çalışın derim. Yatırımlar, harcamalar, yeni iş girişimleri bugünlerde dikkat çeken konulardan olacak.

Yükselen burcunuz Balık ise; bu dönemde daha çok tercihleriniz ve seçimleriniz üzerinde düşüneceksiniz. Yola çıkış nedenleriniz hayata bakışınız ve dış dünyada gördüklerinizi nasıl algılayıp harekete geçtiğiniz üzerinde düşüneceksiniz. Belki fazla kayıtsız belki de fazla fedakar davranıyorsunuzdur. Ya da gereken riskleri almada yavaş kalıyor olabilirsiniz. Sağlığınıza beslenme alışkanlıklarınıza bu dönem ekstra özen gösterin. Evliliğiniz, uzun süredir devam eden ilişkiniz, ortaklı işleriniz, arkadaş ilişkileriniz bu dönem mercek altında. Burada yolunda gitmeyen fark edilmeyi bekleyen temalarla yüzleşmeniz gerekiyor. Kontrolü bırakmak ile müdahale edip düzeltmek arasında gidip gelebilirsiniz. Yine maddi konular, yatırımlar, harcamalar, yeni iş girişimleri bugünlerde dikkat çeken konulardan olacak.

Işığınızı yansıtmanız dileğimle,